Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jó ötletnek tartanád-e, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötletnek tartanád-e, hogy a válást pénzbirsággal kellene büntetni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azért gondoltam erre a lépésre, hogy a hatalmon lévő kormányok még ebből is pézt tudjanak beszedni, hanem mert politikai nézettől függetlenül mindenki igazat ad annak, hogy a válás elsősorban a gyereket viseli meg legjobban és mivel ők mindenféle szempontból még sebezhetőek, ezért mély nyomot hagy bennük ha az anyuka meg az apuka külön utakra megy.

Értem azt is, hogy jobb szétmenni mint hogy nap mint nap a vitákat, veszekedéseket, ne adj' Isten verekedéseket kelljen a gyereknek elszenvednie. Azonban a pénzbirság talán ösztönzően hatna a fiatal párokra is, hogy ne csak szerelemből vagy a nem tervezett gyerek miatt házasodjanak össze, mivel ezek a házasságok bomlanak fel legkönnyebben. Talán egy iskolai edukáció mellett meglehetne nekik magyarázni, hogy olyat válasszanak akikkel úgy gondolják hogy egész életükben együtt tudnak maradni, mivel ha elválnak a gyerekek isszák meg a levét. És az embereknek a gyerekek érdekeit kellene a maguk érdekei elé helyezni (szerintem).

Ez csak egy eszmefuttatás. Mit gondoltok erről?



2023. ápr. 12. 00:05
A kérdező szavazást indított:
Nem tartom jó ötletnek
Jó ötletnek tartom
Látok fantáziát az ötletben, csak másképp oldanám meg
75 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt elvált szülők gyermekeként írom, hogy minden szempontból egészségesebb, ha a szülők elválnak, mintsem hogy együtt maradjanak, és emiatt állandóan veszekedjenek és frusztrált légkört alakítsanak ki otthon.

Másrészt nem minden házasságban születik gyerek.

Harmadrészt az emberek változnak, lehet, hogy akit 30 évesen jó partnernek gondoltál, 40 éves korára nagyon rossz irányba megy el.

Negyedrészt az államnak nem lenne szabad ilyen mértékben belefolynia az emberek magánéletébe.

2023. ápr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
6%

#1 elvált szülők gyermeke xDD

Már várom mikor fogják a diplomaosztódon úgy mondani ezt, mint valami rangot a középkorból. Elvált szülők gyermeke, 2. Kiss Lajos!

2023. ápr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
5%
Én inkább a férjnek fizetnék, 2x annyit amennyibe került mindennel együtt az esküvő. És még kitüntetést is adnék azért, hogy jobbá teszi az életét.
2023. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
63%
😂😂😂😂
2023. ápr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
97%
Ha a fiatal párok válni akarnak, akkor szívük joga.
2023. ápr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
97%
Én nem is házasodom. Persze, minden szar miatt fizessen mindenki. Eleve kivitelezhetetlen.
2023. ápr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

1-es:

1. Ezt leírtam én is, hogy jobb szétmenni mint veszekedések közt felnőni a gyerekeknek

2. Mivel a kérdésem a gyerekek érzelmi fejlődésére alapul, nyilván nem a gyerek nélküli családokra gondoltam.

3. Talán az embereknek áldozatokat kellene hozni és úgy fejlődni hogy az az egymás javára váljon, ne pedig hogy minél jobban elidegenedjenek egymástól.

4. Nem is a magánéletbe való beleszólás miatt gondoltam erre, hanem hogy a gyerekek ne szenvedjenek a válás miatt fizikai, mentális, kapcsolatteremtési, tanulmányi és érzelmi problémákban. Mert tegyük a szívünkre a kezünket és lássuk be, mindegyik téren rossz hatással lesz a gyerekre a válás.

2023. ápr. 12. 00:33
 8/78 anonim ***** válasza:
96%

Ja, a volt férjem is a gyerekkel zsarolt, csakhogy, ahol már nem csak verbális bántalmazás áll fenn, ott kicsikét bonyolultabb a helyzet.


Sohasem lehet tudni, mit hoz a jövő, az emberek egyik pillanatról a másikra képesek önmagukból kifordulni...



Szóval, milyen pénzbírságról beszélsz?


Gondolom még kapcsolatban sem éltél soha, mert a felvetésed infantilis..

2023. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, amúgy áruld már el, ha csak az egyik fél próbálja megmenteni az adott kapcsolatot, akkor mi a f.szt csináljon a másik?



Ostoba vagy.

2023. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
91%

"Mert tegyük a szívünkre a kezünket és lássuk be, mindegyik téren rossz hatással lesz a gyerekre a válás."


Bizony. A válás borzalmas azzal ellentétben, mikor apuka kinyírja az egész családot.

2023. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!