Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 gyermekkel menjek vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 gyermekkel menjek vagy maradjak mellette (, de minek)?

Figyelt kérdés
Apósék eladják a lakásukat , amiben eddig lakhattunk.Tegnap voltak megnézni és minél hamarabb szeretnék elintézni az adás vételt kb 1 hónapon belül...Félretett pénz nincs a bankokban már érdeklődtem csak akkor tudnánk hitelt felvenni ha bejött a használt lakás vásárlásos szocpol ill. Csok.Akkor is kb csak 7 milliót.Páromnak és nekem kb havi 303.000 a tiszta bevétel(ebbe nincs benne a maszek pénz kb 50-100.000 közötti).Na most elméletileg mindenféleképpen apósékhoz kellene költöznünk , de még párom sem bírja elviselni őket , pedig ő szinte egésznap dolgozik...én meg a 3 gyerek mellett ott csicskáztatva vagyok (laktunk már ott fél évig , amíg felújítottuk ezt a lakást amiben lakhattunk , persze a beleölt pénzt eladás után nem fogjuk visszakapni...)Szóval szerintem biztos ,h megint idegroncs lennék ott...Ráadásul párom teljesen más irányba fordult...elkezdett drogozni(marihuána)...a nyomorult munkatársa adott neki munkavégeztével egyszer , mondván ettől majd kicsit nyugodtabban fogja látni a dolgokat.Ez kb 1 hónapja volt...már 1 hete ott tartunk ,h. hazaér és az az első dolga ,h. benyomjon egy adagot...a gyerekek meg sírnak utána ,h épphogy megjött de már megy is azt csinálni...a torkomban akkora gombóc van mikor a kislányom kérdezi üvöltve ,h hova mwnt és ő miért nem mehet...teljesen elhanyagol minket semmiben nem segít...a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban sem...már beszélgetni sem akar...a pénzt szórja , már rezsi elmaradástól kezdve a kölcsön kért pénzekig van vagy kb 400.000 ft adósság...Lakást vagy albérletet csak is én próbálok intézni...ő lesz.rja.Egyetlen lehetőséget látok :innen Pestről visszaköltözni Miskolcra édesanyámhoz...aki sajnos nem éppen beszámítható(pszihiátriai kezelésekre jár vagy mi) , de legalább mondhatni nyugodtabb körülmények között lenne fedél a fejünk felett..Viszont dolgozni nem tudnék , mert a legkisebb fél éves gyermekemet nem merném rábízni...mikor ezt felvetettem a páromnak ennyit mondott rá: nem muszáj együtt élnünk , de pénzt nem látnánk tőle , mert inkább elmenne feketén dolgozni , na meg ugye persze most tojik a gyerekekre , de ha szétválnánk biztosra mondja , hogy úgy sem hagyna minket békében...Én ehyártalán nem akarok már ilyen undorító embernek nem nevezhető féreggel együtt élni...A szülei ( a nagyon fantasztikus képmutatóak) erőlködnek , h maradjak mellette , de bezzeg ha ez a helyzet fordítva lenne akkor szerintem nem ezt mondanák a fiúcskájuknak...A fő kérdések:Milyen egy gyermekelhelyezési per , mennyi esélyem van rá ,h velem maradhatnak mindannyian , ha nem kapnak pénzt tőle a gyerekek , akkor mit lehet azzal a helyzettel kezdeni?Ha látogatáskor csak kötekedni jön akkor mi a megoldás ,h ne fordulhasson ez elő , illetve ,ha esetleg nála maradnának ,akkor tud-e menni mellettük dolgozni (3 éves 2 éves fél éves) , ha nwm úgy bánik velük , ahogy érdemlik és kell , akkor én mit tudok tenni ez ellen jogilag? Stb.

2015. ápr. 1. 09:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát drogos mellett semmiképpen nem hagyják a gyerekeket. Ha nem fizet tartást, akkor az állam visszamenőlegesen is fizeti neked. Láthatási jog passz, alapvetően jár, hogy milyen esetben vonják meg, biztos súlyos körülmény kell, de ha Miskolcra költözöl akkor nem hiszem, hogy ezzel nagy probléma lenne.
2015. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező te mire vállaltál 3 gyereket? Te dolgozol?
2015. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Amíg az anyukánál nincsen kizáró okok mint pl:

nem drogos, nem qrva aki pénzért árulja a testét, nem ön és közveszélyes akkor a bíróság mindig az édesanya javára dönt gyermekelhelyezési perben. Nyilván a férjed már ki is esett a drogozása miatt. A gyerekeket sosem választják szét, hacsak nem ők akarnak dönteni, hogy ki melyik szülővel éljen együtt. De ehhez be kell tölteni a 14 évet. (szóval téged ez nem érint) A gyerektartás fizetése amit a bíró megállapít majd a férjnek kötelező lesz fizetnie. Igen, előfordulhat, hogy kilép, elmegy feketén dolgozni, így a fekete munkából származó pénzt nem vehető figyelembe, olyan mintha semmi pénze nem lenne. Akkor a bíróság megállít egy fix összeget ami általában a jelenkori minimálbér % -a lesz (1 gyerek esetében 20%-a)

