Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagyon megszüntetése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagyon megszüntetése iránti per milyen költséggel jár?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Százalékos érték, de sokkal kevesebb, ha közösen meg tudtok egyezni.
2023. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A vagyon értékének bizonyos százaléka? Hány százalék?
2023. ápr. 25. 21:40
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Te most bontóperről beszélsz, vagy miről?

Ha nem vagy haragban a férjeddel, akkor egy sima vagyonjogi szerződést írtok, és kész. Ügyvédje válogatja, de kb 200e.

Ezzel elmentek a közjegyzőhöz, és feltöltetitek a szerződések elektronikus tárába. Ez kb 30-40e forint.

2023. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A pertárgy értékének 6%-a. A pertárgy értéke pl ha a fele lakást szeretnéd perelni, akkor a lakás árának a fele.
2023. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha 30 milliót ér a ház, ennek a fele az enyém, akkor a 15nek a 6%a, jól értem, ugye?
2023. ápr. 26. 15:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Van olyan kitétel is, hogy minimum pár tízezer forint, nem tudom mennyi, max 1,5 m Ft, de nálad nem lesz ennyi.

2023. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyi még hozzá, hogy a perköltséget a per indítójának meg kell előlegeznie, DE aztán nyerés arányában fogjátok viselni, tehát ha nyersz, a másik fél meg kell ezt az összeget térítse a részedre, plusz ha kéred, akkor az ügyvédi költségedet is.

Férjem készült ilyen pert indítani exével szemben, ott az ügyvéd javaslatára először "előzetes bizonyítás" címen beadtak egy kérvényt a bíróságra, hogy a bíróság rendeljen ki igazságügyi szakértőt az értékbecslésre, hogy majd az eljárás során már erre ne legyen gond, alapból ezzel az értékkel lehessen indítani, de ők végül ezen összeg mentén megegyeztek és nem lett per.

2023. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, ennyi pénzem nekem nincs, főleg, hogy tudom, az exem ott fog alám tenni, ahol tud. Akkor marad a remény, hogy egyszer talán kifizet.
2023. ápr. 26. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Ügyvédet mindenképp keress meg, ő elmondja, milyen lehetőségeid vannak, mivel tudod elősegíteni, hogy megegyezzetek!
2023. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A közös vagyont nem muszáj perrel megszüntetni, ügyvéd előtt felbonthatjátok a vagyonközösséget. Nekünk erre az ügyvéd a szóban forgó vagyon 1%-át kérte el, mint ügyvédi díj. Nekem megért ennyit a nyugalmam válásnál, hogy a pénzéhes nejem nem fog visszatáncolni később, ha elmúlik a bűntudata a megcsalása miatt, aminek okán nem a fele vagyont vitte, "csak" a 40%-át. :)))
2023. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!