Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kell fizetni ha apukának hivatalos jövedelme nincs, de egyébként milliós összeget keres?

Figyelt kérdés

Jelenleg papíron szünetel a vállalkozása, elötte is kb minimálbér volt jelentve, gyakorlatban minimum havi 2 milliot megkeres.

Ilyen esetben jobb ha megegyezünk egy összegben és lepapírozzuk egymás között?

Fenyegetni nem szeretném, el akarom kerülni a bajt, válással kapcsolatban bíróságra sem kell menni mivel élettársak voltunk csak, tehát csak a gyerektartás összegét kéne kitalálni/megegyezni.


2023. ápr. 19. 13:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

"Dehogy vizsgálja, a bíróság nem nyomozóhatóság. Él"


De, de. Vizsgálják.

2023. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
Itt az a probléma,hogy a kevesebb gyerektartás miatt nem tudnád azt az életszínvonalat tartani,ami eddig a gyereknek természetes volt. Ha az apuka nézi a gyereket,akkor valószínűleg megtudtok egyezni abban,hogy ne csak minimálbéres gyerektartást kapj. Ha akkora már a gyerek,akkor neki is el lehet magyarázni,hogy nincs ezentúl mindennap dínom dánom. Ne haragudj,de nekem az jön le,hogy te csak az életszínvonalat félted.
2023. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12# kizárólag a gyereket féltem, es azt hogy apuka letudja havi 30 ezerrel pl. Es igenis szeretném a gyereknek megadni nagyjából azt ami jart neki (nem luxus dolgokra gondolok)
2023. ápr. 19. 15:08
 14/23 A kérdező kommentje:
Életszerű összeget szeretnék megadni, nyilvan nem egy milliót kérnék és nem is annyiba kerül a gyerek.
2023. ápr. 19. 15:10
 15/23 anonim ***** válasza:
Kb 50 körül számolj, azt gond nélkül szokták megítélni. Ha nagyon nem akar fizetni, hidd el, megtalálja a módját, hogy még ennyi se legyen.
2023. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem számit bele az illeáglis jövedelem!
2023. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem vizsgálja senki mennyit keres, a gyerektartást bíróság csak a bevallott jövedelem alapján állapítja meg. Az, hogy te tudod többet keres, semmire nem bizonyíték és ha ő nem járul hozzá a vizsgálat lefolytatáshoz, nincs erre semmilyen alap, akkor ez semmis. Tudom, mert volt barátnőmnél a volt férjjel ugyanez volt. Inkább egyezzetek meg egy adott összegben. Persze én megértelek és nehogy már a bevallott jövedelem alapján fizessen, ha már saját gyerek, de tudod azért azon el kell gondolkozni, hogy most a leglényegesebb az, hogy kiszúrásból dafke a pénzére pályázol? Inkább beszéld meg vele.
2023. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%
Esetemben megállapodtunk közösen a volt feleségemmel 50-ben. Ő volt a felperes, így adta be a papírt. Tárgyalás napján bejelentette, hogy ő többet akar 75-t. Mivel készültem egy ilyen húzásra, volt előző nap megkapott jövedelemigazolás, amiből az jött le, hogy a keresetem nem éri el a minimálbért. Bíró kinevetett kb mindkettőnket és 40-et határozott volna meg. Én kértem az 50-et végül. Megalázó volt mindenkinek.
2023. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem en pályázok az ö penzere hanem szeretnék felkészülni arra az esetre ha ő pályázik arra hogy nem szeretne fizetni. Nyilvan nem életszerű hogy egyikünk sem dolgozik es olyan életszínvonalunk élünk ahogy. Csak ez erdekelt ilyenkor hogyan veszik figyelembe.
2023. ápr. 19. 20:59
 20/23 A kérdező kommentje:
Az elsö celom hogy megbeszélem természetesen.
2023. ápr. 19. 21:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!