Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fele / fele lesz a pénz ami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fele / fele lesz a pénz ami van, valás után?

Figyelt kérdés

Egy pár, 30 éve együtt,

Mikor összeketültek fiatalon, ugy nemsok volt senkinekse, szakmunkásak, és dolgoztak mind ketten, rendesen. Az egyik aztán nagyobb iskolát végzett és jobban keresett, több pénzt..


Már jutottak valamire, van is ház kis pénz is,,, de válás van.



2023. máj. 4. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A házasság közben szerzett vagyon - házassági szerződés hiányában - közös szerzeménynek számít, így osztozni kell rajta.
2023. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiegiszitve az egyest. Teljesen mindegy ki mennyit keresett.
2023. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tiszta, okés értem, kösziszépen.👍
2023. máj. 4. 08:24
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlen fele fele…

Millió opció van… van aki évekig pereskedik, hogy mi kíé, van akik normálisan el tudnak vállni, és sosem volt kérdés a fejükben mi kié…

Ott van haverom, aki válásnál azt mondta, hogy legyen a ház, a kocsi, de még a bolt is az asszonyé, ő pedig 39éves férfiként 1.5millióval a zsebében simán tudott új életet kezdeni, úgy, hogy gyakorlatilag mindeneről lemondott…

Ott vagyok én, aki odaadtam a kocsit, kifizettem neki 6hónap albérletet kaucióval, vihette ami csak kell neki, de rám hagyta a házat vita nélkül, mert becsületesen tudta, hogy ezért a házért én dolgoztam meg…


De ismerek olyat is, akinek volt pénze jó ügyvédre, a szart is kiperelte az asszonyból, még a gyerek se mehetett anyuval, teljesen nincstelenül jött ki a hölgyemény a válásból…

Mondjuk ő konkrétan meg is érdemelte a drogos picsa.

2023. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a pénzt kérdezted ugyan, de a házasság alatt szerzett közös vagyont kell elosztani. Ez jelenti az autót, házat, telket, megtakarítást. Ha van közös gyerek, az ő érdekeit is figyelembe kell venni. Tehát inkább arányos a megosztás, mint fele-fele. A közös megegyezés a legegyszerűbb, de tiszta fejjel kell nekimenni a megállapodásnak, nem érzelmi alapon.
2023. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiindulo alap az amit az 1es irt 4es.

Az hogy kozosen mibe egyeztek meg az mas. A jog nem szab akadalyt hogy barmiben megegyezzen a ket fel.

Es olyan is van hogy hazassag utan az egyik fel szinte semmit nem kap. Pl ha a masik fel viszi be a lakast, es a hazassag alatt vagyongyarapodas nem tortenik.

2023. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen mindent amit együtt szereztetek az közös vagyonak számit az más kérdés,hogy a váláskor miben egyeztek meg.

Az én esetemben a ház teljes egészében az én nevemen volt,de szerencsére megegyeztünk a válás elött,hogy ajándékozás cimén a gyerekeké legyen a ház.

A tulajdonjog a gyerekeké lett nekem meg maratd a haszonélvezeti jog ő meg elhuzott az új pasijához.

A váloperes tárgyaláson lemondot mindenröl és boldogan távozot.

Most csak az van neki amit a pasija ad neki de ha kiborul a liszt akkor mehet a híd alá ahogy velem bánt nem is fogom sajnálni.

A legjobb megegyezni és ezt ügyvédel lepapírozni akkor egyszerü és gyors lessz a válás.

2023. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért nem minden közös, ha valaki örököt, házassági előtt i vagyon, kártérítést kapott pl egy baleset után, biztosítási pénz is esetleg, jogdíj, az külön vagyon és az is marad. Péládul ha örökölt egy házat vagy házasság előttről volt neki( együttélés előttről) és vetettek egy másikat, akkor nyilván addig az értekig csak az övé és a maradék feleződik.
2023. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!