Ezt akkor is kell a férjednek fizetni ha nincs papíron munkája. Ha nem fizet akkor te 6 hónap elmaradás után beperelheted. Az állam bizonyos esetekben megelőlegezi (nem olyan könnyű ezt sem elérni) a gyerektartás összegét amit a férjedtől befognak hajtani.

Kevesen tudják, de nem fizetett gyerektartásért ha több felszólítás, és per után sem fizet, akár börtönbe is mehet (volt rá példa, hogy valaki börtönbüntetést kapott gyermektartásdíj elmulasztásának vétségében). De ettől te nem leszel jobb helyzetben. Viszont emelt családi kaphatsz, és ha a kicsi bölcsibe megy, dolgozhatsz. Én azt tanácsolom, hogy keres fel egy szakembert aki mindent elmond, hogy mik a lehetőségeid, és mire számíthatsz.

2015. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó : imádom az ilyen kérdéseket..Amíg nem volt eladás alatt ez a lakás , addig minden rendben volt a szűk családi körben.Hosszú és bonyolult lenne leírni , hogy mi lett a félretett 2.2 millió forinttal , hogy miért kényszerültünk Pestre költözni apósék lakásába...és nem értettem teljes mértékben azt , hogy akkoriban mire fel mondta a párom , h kegyetlen lesz a szüleihez közel élni..ezt csak akkor értettem mikor velük kellett élnünk...és párom tényleg megbízható , felelősségteljes , segítőkész embert volt...tisztában vagyok vele ,h depressziós lett a lakhatásunk és a fenttartásunk miatt ,de ez nem megoldás amit csinál...és sajnos nem is akarja megbeszélni a dolgokat...erre azt tudnám mondani , h ő feladta már a dolgokat , én meg ha akarnám sem tudnám , már csak a gyerekek miatt sem...de ha van kedved sokat olvasgatni ez ügyben szívesen leírom az egész élet storynkat
2015. ápr. 1. 09:56
 5/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat utolsó elöttinek szólt , amit az elöbb írtam
2015. ápr. 1. 09:57
 6/18 anonim ***** válasza:
Anyósodék tudják, hogy a fiuk mit művel? Nem értana tájékoztatni őket.
2015. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott akarod hagyni ezt az egész bagázst, akkor költözz anyukádhoz, a gyerekeket el lehet helyezni óvodában, bölcsődében, és elmehetsz dolgozni.
2015. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

9:51-es köszönöm a hasznos infokat...Esetleg letudnád még írni , hogy pontosan milyen szakemberhez?(ügyvédhez)Mennyibe kerülhet kb

, vagy van esetleg vmi segélyszolgálat aminél ilyen esetben ingyen lehet érdeklődni ilyen téren?

2015. ápr. 1. 10:01
 9/18 anonim ***** válasza:
6 és droglevonóra küldeni, még nem késő, ha csak 1 hónapja megy!
2015. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Anyósomnak mikor említem , h. előző nap is drogozott csak legyint ,h ne is kezdjem el..szörnyű...ennyivel le is tudja...az apja próbált vele beszélni de hatástalan...ha ők maguk elviselhetőbbek lennének , talán nem lenne annyira maga alatt , hogy hozzájuk kell visszaköltöznünk bizonytalan időre...Engem szekálnak , hogy oldjam meg a helyzetet ők nem tudnak segíteni...nem mintha nagyon próbálnának...Mindig csak azt kapom ,h ne hagyjam el majd jobb lesz minden...hát peraze milyen jó lesz nálunk a sok mocskot takarítani utánuk...mert lusták ahhoz is , h minimális rendet tartsanak , ami ugye gyerekek mellett nem árt...másrészt mióta itt vagyunk az anyucikája szinte napi 1-2* hív ,h a fiának van-e tiszta ruhája munkába meg kajája...stb...párom nem egyszer veszekedett vele ,h hagyjon már minket élni ne pofázzon bele mindenbe..amúgy após sem különb...van ,h csak úgy munka után beállít és szétnéz itt ,h minden rendben van-e lakással...gondolom azt hiszik , h. teljesen a "birtokukban" vagyunk , amiért ők voltak olyan kegyesek , hogy itt lakj7nk , amíg Miskolcon voltunk saját lakásba max havi 1 x segget nyalni jöttek csak...azt volt még a szép idő...
2015. ápr. 1. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!