Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan engedjem el a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engedjem el a férjem, akit szeretek, mint embert, de már nem "úgy"?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt, gyerek nincs, mindketten harmincas éveinkben járunk. Nagyjából 5 éve kezdődött el ez a folyamat bennem, hogy bár szeretem őt, de abszolút nem vonzódom már hozzá.


Nyilván ennek voltak fokozatai, most már sajnos odáig jutottam, hogy még egy szájra puszi sem esik jól, összerezzenek, ha hozzám ér, hogy a többiről már ne is beszéljünk. Teljesen kiveszett az intimitás a kapcsolatunkból miattam és úgy érzem, ez már visszafordíthatatlan. Nem vágyom rá tőle. Persze ebből rengeteg feszültség van, mivel ez neki sem jó így.


Úgy érzem szeretem, de nem úgy, mint férfit. Viszont rettentő ragaszkodó típus vagyok, nehéz elképzelnem, hogy soha többet ne lássam őt, márpedig ha elválunk nyilván így lesz. Gondolom ez megszokható idővel, mégis nagyon nehéz...ott a sok szép közös emlék, a rengeteg együtt töltött év...nem mellesleg borzasztóan sajnálom őt, nem ezt érdemelné, ő nagyon szeret engem. De én ezt már nem tudom úgy viszonozni, ahogyan ő várná, ahogyan normális lenne. Tényleg csak már mint haverok élünk egymás mellett, mert egyébként jól kijövünk, de semmi több nincs már részemről. Ő pedig ettől szenved.


Úgy érzem, már csak az idejét rabolom, hiszen a szomorú döntés bennem már megszületett. Mégsem tudom, hogyan engedjem el...



2022. dec. 22. 11:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%

Pedig muszáj lesz, mert csak szenvedtek.

Meddig akarod húzni, míg meg nem csalod, vagy ő dob ki?

Akkor inkább közös megegyezéssel valjatok el.

2022. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondom hogy ennek a kapcsolatnak azonnal véget kell vetned. Így legalább megadod az esélyt rá hogy egyszer majd ő is boldog legyen meg te is.
2022. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
37%

Párterápiát próbáltátok?

Lehet esetleg oka annak hogy így érzel? (Arra gondolok hogy pl elhízott, vagy egyedül vagy lestrapálva a házimunkával, ilyesmik)

2022. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
35%

Nem próbálnád meg helyre hozni? Esetleg párterápia, vagy házi praktikák?

Nekem úgy tűnik ezt eldöntötted végleg hogy neked már nem kell és kész. Én a saját 11éves kapcsolatom alatt azt tapasztaltam hogy folyamatosan változnak a dolgok köztünk. Vannak nehezebb időszakok mikor kissé eltávolodunk majd újra egymásra találunk. Ez a vonzódásérv nekem ezért olyan gyenge, hogy csak ezért otthagynál egy 15 éves kapcsolatot, mikor a vonzalom már meg volt köztetek korábban.

Szerintem csak vissza kéne találni ahhoz amikor még megvolt. Újra izgalmassá tenni.

A szakítás meg ezzel jár hogy bukod a másik ember társaságát örökre bár van akinek sikerül jó viszonyban maradni de ők vannak kevesebben.

2022. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
66%

Létezik válási mediátor, aki segít feldolgozni mindkét félnek a válás folyamatát. Esetleg pszichológushoz is lehet fordulni.


"Fontos tudni, hogy a mediátor nem hoz döntést vagy ítéletet, mint a bíró egy per végén. Minden felmerülő kérdésben az érintettek határoznak, a megállapodásban csak az általuk jóváhagyottak kerülnek rögzítésre. A mediáció tehát a mediátor által végigvezényelt megegyezési folyamat. A mediáció nagy előnye az, hogy problémájára olyan kreatív megoldás születhet, amire bírósági keretek között nem feltétlenül lenne lehetőség.

Kérdésekkel segítjük Önöket a megállapodáshoz való eljutásig, megmutatjuk, hogyan lehet másképp látni az adott konfliktust. Közreműködünk abban, hogy az Önök közötti kommunikáció megváltozzon."


[link]

2022. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%
Én szerintem is megérdemelne a párod egy párterápiát. Az is lehet hogy ott is az jön ki, hogy jobb külön de legalább az okokat felderítitek és ezt tudjátok kamatoztatni egy következő kapcsolatban. Mi is most hasonlón mentünk keresztül és sok nehéz beszélgetés után arra jutottunk,hogy túl támogató lettem ami páromból kiölte az erotikus köződést és ilyen testvéri szeretetbe ment át. Most úgy tűnik hogy sikerült újra élesztenünk a lángot.
2022. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Esther Perel előadásait ajánlom. Online elérhetőek.
2022. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
75%
5 éve érzi, hogy nem szerelmes, gondolom, ez alatt az 5 év alatt próbáltak már mindenfélét, hogy jobb legyen nekik. Mégis minek ide még párterapeuta? El kell engedni egymást és kész. Ha tovább vergődnek, egyiküknek sem lesz jobb. Felnőtt emberekről van szó, csak el tudják dönteni, hogy mikor legyen vége. Ahol érdemes még küzdeni egymásért, az nem ez a kapcsolat.
2022. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
87%

#8

Rengetegen éreznek hasonlóan, de nem próbálnak tenni semmit. Szóval abszolút jogos kérdés, hogy eddig mit próbáltak tenni az ügyben.

2022. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hiszem ha 5 évig nem sikerült rendbe hozni a dolgokat, ezután sem fog menni.

Még harminc x évesen tudtok mindketten új életet kezdeni.

Csak beszéljétek meg és vágjatok bele.

2022. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!