Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel, hogy a páromnak van egy gyermeke az előző feleségétől?

Figyelt kérdés

Mikor megismertük egymást, akkor még mindketten házasok voltunk. Egyikünknek sem működött jól a házassága már jó ideje, ezt csak segített belátni az, hogy idővel egymásba szerettünk. Ezután mindketten elváltunk.


Neki van egy gyermeke az előző házasságából (7 éves), nekem nincs. Az elején is tudtam, hogy ez okozhat gubancokat a fejemben és azt is, hogy ezen sokat kell majd dolgoznom, hogy ne fájjon ennyire.


Nem a gyerek megléte zavar, hanem hogy általa örökre össze van kötve a párom egy másik nővel, még ha nem is szereti már, akkor is. Nem úgy, mint én, aki elváltam és innentől soha többé nem kell találkoznom a volt férjemmel, mert nincs miért.


Szeretném felnőttként kezelni a helyzetet, a gyermeket én is szeretem, de borzasztóan fáj az, hogy neki ez a csoda mással adatott meg, nem velem és hogy hiába vált el, ez egy örök kapocs marad kettejük között...


A párom mindent megtesz azért, hogy ez ne zavarjon engem, mindent megtenne értem, de mégis...nagyon nehezen dolgozom ezt fel, hogy a volt felesége mindig az életünk része lesz.


Nincs belőle vita, megértek mindent, belül mégis nagyon szenvedek ettől és szeretnék ezen túllépni valahogy.


Egy biztos, a gyermek az első, ezt mindig észben tartom.


Szívesen olvasnék tanácsokat, hogy mások, akik hasonló helyzetben voltak, hogyan sikerült feldolgozniuk ezt.


Előre is köszönöm.



2022. dec. 9. 14:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
78%

Ha én akarnék gyereket gyerekes pasitól, engem rohadtul zavarna hogy ez az élmény nem először adatik meg neki együtt velem.

De ez csak az én véleményem, ez alapján választottam párt.

Az egyáltalán nem érdekelne hogy a volt neje is képben marad, ez természetes a gyerek miatt.

Sajnos nem tudok neked sok okosat mondani. Te választottad őt ezzel együtt.

2022. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

Okosat en sem tudok, mert nincs gyerekem, nem is akarok es a parom sem.

De apukamnak szuletett gyereke a masodik felesegetol is es lehet, nem o volt az elso (bar o volt az elso fia), de o volt az, akit felnevelt szuletese ota kozosen a felesegevel, mellette volt ott vegig, nem mellettem, az elso gyereke mellett. (Bar mellettem is ott volt, nagyon jo apa igy is :) De erted, mire gondolok.)

2022. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
85%

Most mondjam azt hogy ez olyan mint amikor szűz lanyt keresek mert velem akarom hogy megélje azt az élményt először?


Figyelj, ehez egy adott érettseg kell. Az érettség a nehezsegek, tapasztalatok árán szerezhető meg.

Hiába írunk okos dolgokat, neked kell eljutni a megértésig.


De

Ne aggódj,

Ez veled másképp fogja megélni, mert minden gyerek születés egy kulon élmény.

2022. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
87%
Hat 2esnek igaza can, a te gyereked megkapja a teljes csaladot, letbiztonsagot es egy apat. Mivel o az uj, elore lesz sorolva. Az ex gyerekei mindig csak mellekek lesznek.sajnos.
2022. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
80%
Ha ezt neked fel kell dolgozni, akkor nem való neked az ilyen kapcsolat. Ez tetszik vagy sem, így lesz, a párod mindig is össze lesz kötve az exével a gyerek által. Én például éppen ezért is nem kezdenék gyerekes partnerrel addig, amíg nekem nincs sajátom.
2022. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
91%
Én egy kétgyerekes apával vagyok most együtt. Engem speciel nem zavar, hogy nem velem adatott ez neki meg, de lehet, hogy neked jót tenne egy pszichológus, aki segít ezt a konfliktust feloldani. Meg lehet idővel, ha eljuttok oda, egy közös gyerek ezt feloldhatja. De én mindenképp keresnék egy szakembert a helyedben.
2022. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
96%
Par ev, es a gyerek mar csak aludni jar haza. Keveres mindig lesz, unnepek, iskolavalasztas stb, de ezek tulelhetoek.
2022. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Kedves 2. és 6. hozzászóló!


Nekünk nincs még közös gyermekünk, hogy lesz-e, az még a jövő zenéje. Egyelőre nagyon friss még ez az egész új helyzet.


Pszichológuson én is gondolkoztam már, de sajnos egy több alkalmas terápia nem két forint és ezt most jelenleg nem igazán engedhetem meg magamnak.


Ezért gondoltam, hogy talán valaki tud a saját példáján keresztül valami olyan gondolatot átadni, ami neki segített ezen a problémán átlendülni.


Sajnos nincs a közvetlen környezetemben olyan személy, aki hasonló dolgokon ment volna keresztül és tudnék vele beszélgetni erről, a távolabbi példáknál pedig mindenkinél úgy látom, mindenkinek olyan könnyen megy ez...csak én vagyok ilyen selejtes? Persze nyilván nem látok be más fejébe, sem a 4 fal közé.

2022. dec. 9. 18:21
 9/58 anonim ***** válasza:
37%
A volt felesèg egy nyűg, sajnos evvel nem lehet mit csinàlni. A gyerek viszont egy àldàs. Ùgy tekints rà,hogy ő elveszìtette a csalàdjàt, fordulj hozzà szeretettel türelemmel. Nekem amiòta van gyerekem ìgy nèzek rajuk ès ezert nem zavarna ha a pàromnak gyereke lenne.
2022. dec. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem koti ossze oket a gyereket. Ha osszekotne oket, nem valtak volna el, pedig mostanaban szokas a gyerek miatt egyutt maradni. Azon kivul, hogy kozos gyerekuk van, semmi mas nincs. Marmint ertitek, van a gyereknek anyja es apja, de ez nem jelenti azt, hogy ez valami hu de nagy dolog lenne. Lehet, hogy a gyerek anyjanak vagy apjanak a kovetkezo kaocsolata sokkal jobb lesz es sokkal tovabb lesznek egyutt. En pl pont ezert nem irigykedem arra, hogy nem en leszek a parom elso gyerekenek az anyja hanem a masodike, mert a mi kapcsolatunk mar sokkal jobb (majdnem 3 ev) mint az exevel akivel 6 evet voltak egyutt. Ilyenkor mindig meg kell nezni, milyen volt az elozo kapcsolat, es nem szabad feljebbvalonak tartani, csak mert ott szuletett gyerek, nalatok meg nem.

Egyebkent mi jovore hazasodunk ossze, utana tervezunk kozos gyereket is. A kisfiuval nincs komolyabb problema 1-2 aprosagon kivul, az anyjaval annal tobb, nem tudom nalatok mi a helyzet.

2022. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!