Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új kapcsolatot kezdve egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új kapcsolatot kezdve egy elvált férfival nektek mi fér bele a volt feleséggel való kapcsolattartásba a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Nincs még erre kialakult rendszer, friss a válás és a mi kapcsolatunk is. Van egy kiskorú gyermek részéről, akit én el is fogadok.


Arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi az, ami ebben az esetben belefér az exfeleséggel való kapcsolattartásba és mi az, ami nem? Nyilván tudom, hogy van, ami elkerülhetetlen és ezt el kell fogadnom, de kíváncsi lennék, nálatok hol van a határ ebben az esetben?



2023. jan. 26. 05:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2023. jan. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz megmondani. Sok függ attól, milyen a tűrőképességed, milyen a viszony a gyerek anyjával. Az is számít, mennyi idős a gyerek. Arra fel kell készülnöd, hogy előre megszervezett programok borulni fognak a gyerek miatt. Nem jó ilyen kapcsolatba kezdeni, mert soha nem leszel az első helyen, és ezt nehéz elviselni. Az elején mindenki azt gondolja, hogy meg tud birkózni a helyzettel, de a problémák menet közben merülnek fel, amikor már nehezebb kiszállni. Én mindenkinek csak azt tanácsolnám, hogy ne kezdjen ilyen kapcsolatba, ha jót akar magának. De persze ez saját döntés.
2023. jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
50%
Hulyesegeket beszél a kettes. Soha semmilyen program nem borult nekünk a8 év alatt. Nyilván ahol jatszmazasok vannak, és féltékeny ex ott en is hallottam ilyet. Együk barátnőm is ezért hagyta el a pálit, a volt feleség biztatta a gyerekeket, hogy legyenek undokok, nem ettek meg a kaját, és szó a tettek, hogy anya jobban csinálta, anya ezt is jobban fizte, anya így anya úgy. És a drága ex anyu minden hétvégén utolsó másodpercben odalokte a gyerekeket, mert neki randija van. 😁 Amikor szakítottak, a volt feleség nem sokára vissza is költözött... Na ennyit erről. Nálunk hasonló sem volt, a gyerekkel apa megbeszelni amit kell, havi 1 pár perces egyeztetés van az exevel.
2023. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gyerek? Hogy váltak el? Sértett a volt feleség? Mert akkor lesznek kellemetlen meglepik. Ezzel kell számolni.
2023. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Egy elvált férj vagyok, de hátha számít az én véleményem is.

Azt gondolom, hogy egy válás nem véletlenül, pillanatnyi törés, vagy egy kapcsolati hullámvölgy miatt történik, főleg ha már van gyerek is.

Tehát ha közösen, vagy egyikük is úgy döntött, hogy a férfi többé nem látja el a férj szerepét, akkor az úgy is legyen, ez a minimum! Az apa szerepe viszont attól még megmarad még akkor is, amikor új férfi kerül az anya látókörébe. A gyerekkel szemben vannak kötelezettségei, az ex feleséggel szemben nincsenek. Nem köteles megjavítani az eldugult lefolyót, műszakira vinni a kocsit, vigyázni a gyerekre, míg ő az új pasival wellnessezik a láthatási időn kívül.


Sőt, a gyerekkel kapcsolatos kötelezettségek tekintetében is van kivétel számomra: amikor az elvált nő egy új férfival már egy családot alkot. Akkor pl. az anyukának és az új apukának illik megoldani azokat a hétköznapi problémákat, mint pl. ki legyen otthon a beteg gyerekkel egy hétig, ha már a kizárólagos felügyelet az anyának jár.


Tehát amíg az exfeleségnek nincs komoly kapcsolata, addig számítani kell arra, hogy a beteg gyerekre felügyelnetek kell. Meg úgy általában a gyerekkel kapcsolatos dolgokban lesznek kötelezettségei.

De ez nem azt jelenti, hogy kétnaponta messengerezni kell, bevásároltatni, meg ugráltatni kell a férjet, mert így a gyerek, úgy a gyerek. Szerintem ez egy komoly válásnál fel sem merül.

