Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés után hogyan tovább? Belenyugodni az elfogadhatatlanba?

Figyelt kérdés
A bíróságon egy csúnya válás, és még csúnyább gyermekelhelyezés után a bíró eldönti a gyermekek sorsát, és ennyi??? Meggyőzödik késöbb valamilyen hivatalos szerv arról hogy helyesen döntött-e a bíróság? Milyen törvény az ami kiköti hogy kéthetente hétvégén van láthatás, azon kívül nem telefonálhat, nem látogathatja a gyermekeit a másik szülő?? Annak a szülőnek a családja (nagyszülők, nagynénik, nagybácsik stb)akinél a gyerekek el vannak helyezve bármikor láthatja a gyerekeket, a másik szülő csak meghatározott időpontban, a rokonságával együtt??? A szomszéd nénihez bármikor átszaladhat a gyerek, a szülőhöz nem , mert nincs láthatási idő??? Nem telefonálhat amikor csak akar hogy érdeklődjön a gyerekei felől, csak ha az exe megengedi???? Nem értem.... Ez a gyerekek érdekében van??? Az egészséges lelki fejlődésük érdekében??????
2010. szept. 27. 12:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

akarom mondani :


Az apa iszik, drogozik, nincs állandó jövedelme?

2010. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlagembernek az a "normális" hogy a gyerek az anyjánál van. Hiszen ő hordta ki, ő szülte meg, nagy valószínűséggel ő gondoskodott a személyes szükségleteiről minimum az első néhány évben.

Nyilvánvalóan egy apa is lehet jó szülő és egy anya is lehet rossz.

A magyar bírósági gyakorlat viszont nagy valószínűséggel az anyánál helyezi el a gyereket, 3 éves kor alatt csak akkor "gondolkodnak el " az apánál való elhelyezésen, ha az anya magára, vagy a gyermekre veszélyes és ezt valóban az alkoholizmussal és a drogos életmóddal szokták példázni.

Több olyan apa van, aki elhagyta a gyermekét, mint anya. De mindig az adott személyeket kell vizsgálni és úgy dönteni, ahogy abban a helyzetben a gyereknek a legjobb.

2010. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Hogy az apával mi a helyzet elolvashatod, beillesztettem egy kommentembe ahol leírtam már mi a helyzet. Egyébként így igaz. Normál esetben ha mindkét szülő alkalmas a gyereknevelésre azt gondoljuk a gyerekeknek akkor is az anyánál van a helyük. Pedig nem biztos. Nehéz dolog ebben helyesen dönteni, épp ezért valamilyen módon a bíróságnak a késöbbiekben meg kellene győződni a döntésük helyességéről. A gyerekeknek apára és anyára is szükségük van. Ha pedig a szülők nem tudják a sértettségüket háttérbe szorítani a gyerekek érdekében, beláthatatlan következményei lehetnek a gyerekek lelki fejlődésében.....
2010. szept. 27. 13:49
 24/38 anonim ***** válasza:
Nem tudnának a szülők esetleg leülni és megbeszélni? Az lenne a leg célravezetőbb...
2010. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Pontosan így van. A felnőtteknek kellene annyira intelligensnek lenni, hogy személyes sértettségüket háttérbe tudják szorítani. És akinél el lett helyezve a gyerek, annak kellene elgondolkodni néha azon, hogy valóban ez a gyerek érdeke? Hogy csak 2 hetente láthassa a gyerek az egyik szülőjét? Ha belegondol az ember, ez iszonyat kevés! Olyen ritkán, olyan kevés idő alatt foglalkozni a gyerekkel, nevelni őt, megtanítani dolgokra, hatással lenni rá, egyáltalán, valamiféle ragaszkodást fenntartani... szinte lehetetlen. Különösen akkor, ha az a fél, akivel lakik, még folyamatosan oltogatja, vadítja is a gyereket! Ezt a ritka láthatást az okosok azzal szokták indokolni, hogy a hétköznapi ritmusból (pláne ha iskolás) nem szabad kizökkenteni azzal, hogy egyszer ez megy érte, egyszer az... Azt pedig lehetővé kell tenni annak a szülőnek, ahol el van helyezve, hogy hétvégi programokat tervezhessen a gyerekkel. Így mi marad a másik félnek (ill. a gyereknek mi marad a másik szülőből?)? Igen, minden második hétvége, majd 12 nap várakozás...

Tudom szörnyű, benne vagyok én is...

2010. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
40%

Kicsit megfoghatatlanul, de a lényeg elsősorban a természeti-biológiai szükséglet, az anya. Ezt tudomásul kell venni minden férfinak.


Aki ott volt a szülőszobán, annak nem kell magyarázni miért!


Egyelőre a nők szülnek és szoptatnak stb.

Természetesen, ha nem alkalmas emellett a gyermek fejlődéséhez szükségeltetett lelki és egyéb értelmi, fizikális gondozásához, akkor gondolkodhat el apuka, hogy esetleg felelősségre vonja/vonatja. Majd súlyosabb esetben lehet kérni, hogy apuka nevelje.


Egyelőre minden kedves férfi/apuka jó és rossz szándékú, vegye tudomásul, hogy a természet rendje szerint nem fifti-fifti a gyerek biológiai szempontból, aki a szülőszobán kívül előtte 9 hónapig, majd szülés után is végigcsinálta azt, amit egy anya. Nincs ilyen férfi.


Egy csecsemőt egyenesen el sem lehet venni! Ha nincs veszélyeztetve!


Ezt is megkérdezné valaki, hogy miért?

2010. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Ez kicsit abszurd ha emiatt ítél így a bíróság, hiszen pl. nálunk, hol én hol a párom, ritkán a nagymama megy a gyerekekért a suliba. Általában én vacsiztatok, fürdetek, de van hogy apa tereli őket a fürdőbe. Akkor mi most nem jól neveljük a gyerekeket, mert megzavarodik, ha nem mindíg én tekerem be a fürdőlepedőbe???? Csak én gondolom úgy hogy nem frankó a magyar családjogi törvény????
2010. szept. 27. 14:06
 28/38 anonim ***** válasza:

Nem csak te gondolod igy,és lassan nem is kéne cslád törvény mert nem lezsnek normális családok se.

Mert a normális családmodell az apuka anyuka x gyerek na mostanság apuka hoz két gyermeket anyuka is hoz egyet lezs közös is de ez rohadtul nem normális csaldákép.

2010. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeség de szerintem a mai világban nem ártana a középiskolákba családjogot, vagy valami affélét tanítani!? Meg mondjuk kommunikációt mert azzal vannak a legnagyobb gondok
2010. szept. 27. 14:21
 30/38 anonim ***** válasza:
Egyrészt a csládjogi törvény, másrészt a szemellenzős, bírói gyakorlatra hivatkozó bíróságok nem frankók. Az én válóperemben a megszokottól eltérő módon hétközbeni láthatást is kértem, hogy tudjak tanulni néha a gyerekkel, foglalkozni vele. Kiemelve azt, hogy a gyerek érdeke is az, hogy velem is minél többször tartsa a kapcsolatot, és ezeket az időket tanulással töltenénk. DE úgy, hogy a másik fél erre még nem is mondott se jót, se rosszat, a bíró szólt közbe, hogy ez nem fog menni, mert "nem ez a bevált bírói gyakorlat"! Aztán szerencsére sikerült kiharcolni. Bele is pusztulnék, ha csak 2 hetente láthatnám a gyerekemet, akit azelőtt én is neveltem...
2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!