Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van egy házaspár,ahol a hölgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy házaspár,ahol a hölgy válni szeretne.Van ingatlanuk, ami fele-fele arányban tulajdonuk. Az ingatlan a férj szülői háza volt. A fele részére örökség, a másik felét megvették a testvérétől. Van esèlye visszaszerezni a másik felét a feleségétől?

Figyelt kérdés
A hölgy elképzelése az, hogy a fele az övé, a másik feléről mondjon le a férj a gyerekei javára. Mivel külföldön dolgozik, 100 körül szeretne gyerektartást, meg ha meg tudják beszélni a kinti családi pótlék felét. A férje fizikailag költözzön el, mert a szeretője oda szeretne költözni. A férj nem akar válni, a gyerekekkel akar élni, és nem szeretné, ha a házába más beköltözzön, és én sem szeretném. Mindíg azt mondják, a nők mennek tönkre a váláskor, de itt a férj fogja fizetni az exe meg a szeretője életét, ugyanis a számlájukon is bőven van pénz.

#Korrekt lehetősègek…
2022. dec. 27. 13:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar 100 ezer gyerektartást fizetni, akkor kérjenek osztott felügyeletet, tehát 2 hetet ő van a gyerekekkel havonta. Vagy az nem jó, mert ugrik a jól fizető külföldi munka?


A ház negyede jár neki, de a ami értéken, nem a jelképes összegért.

2022. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha válnak akkor az kapja a gyerektartást akinél a gyerek marad. Így eleve nem adhatná oda a férj a "családi pótlék" felét
2022. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
22-es, szerintem Ausztriából pl. kaphat családi pótlékot az apa is. Legalábbis a barátnőmék elváltak, az exférj kint dolgozik, és ő vette fel az osztrák csp-ot. Bár lehet, hogy a gyerekek hozzá voltak bejelentve.
2023. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
21-es. Régóta kint van, és nem olyan extra jól fizető mint gondolják egyesek, de itthoni viszonylathoz nem rossz. 13. 14. havi, plussz családi pótlékkal egész kellemes. Namost szerinted miért ment ki dolgozni, építőiparba, éppen csak a segédmunkás felett egy szinttel? Nem azért mert olyan jó, hanem a családjának jó legyen. Amikor megteremti a dolgokat, felesége meg el szeretné vinni a nagy részèt, nem beszèlve a gyerekekről. A másik, itt azért akar a felesége megegyezni, mert papíron ott maradjon velük, de fixen adjon is pénzt. Nem is értettem ezt a dolgot, de ha egy címen lakik a gyerekekkel, akkor járt állítólag a kinti családi pótlék. De élni ne éljen ott velük, mert akkor a pasija nem tud odamenni. Ez kb a felesége mániája. De úgy tűnik, hogy nem jön be a szàmítása.
2023. jan. 1. 21:22
 25/31 anonim ***** válasza:

A hölgyé válás után az 1negyed ház.Miért kellene teljesen kisemmiznie magát van aztán rafinálság.A számlán lévő pénz sajnos fele fele remélem abból a negyedet ki tudja fizetni és záros idön belül takarodót fújnia.

Ne is hadja magát kisemmizni JÓ ÉRV A GYEREKEKRE HIVATKOZNI MÖGÉLYÜK BÚJNI.Mindenki érdemei szerint.Majd az új nagy ő terentsen a hercegnőjének.A gyerekekröl gondoskodjon úgy ahogy az itélet szól és ennyi!Én egy ilyen nőhöz nem ragaszkodnék örülnék hogy megszabadulok tőle.Fejje tovább az új kedvesét.

2023. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem fele-fele a tulajdonuk, mert örökség volt, az meg mindig külön vagyon marad, és azt egyszerű bizonyítani is. A nőnek ahogy írja az előző, csak 1/4 tulajdona van ( mindegy,hogy 2 névre irtatták, de válásnál ez van.
2023. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A testvérem elment ahhoz az ügyvédhez aki írta az adásvételi szerződést. A szerződést megnézte, és amikor eladtam lett haszonélvezetem azon a fél házrészen. Állítólag követelhetnék valamennyi pénzt, mert haszonélvező vagyok a fontosabb, hogy jóval kevesebb a pénz amit ki kell fizetnie.
2023. jan. 15. 09:21
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Eladáskor vagy átrúházásnál.A haszonélvezeti jogot mindig ki kell váltani ami valamivel nagyobb jog a tulajdonjognál.Egy ismerősöm a teljes érték 25 százalékát kapta mint haszonélvező.
2023. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Mivel meg kell a feleségének váltania a haszonélvezetet, így még kevesebbet kap a negyedrész házárból. Mivel a fele testvérem nevén van a másik felére meg biztos nem költözhet a nő barátja, így gondolom nem marad a házban. Viszont az én haszonélvezetem megváltását a válás előtt érdemes megtenni, mert annyival kevesebb lesz az összeg amin osztozkodhatnak.
2023. jan. 15. 15:51
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Ott laksz most? Hova mész, ha nem lesz ott haszonélvezeti jogod?
2023. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!