Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem nem akar kifizetni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar kifizetni, pedig 6 éve vagyunk házasok. A házon végzett munkálatokról semmilyen számlánk nimcs (a közösen töltött évek alatt gondolom). Független szakértőt mikor kell hívjak?

Figyelt kérdés
vagy ilyen esetben ki és mikor rendeli ki? Hogyan számolják ki ilyenkor a rád eső részt?
2011. márc. 22. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy felesben megy minden. Tehát ha a ház felújítására fizettetek 200 ezer ft-ot, akkor az részedről 100 ezer és részéről is ennyi.
2011. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
persze az már más kérdés, hogy hogyan bizonyítod számla hiányában, hogy összesen mennyit fizettetek a felújításért. Szakértőt milyen célból vonnátok be? mit kéne megállapítania?
2011. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát azt, hogy most mennyit ér a há?? Ingó dolgokat sem adta ide( azokat amiket kértem) még abban sem volt egyesség. nem akar semmit ideadni, de kifizetni sem. Gondolom, ha kérek egy szakértőt, az cakli-pakli felértékel mindent. A házat a házasság előtt ő vette, 6 hónap után költöztünk, addig szinte semmit nem csináltunk rajta. Szegényesen indultunk, de igen szép házikó lett belőle, és az nem csak az ő érdeme!
2011. márc. 22. 13:57
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha a házat kizárólag ő vette még a házasság előtt, akkor az nem számít közös vagyonnak. A ház árából nem kapsz semmit. Legalább is szerintem.
2011. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a ház az övé. Felújítani a közös vagyonból újítottátok fel, annak az értéknek a fele illet téged. Tehát ha pl. 10 millióért vette, és 2 milliót költöttetek rá (vagy 12 millióra becsülik), akkor neked ebből 1 millió jár.
2011. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a ház árából tudom, hogy nem, de amit közösen csináltunk rajta a 6 év alatt abból csak.... Nem egyedül újította fel! Nemtudom mit tegyek!!
2011. márc. 22. 14:23
 7/14 A kérdező kommentje:
700.000 fr-ért vette ( 210.000 önerője volt, 490.000 hitelt vett fel rá), nagyon nagy ház, akiktől megvette nekik nagyon kellett apénz és ilyen olcsón adták el, ez volt 2003.09.23-án. 2004.06.27-én költöztünk össze, ekkor már közösen fizettük a hitelt a házon, majd 2005-ben házasodtunk össze. a hitelt 5 évre vette fel és ebből 4 évet már velem együtt törlesztett le. Ebben az esetben hogy számol az értékbecsüs? Valaki azt montda, hogy ha felbecsülik, akkor a felvett hitel összegét levonják belőle és a többit felezzük?, Ez igaz??
2011. márc. 22. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem a hitelből is csak azt vonhatják le, amikor még nem voltatok házasok. Utána ugyanis a közös pénzetekből fizettétek a hitelt is.
2011. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem tud kisemmizni ugye??
2011. márc. 22. 15:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Ilyen rossz a kapcsolatotok, hogy már a kisemmizéstől félsz? Egyébként a házasság alatt szerzett dolgok egy része téged illet. Pl. ha vesztek egy kanapét akkor a kanapé árának a fele a tied. Az építkezéskor is elvileg ha lenne számla akkor könnyebben lehetne rendezni, de mivel nincs így ügyvéd előtt kell lepapírozni, hogy akkor ki és mennyit rakott bele a dolgokba, és neked és a férjednek is alá kell írnia, és akkor így ha válásra kerülne a sor, akkor ott lenne a papír, hogy egy bizony anno úgy volt.
2011. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!