Azzal nem értek egyet, hogy az elvált gyerekes férfival nem szabad kezdeni. Van köztünk sok jóravaló férfi, akit megvezettek, vagy csak éppen évek során derült ki, hogy nem egymáshoz valók a volt feleséggel. Sokunk egzisztenciálisan is alkalmas arra, hogy felneveljen egy másik kapcsolatból született gyereket is. Arra is gondolni kell, hogy egy gyerek nagyjából 17-18 évig jelent komoly elkötelezettséget, utána már sokszor csak anyagilag kell támogatni őket,amíg nem keresnek.Szóval ha 35 évesen összejössz egy férfival, akinek van egy 7 éves gyereke, akkor 45 évesen szinte nem is látod a gyereket, nem hogy el kelljen viselned a lakásotokban. Máskülönben meg egy normálisan nevelt gyerek nem nagy teher egy felnőtt számára.

2023. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
79%
#3 Hülyeségeket beszélek? Pontosan azt írtad le, csak részletesebben.
2023. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
21%
Nem pontosan azt írtam le. Hanem, hogy ha nem normális agyilag az ex, vagy féltékeny akkor lennének ezek. De úgye ilyen nem szokott lenni. Minden exfeleseg egy tündér. Akkor mi baj lehet?!?? 🤣 Másképp semmi sem borul. Most ha évente 2 alkalommal tényleg borul valami az nem gond. Akkor írd le te is kérek perec, hogy a féltékeny őrült exet fog ki a kérdező is, akkor lesznek ezek. És, hogy mennyire gyakori, hogy az exek megkeseritik a volt férjük életét. De amúgy ilyen nincs, főleg ha itt olvasol kérdezel, mindig szentek. Szóval hajrá kérdező🤞
2023. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Mégcsak 4 honapja lakunk együtt, de ami van az nekem teljesen oké. Itt váltott elhelyezés van, 1 hét itt, 1 hét ott. Bármikor ha beszélnek, csak a gyerekekkel kapcsolatban. Nincs közös program, nincs átmegyünk csapot szerelni, semmi ilyesmi. Szerencsére az anya az anyjával lakik, igy ha valamelyik gyerek anyás héten beteg, akkor a nagyanyja vigyáz rá. A Karacsony is külön volt, akkor sincs "egy napra ujra egy család- az uj kapcsolatokkal es gyerekekkel nagy család", hanem idén enyém, jövőre tied, ahogy a határozatban van. Ezért most én sajnáltam kicsit a gyerekeket, mert itt szenteste volt a karácsonyi összejövetel, ők meg emiatt kimaradtak abból.


Max a szülői értekezlet ahol találkoznak, de az megintcsak a gyerekekről szol. Magánéletről senki semmit nem beszél, én nem is találkoztam még a nővel, amit tekintve hogy ugyanannyit vannak a gyerekek velem mint vele, kicsit furcsállok, de ők tudják.

2023. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%
Az exfeleséggel annyi fér bele a kapcsolattartásba ami feltétlenül muszáj. Az én párom exe kimondottan szerette átlépni a határokat, pl ő azt hitte jogában áll vasárnap este valami hiszti miatt zaklatni a párom vagy beleszólni abba, hogy mit csinálunk, hova megyünk, mit posztolunk Facebookra. Amikor meglátta az eljegyzésünket elkezdett mindenkit hívogatni az exem családjából. Egyébként volt olyan hogy nekem is írogatott hogy fogadjam el hogy a gyerek miatt mindig is lesz köze a páromhoz. Na az ilyen elmebetegnél pl csak az működött, hogy le lett tiltva mindenhonnan, a párom testvérén keresztül tudott üzenni ha valami fontos közölni valója volt.
2023. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 eve vagyunk egyutt, iden lesz az eskuvonk. Annak idejen az exfeleseg nalunk is bekavart, ugraltatta a paromat a gyerekre hivatkozva olyan dolgokkal amik nem a gyerekkel kapcsolatosak voltak. Aztan egy ido utan meguntam (ezt is, meg a keretlen megjegyzeseit) az asztalra csaptam, osszevesztem vele parszor, azota csend van. Remelem igy is marad.

A parom rendesen kuldi a gyerektartast, nalunk is van a fia, sokszor nem csak havi 2x hetvegen hanem tobbszor is. Anyukanak megis mindig volt valami szurkalodo kommentarja, en meg olyan ember vagyok aki nem engedi el a fule mellett ezeket. Szerencsere a parom is partner ebben, rajott, nem kell az ex rendelkezesere allnia olyan dolgokban amiknek nincs koze a gyerekhez.

Egyebkent nalunk is ez volt a mantra mint #9-nel, hogy oket mindig ossze fogja kotni a gyerek..ugyan.

2023. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!