Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elválunk ki fizeti a hitel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elválunk ki fizeti a hitel további részét?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne,hogy nem régiben vettünk egy házat a feleségemmel.Idővel a kapcsolatunk nagyon megromlott! Én fizetem a hitelt. De viszont a feleségem az adóstárs és ő maradni szeretne a házban. Én viszont nem. Ha el válunk akkor ő fizetheti a hitel további részét? Mert ugye ő ott marad. Én meg nem szeretnék ott maradni vele.

2023. ápr. 23. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Le kell papírozni. Úgy lesz, ahogy megegyeztek.


Ha nem tudtok megegyezni, akkor nagyjából felesben kell osztozni a vagyonon.

2023. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a bíróság arra fog törekedni. De az elég drága és néha évekig húzódik, ami mindkét félnek milliókba kerülhet.
2023. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Létezik az a megoldás, hogy te lemondasz a házról, papíron kijelented, hogy egyszerű nyelven fogalmazzak, neked nem kell az a ház, te el akarod adni, de a feleséged nem akarja eladni neki kell a ház...


Ha megegyeztek közösen, hogy eladjátok, akkor addig fizetitek a hitelt közösen ketten míg a házat el nem adjátok, persze ezt hitellel kicsit nehezebb lesz mert nem sokan veszik úgy át.


Ha nem tudtok megyezni és a feleséged nem akarja eladni te viszont lemondasz róla, akkor a feleséged rácseszik mert fizetheti egyedül a hitelt.

2023. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Vasarolja ki a reszed. Ha ez nem megy, akkor eladas. Ha durvul a helyzet, akkor jelezd a banknak es ok is beszallnak a buliba, nekik is kell a penzuk, de nekik eszkozeik is vannak hozza. Szivas lesz arban az arverezes, de meg mindig jobb, mint evekig pereskedni. A valason mindket fel veszit, a mertek viszont nem mindegy. A kozos megegyezesnel nincs olcsobb megoldas, ott buktok a legkevesebbet. Talan azt felfogja, hogyha nem fizeted tovabb a reszletet, akkor o is nagyon megszivja. A kerdesbol itelve, te megleszel ugy is, o viszont nagyon nem.
2023. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Palcsi71 ***** válasza:
Mi is elváltunk, nálunk is volt chf hitel a házon. Én maradtam a házban,exem elment. Én fizetem tovább a hitelt.
2023. ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan egyszerű, mert a banknak is van beleszólása. Nem tudod csak úgy átadni neki a hitelt a ti megegyezésetekkel, a banknak is bele kell egyeznie.
2023. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!