Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyon megosztással és gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyon megosztással és gyermek elhelyezéssel kacsolatban?

Figyelt kérdés

A lakás a férjem nevén van,házasságunk elött vettük,közös pénzböl,de mivel veszélyeztetett terhes voltam,nem tudtam elmenni az ügyvédhez,anyós"segitett"kisfiának.A tulajdoni lapon 09.20.dátum szerepel.09.24.-én házasodtunk össze.Igy ez váláskor valóban a férjem saját vagyonába tartozik?Sokat hallgatom,hogy pakolhatok,és mehetek,ha valami nem tetszik!Hogy tudom azt bizonyitani,hogy részem volt a lakás vásárlásban?

A másik a gyermek elhelyezés,mivel most nincs munkám(hiába keresek)hogy nem nekem itélnék a közös gyermeket emiatt?Hiszen ö el sem tudná látni!Egyszer sem kelt fel,ha beteg volt"mert ö dolgozik"cimszóval..Azt hiszem elég kilátástalan a helyzetem,minden véleményt,ötletet szivesen fogadnék!


2010. okt. 7. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
nagy hülye voltál..igen, a férjedé a lakás, kivéve, ha tudod bizonyítani, hogy a pénz felét te adtad :S
2010. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lakás az tényleg a férjed tulajdona de van egy kiskapu is!;) A gyerek a veszélyesebb!!Mivel nem tudsz neki semmit biztosítani!!(lakás,kaja...stb)Ezért elvehetik sajnos!!Ilyenkor a bíróság azt nézi kinél van jobb helyen a gyerek!(ahol kap enni inni,van hol aludni...ezt részesítik előnyben!)
2010. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tévedés.

Mivel már az együttélés alatt szereztétek ezért elvileg közös tulajdon.

De van egy kiskapu, amit ha a férjed ügyvédje okos, kijátszhat ellened: tulajdonjogot szerződéssel lehet szerezni. Vagyis, ha a neved nem szerepel az adásvételin, akkor különvagyon.

Tudom, mert mi is így jártunk.

A feleség (pénzt ugyan nem adott bele) követelte a férjem édesanyja lakásának felét, mivel már együtt éltek a megvételekor, de mivel az adásvételin ő nem szerepelt, ezért tudtuk megvédeni tőle a lakást.

2010. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lakás esete is nagyon nehéz. DE mivel nincs állandó jövedelmed, így a gyereket is elvehetik. Kockázatos per elé nézel. Jó ügyvédre lenne szükséged.
2010. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak tudni akartam mi vár rám,válás esetén.Hát nem sok jó...
2010. okt. 7. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon, hogyan, mivel tudod bizonyítani, hogy közös pénzből vettétek a lakást?
2010. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is vállalj munkát , hogy legyen önálló kereseted. A gyerek megy bölcsibe vagy oviba. Ha neked ítéli a bíróság a kicsit akkor maradhatsz a lakásban, mivel fel kel nevelni valahogy.A férjed részét meg ki kellene fizetned.Sajnos azt , hogy a lakás felét te fizetted ki nem tudod bizonyítani. Akkor kellett volna lépned, amikor íródott.
2010. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!