Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, hogy az elmaradt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy az elmaradt láthatást pótolhassam, ha az anya ellenáll?

Figyelt kérdés

Válóperünk még folyamatban van. De kérésemre ideiglenesen láthatást szabott ki a bíróság. Ez sajnos csorbult, mert két alkalommal is elmaradt a feleségem hibájából. Azóta sem engedi pótolni a két-két napot. A bíróságon sem nyilatkozott róla, hogy miért nem engedi el velem a fiamat. Sőt, ellenem neveli lejárató nyilatkozataival a szemem előtt. (Két nagyobb gyermekem velem van, mert ők nem szeretnének az édesanyjukkal lakni, sajnos még találkozni sem vele.)

A feleségemmel beszélni sem lehet erről, mert ő állítja, hogy nálam volt a fiú azon a két hétvégén.

Mit tegyek, mit tehetek?


2010. szept. 26. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hát a pótlás ha nincs igazolva, hogy akkor tényleg nem veled voltak nem lehetséges, azonban ha láthatáskor nem adja oda hívj rendőrt. Nem tudom felfogni az ilyen viselkedést. Egyébként ha ellened neveli akkor gyámhatóság. Nem is értem hogy helyezhettél el az anyánál a gyereket, ha a két nagyobb önszántából inkább téged választott.
2010. szept. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a per még folyamatban van. Szeretném a fiút is én nevelni. De őt csak erőszakkal hozhatnám el az anyjától, amit viszont nem szeretnék. A nagyobbak önszántukból jöttek el velem (16, 18), amit a feleségem nem tud elfogadni.
2010. szept. 27. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel ideiglenes láthatásról van szó és volt valamilyen formában megegyezés azt illetően, hogy mikor viheted a gyermeket, akkor tedd.

A pótlást érdemes megkérdezni az illetékes gyámügyes hölgytől, elmondani, hogy nincs jogerős ítéleted. Ha van olyan normális a hölgy, akkor telefonon választ ad minden gond nélkül.

Jogerős ítélet után már a gyámügyes felszólíthatja anyát, hogy igazolja gyermeke mondjuk esetleges betegségét.

Egyéb esetben sajnos törődj bele.

Én 4 éve váltam el, jogerős ítélet mellett, ahol megvan szabva nemhogy a hétvégék, a nyári láthatás konkrét időpontjai, sem tartotta be. Kikényszerítette, hogy egész nyáron vitte gyermekemet, amivel legalább 50 neki nem járó napot kapott. Ezért sem fog kárpótolni senki. Hiába én nevelem, nyáron is dolgoztam, 4 éve nem tudtunk elmenni nyaralni. 4 hetet vitte (2x2), majd minden páros hétvége stb.

Le kell nyelnem.

A rendőr még a jogerős után sem tud mit tenni, hiába hívnád, ő nem pótoltathat.

A jogerős ítélet megszületéséig érdemes mindent pontosan leírni, akár még azt is, hogy a pótlás hogyan, miként történjen, pontosan mikor legyen a nyári láthatás stb. Sok gondot elkerülhetsz.

Hiába beszélek magam ellen, csak jót akartam.

2010. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10:35 vagyok ... és anyuka
2010. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagyobb gyermekeid nem oknélkül választottak téged valószinű,ott valami gáz van anyukával ha a gyerekei látni se akarják ne várd meg mig a kicsi és átéli azt amit a nyagyobbak,és 9 10 vagy 14 évesen szökik el hozzád,gyámügy,családsegítő,gyermekvédelem!Amugy a nygyobbak miért téged válaztottak leirnád mert tuti h komoly gondok voltak.
2010. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!