Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy házaspár,ahol a hölgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy házaspár,ahol a hölgy válni szeretne.Van ingatlanuk, ami fele-fele arányban tulajdonuk. Az ingatlan a férj szülői háza volt. A fele részére örökség, a másik felét megvették a testvérétől. Van esèlye visszaszerezni a másik felét a feleségétől?

Figyelt kérdés
A hölgy elképzelése az, hogy a fele az övé, a másik feléről mondjon le a férj a gyerekei javára. Mivel külföldön dolgozik, 100 körül szeretne gyerektartást, meg ha meg tudják beszélni a kinti családi pótlék felét. A férje fizikailag költözzön el, mert a szeretője oda szeretne költözni. A férj nem akar válni, a gyerekekkel akar élni, és nem szeretné, ha a házába más beköltözzön, és én sem szeretném. Mindíg azt mondják, a nők mennek tönkre a váláskor, de itt a férj fogja fizetni az exe meg a szeretője életét, ugyanis a számlájukon is bőven van pénz.

#Korrekt lehetősègek…
2022. dec. 27. 13:34
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
A szerződést a nő nevére lett sajnos megkötve.
2022. dec. 27. 14:12
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel házasok mindegy kinek a nevére szól a szerződés

A testvértől megvett rész fele a felesegé

Hogy a férj nem akar válni, ok csak ha a feleség el akar, akkor el fognak válni

Ha ő marad a gyerekekkel a házban, ki kell fizesse a férje részét

Vagy fordítva a férj fizeti ki a feleségét és övé marad a ház

2022. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez egy ügyvédre lesz szükség, de sürgősen. Ha a ház a pasi öröksége fele részben akkor ahhoz csak úgy nem juthat hozzá a nő semmiképpen. Szerintem ügyvéd előtt le kellene tisztázni a jogviszonyokat (papírokat, szerződéseket összeszedni, megmutatni ügyvédnek).

Majd az ügyvéd elmondja hogy a hatályos jogszabályok szerint mire tarthat igényt a férfi, és mire a nő.

Ez nem kívánságműsor, hogy ki mit képzel el magának, hanem a jog mire jogosítja fel a feleket (az ügy pontos ismeretében).

A házzal kapcsolatos dolgokat nem keverném össze (egyik nem váltja ki a másikat) a gyerekek után fizetendő gyerektartással.

A házzal kapcsolatos dolgokkal el kell menni ügyvédhez, ő majd elmondja, hogy esetleg ki lehet e fizetni a nő részét (mindent ami a jog szerint neki jár), így teljesen a férfi tulajdonába kerülhetne a saját szülői öröksége.

A gyerekelhelyezés és gyerektartás külön dolog, ezt külön kellene kezelni a ház ügyeitől. Ebben is tud segíteni az ügyvéd.

Természetesen az a jó ha ügyvéd előtt(!) meg tud egyezni a férfi és a nő is, hogy ki kit fizet ki, + a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. De ezek jogi kérdések, nem kívánságok alapján kell eldönteni.

Azért van az ügyvéd hogy a pontos adatok, szerződések, élethelyzet ismeretében elmondja mindkét félnek, hogy hogyan jöhetnek ki legjobban az adott helyzetből. Ha a két fél nem tud közös megegyezéssel dönteni, akkor érdemes külön-külön ügyvédet fogadni, és lehet pereskedni évekig.

2022. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
A nőnek a fordítva is jó lenne, de csak akkor, ha a fele árát fizeti ki a férj, plussz mindennek a fele, meg akkor nem elég a gyerekenként 100ezer gyerektartás. Ha megegyeznek, akkor a nőnek jó, ha nem akkor senkinek nem marad semmilye a pereskedés után, és a legtöbb gyerektartást kéri, hogy a gyerekek a megszokott életszínvonalon tudjanak élni.
2022. dec. 27. 14:39
 15/31 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondta a nő, ha nem egyeznek meg akkor majd pereskedni fognak évekig, de abban nem lesz köszönet. Tudatni fogja a gyerekekkel, hogy az apjuk miatt vannak ilyen helyzetben. Ezen megy a görcsőlködés, mert ha belemegy akkor nem lesz élete, de lehet, hogy megmarad a kapcsolata a gyerekekkel. Ha nem megy bele, lehet egy évekig tartó pereskedése, mellette a gyerekei megutálják.
2022. dec. 27. 14:44
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a hölgy mennyi gyerektartast kérne és mennyit ítélnek meg, az 2 külön dolog

Én biztos bíróságra mennék ezzel Írom ezt ex egyedülálló anyaként


Házzal kapcsolatban pedig igen, ügyvéd

Ha a fele a férj öröksége volt ahhoz neki semmi köze A közösen vett részén osztozhatnak nem a felén


Én is szeretnék sok mindent, de az itt nem mervado hogy a hölgy mire vágyna

Nyilván mondjon le gyerekek javára a részéről legyen minden az övé plusz százezres gyerektartas

Aha

Ügyvéd

2022. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyja magát zsarolni és mindenebol kiforgatni!!! A gyerekek hány évesek? Csak mert a férjem lányát is etette édesanya hogy mert az apad... Úgy kb 12 éves koráig aztán már atlatott rajta
2022. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"A nőnek a fordítva is jó lenne, de csak akkor, ha a fele árát fizeti ki a férj, plussz mindennek a fele, "


A ház negyede illeti a feleséget és a közös vagyon fele.

2022. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Én is azt javasoltam, hogy ne hagyja a házat elveszni, amúgy is azért lett annyiért eladva. Így is sok pénzt fog kapni, bár én elfogult vagyok. De ahogy látom a felesége sem igazán akar költözni.
2022. dec. 27. 15:21
 20/31 anonim ***** válasza:
47%
O se költözzön....
2022. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!