Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért kell illetéket fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell illetéket fizetni az alperesnek tartásdíj csökkentéskor?

Figyelt kérdés

Volt férjem tartásdíjcsökkentést kért 3. gyereke született indokkal.Számítottam erre,meg is írtam a bíróságnak,hogy elfogadom a módosítást-úgysem tehettem volna semmit ellene-,s hogy nem kívánok jelen lenni.

Később kaptam egy 700 ft-os csekket,illetéket kellett fizetnem.Mi ez,mióta van,brutálisabb összegek is vannak?Mire?


2010. okt. 1. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Bármilyen birósági eljárásnál illetéket kell fizetni, ez nem büntetés.
2010. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mióta van ez így?Két éve még nem kellett fizetnem..
2010. okt. 1. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A férjed nyerte a pert, hiszen elfogadtad a csökkentést és a perköltséget mindig a vesztes fél fizeti. 700.- az nem egy nagy összeg...
2010. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
2 éve biztosan a férjed volt a vesztes fél. HA gyermekelhelyezésről is döntöttek, akkor jóval többet kellett fizetnie. Idén májusban ez 30.000.- perköltséget jelentett.
2010. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vesztes fél...2 éve harcoltam,ellenkeztem,belekötöttem.Végül mégis csökkentettek,csak 0,5 %kal többet ítéltek meg,ugyanis az volt a jogos.Környezettanulmány is volt,ráadásul két tárgyalás,mert az elsőre nem tudtam elmenni./ezt megírtam a bíróságnak,de nem fogadták el az indokomat/
2010. okt. 1. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

A vesztest pervesztesként kell értelmezni. Az ítélet szerint akkor ő, most te vesztettél.

A lényeg hogy szerencsére 700.- nem egy hatalmas összeg és a gyerek , vagy gyerekek nálad vannak és fel tudod őket nevelni, ő meg fizeti a tartásdíjat, még ha kevesebbet is, mint amire neked szükséged lenne.

Nálunk apuka 46 hónapja nem fizet...

2010. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Köszi a hozzászólást!

Mit tudsz tenni?Levonatni,állam által megelőlegeztetni?

2010. okt. 2. 19:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!