Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan viszonyultok az exférje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viszonyultok az exférjetekhez/exfeleségetekhez válás után?

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy cikket melyben egy üzletasszony azt nyilatkozta ,hogy a legfontosabb férfiak közt szerepel az életében az exférje is a közös gyermek miatt. Válása óta van már új férje illetve tőle is egy gyermeke.


Én értem ,hogy egy gyerek a két szülőt összeköti szinte egész életükben (aztán valahol 18 éves kor után már csak a kötelező eseményeken találkoznak maximum és addig is csak a gyerekkel kapcsolatos dolgokról beszélnek szóval ez relatív szerintem ,hogy összeköti.) Illetve nyilván közösen kell(ene) nevelni a gyerek(ek)et is és ez egy közös feladat a két szülő között maximum emiatt lehet "fontos" a másik szülő ,hogy kommunikálni kell vele. Viszont én ezt így nem tudnám kinyilatkoztatni ,hogy a jelenlegi férjem mellett a legfontosabb férfiak közt szerepel az exférjem is. Még akkor sem ha békés válásunk lett volna.


Természetesen én a sárdobálástól is maximálisan elhatárolódok, lehet és kell is normális kúlturált viszonyt ápolni a gyerek(ek) érdekében, de az új férjemre és házasságunkra való tekintettel sosem hoznám őket egyforma fontossági szintre. Nálunk édesapám is elvált, édesanyám a második házassága de soha ilyen megnyilvánulása nem volt a 25 évük alatt ,hogy anyám az exfeleségével lenne egy fontossági sorban a gyerekek miatt.


Nektek mi a véleményetek? Akik elváltak ,hogyan viszonyultok az expárokhoz?

Mennyire maradt nektek fontos a válás után az exférj/feleség?



2023. máj. 5. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem így tartom számon a fiam apját, mióta különmentünk (nem voltunk házasok, én azóta férjhez mentem, neki is élettársa és ott egy kisgyerek). Messze nincs a legfontosabb emberek közt az életemben, de hozzáteszem, sok év után mára már jó, szinte baráti a viszony, de csak a gyerek miatt beszélünk, illetve pl szülinapon felköszöntjük egymást és ennyi.

Biztos megrázna pl ha meghalna, szeretem mint embert és a gyerekem apja, de hétszám nem is gondolok rá.

2023. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-es! Köszönöm, én is valahogy így gondolkozom erről a témáról.
2023. máj. 5. 12:54
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a férjem exfelesege nem akar semmiképp sem lekopni, pedig már nagy a gyerek, jár is hozzánk csak vele kommunikálnánk ha lehetne, de olyan erőszakosan tapad, és akár mindenről is tudni.. Anyosomekhoz isha kell ha nem megy, pedig már 10 éve elvaltak... Neki kényszeresen benne kell lennie ebben a családban. Minden szülinap karácsonykor beugrik, csak virágot vinni vagy bort, mindegy csak legyen egy ürügy amivel mehet😳😂(Nincs párja, így sejtjük, hogy ez a problema) férjemnek is szokott enni küldeni 😂nyilván hiába szólt a férjem, hogy neee.. O állítólag jó szívvel teszi.. Megy a kutyának általában. Ez van. 😁 Én a volt férjemmel nem beszélek, nyilván nem volt közös gyerek, de nem érzek kesztetest ex anyosnak virágot vinni, pedig nem haraggal váltunk el. 😂
2023. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Ja és a a férjem nevét is előszeretettel viseli mai napig, mint Szabóné 👀😳😂
2023. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-4es! Jézusom, ismerős egyébként. Apám exfelesége is csak pár évvel ezelőtt vetette le apám vezetéknevét. Már legalább 30 éve elváltak mert anyámmal házasok röpke 25 éve, de talán az utóbbi 4-5 évben vette csak le a vezeték nevét apámnak, azt is csak azért mert apám a közös unokájuk keresztelője után odament hozzá ,hogy egy kicsit már zavarja ,hogy rég nem xy-né úgyhogy jó lenne ha megválna a nevétől. Anyámat nem zavarta jót röhögött rajta mindig ,hogy nem tud elszakadni ettől a névtől és ugyanígy apám családjától sem. Minden apám felőli családtagnál puncsol fb-on, puszikat küld, mindenkinek reagál mindenre stb. Hasonlóan neki sincsen apám óta se párja, se férje, nem sikerült újrakezdenie senkivel így ő is kicsit úgy érzi ,hogy még idetartozik apám családjához. Tehát teljesen ismerős a szitu amit leírtál. Egyedül a féltestvérem (nővérem) kislánya ballagásán, keresztelőjén, meg talán 1-1 karácsonykor találkoztak de ott is inkább az exasszony érezte magát kellemetlenül látva apám és anyám boldogságát ő meg realizálta ,hogy magányos mint a farkas. Nálunk egyébként a féltestvérem tekintettel van édesanyámra is, mert megkérdezte tőle az elején ,hogy nem e zavarná ha az ő anyja is résztvenne mondjuk egy mikuláson vagy karácsonyon az unoka miatt,hogy ne kelljen mindent kétszer tartani. Mivel anyám intellingens és biztos a házasságában természetesen mondta ,hogy őt nem zavarja apám exfeleségének jelenléte. Viszont valahogy egy-két közös találkozás után ez megszűnt mert az exfeleség is összevissza dolgozik hol itthon van hol külfödön így sokszor nem is találkoznak már.
2023. máj. 5. 13:23
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen ez,egyszer ő is megtalaja a párját, és remélem a KARMA dolgozni, fog és kifog egy hasonló gondolkodású exet mint ő.
2023. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azóta se láttam, egyszer sem.
2023. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Aki gúnyolódik, nehogy elváljon és ő is ilyen tapadós exfeleség legyen a végén... *karma :D
2023. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Elvaltam, és nem lettem ilyen exfeleseg 😳😀Tudod vannak nők, akikben van ÖNBECSÜLÉS. Ráadásul ronda se vagyok, és találtam olyat aki szeret, tisztel 😀. Nem szaladsz olyan szeker után ami nem vesz fel!Az én anyám ezt megtanitotta, lehet neked nem.
2023. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
Azt, hogy kinek milyen (volt) az édesanyja, azt hagyjuk. Téged pl egy személyeskedő, beképzelt nővé sikerült nevelnie ezek szerint, kedves kilences... Amúgy az a vicc, hogy én is ezen a véleményen lennék, mint te, és pont én voltam, aki elhajtottam az exférjem, amikor egy év után jött volna vissza a szeretőjétől. Tehát én pont az ellenkező oldalon állok. Én csak azért reagáltam, mert nem szimpatikus, ez a "bezzeg én" (gyönyörű és tökéletes vafyok) hozzáállás, ami tükröződik a személyeskedésből is, hogy kit-hogy nevelt az édesanyja... na ennyit így reggel, étgyomorra :D
2023. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!