Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak? vagy a gyerek miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak? vagy a gyerek miatt maradjak?

Figyelt kérdés

Adott egy több éves házasság, amiből született egy gyermek, aki most 4 és fél éves.

A házassággal a probléma a ki hűlt érzelem, de csak az én (feleség) részéről.

Már külön élünk közel egy éve , én költöztem el, de a közelben maradtam.

A gyermek rosszul viseli.

Van új párkapcsolatom, ami szerelem.

A gyermek eleinte ezt is jól toleralta ma már kevésbé.

Szeretné, ha a család az család lenne. A kedvéért megtenném, de megéri?

Szenved így mindenki, hiába az új szerelem, a gyermekem nélkül és az ő rossz érzéseivel borzalmas minden. Nem tud megfelelően működni az új kapcsolat sem, mert ez a helyzet megvisel engem is, őt is de főleg a gyermeket.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, írja le végül ő hogyan döntött, miért és hogy az volt e a jó döntés?

Egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2022. okt. 17. 10:19
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%

Mivan?

Házas vagy, külön élsz (gyerek veled v az apjával?) de már van másik faszi??


Ezt már kár erőltetni. Ez egy katyvasz. De tudd, hogy egy szerelem se örök

2022. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
35%
Ez se volt nagy szerelem, ha 4 év alatt annyira elhidegültél, hogy el kellett költöznöd és másik farok kellett. Ez már akkor döglődött, amikor egy fs kapcsolatba szültél egy gyereket. Na ennek az elszenvedője csak a gyerek gyerek, nem pedig te. Nos, te főzted. Hát edd is meg!
2022. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

A házasság 10 éves, a gyermek születésekor minden rendben volt. Előre pedig nem láttam a jövőt sajnos. :)

És igen, egészen véletlenül talált rám a szerelem, de a gyermek miatt bűntudatom van, illetve a házassággal sem volt olyan probléma mint pl alkohol vagy agresszió, a kérdés maga annyi, hogy érdemes e a gyermek miatt vissza csinálni és javítani vagy bízzak az új élet lehetőségében?

2022. okt. 17. 10:52
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a helyzetet már a válás sem oldja meg.
2022. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy kérdezed, mintha a férjed biztosan visszavenne.

Ilyenkor már az is mindegy, hogy jó volt-e a házasságod. Úgy olvasom ki, hogy minden rendben volt, de te félreléptél.

Ha felmerül a visszaköltözés, akkor az csak azt jelentheti, hogy ez az új kapcsolatod sem működik.

2022. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Működik az új, ami miatt kétségeim vannak, az a gyerek.

A férj abszolút nyitott a kapcsolat helyrehozására, de nem tudom csak a gyermek miatt érdemes e felrúgnom az új kapcsolatot azért mert a gyermek nem fogadja jól a szét költözést.

2022. okt. 17. 11:43
 7/59 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan én is nehezen viselem a nélküle töltött időt, főleg hogy sokszor nem szeretne velem menni az új lakásba, inkább maradna a régibe.
2022. okt. 17. 11:46
 8/59 anonim ***** válasza:
36%

Egy 3-4 éves gyerek nagyon könnyen el tudja fogadni az új férfit. (Tapasztalat.) Tehát hivatkozhatsz a gyerekre, de valamit te rontottál el.

Egy ovis gyereket nagyon könnyen lehet befolyásolni. Lehet, hogy a férjed ezt csinálja jól.

A gyereket kicsit sem érdekli, hogy ki a vér szerinti apja. Nem arra vágyis, hogy vele legyen. Hanem egy olyan családra van szüksége, ahol szeretetben, biztonságban van.

A kérdés az, hogy ezt miért nem kapja meg az új kapcsolatodban.


Ha én lennék az új párod helyében, akkor amint felhozod a témát, már el is küldenélek. Mert gondolatban már őt is megcsalod.

2022. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy de nagyon is ragaszkodik az apjához, nagyon is érti, hogy ki kicsoda, nagyon értelmes kisgyerek. Kérlel mindig engem, hogy legyünk hárman, nekem pedig a szívem szakad meg.

Na de ott az új.. Akivel lehetne jó, de bennem van a félelem hogyha nem változik a gyermek hozzáállása akkor ez sem fog működni. Vagy rosszul gondolom?

2022. okt. 17. 12:00
 10/59 anonim ***** válasza:
77%
Ha téged egy 3-4 éves gyerek befolyásolni tud, akkor sosem leszel boldog.
2022. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!