Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után a közös gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után a közös gyerek végett még sokáig kapcsolódsz egykori párodhoz - miben más ez, mint mikor együtt vagytok?

Figyelt kérdés

Valahol hülye kérdés, de valahogy nehéz elképzelnem, hogy a gyerekem apjával ne beszéljünk meg lényeges dolgokat a gyereket illetően.

Valami egyeztetni való mindig akad, ha nem vagyunk együtt, akkor meg pláne: mikor jössz, mikor mész, meddig maradsz, átadni infókat ha beteg, ha bármi van...

Azon kívül emberileg is - meg hogy tudjam milyen körülmények közé, milyen közegbe kerül a gyerek ha vele van - érdekelne hogy van, azaz beszélgetnek vele komolyabb témákról akár, amik nem a gyerekhez kapcsolódnak, hanem foglalkoztatják őt vagy engem.

Így egy elég erős érzelmi kötelékként tudom elképzelni, akkor is, ha már nem lennénk egy pár.

Azaz "csak" annyival kevesebb egy ilyen kapcsolat az exszel, hogy már nem vele szexelsz?

Hogy működnek azok az elvált párok, akiket összeköt a közös gyermek?


2023. ápr. 27. 22:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Úgy, ahogy leírtad legtöbbször.
2023. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekről max pár mondatban megbeszelni ami tényleg fontos. Főleg ha új párja lesz, elég gáz zaklatniinden f@szssggal.
2023. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy állandóan zaklatnám, de pl. elképzelem, hogy eljön pénteken a gyerekért, akkor nem csak annyi lenne, hogy a kezébe nyomom a cuccokat meg a gyereket, hanem leültetném, elmesélném mi volt a héten - nyilván a gyerek is elmondja, de az én szemszögéből is fontos lehet. Ekkor nyilván a saját dolgaim is előjönnek, mert nem tudom annyira kizárni..

Tehát egy erős kapcsolat maradna mindenképp.

2023. ápr. 27. 22:15
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Addig míg nincs párja. Aztán nem ücsörög nálad, hidd el.
2023. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Mi az exférjemmel baráti viszonyban vagyunk,egyikünk se veszi "fszággal zaklatásnak", hogy beszélünk egymással, és nem csak a gyerekről.

Az új párjainknak sincs ez ellen kifogása, sőt.Örülnek, hogy kultúrált felnőttként tudunk viselkedni.

2023. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy nagyon érdekes kérdés egyébkènt. Én se bírom elképzelni, hogy mondjuk bunkó legyek, vagy korlátozzam a láthatást, vagy az ajtóban adjam át a gyerekeket meg a cuccokat. Pedig szinte csak ilyen sztorikat hall az ember. Olyanoktól is, akik pár éve még hatalmas szerelemben éltek látványosan. Furcsa. Pedig én még csak érzelgős se vagyok, egyszerűen úgy érzem biztonságban a gyerekeket, ha jó a kapcsolat az apjukkal. Gondolom ezt végig se gondolják sokan és sértettségből, haragból viselkednek úgy, ahogy.
2023. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Amit itt leírtál, az egyáltalán nem normális. Ha a felek ilyen viszonyban maradnak, mi értelme volt a válásnak? Arról nem is beszélve, milyen tiszteletlenség ez az új társsal/társakkal szemben. Ezt senki nem tolerálná.

N

2023. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a középút van. Közvetlenül a válás után nem voltunk jó viszonyban, de most, évekkel később már elfelejtettük a sérelmeket. Nem csak a gyerekről, hanem általános dolgokról is szoktunk néha beszélni. Mindkettőnknek régóta van új párja. Nekik van egy közös gyerekük is, még róla is szoktunk beszélgetni, hiszen a lányom féltestvére. Az új feleségét kifejezetten kedvelem, nagyon szereti a lányomat, ami ritka dolog. Az exemmel nincsenek érzelmi kötelékek, csak baráti.
2023. ápr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is évek teltek el. Mára már jó a viszony, de be se megyünk egymáshoz a gyerekért, kint a kapuban találkozunk csak. Beszélgetünk, de nem érzek vágyat elmesélni, hogy mi történt velem a héten. Az ex se nem a férjem, se nem a barátnőm.

Nálad akkor kb minden változatlan, csak nem egy ágyban alszotok?

2023. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Mi ezért mentünk külön. A volt párom próbált egy bizonyos vonalat meghuzni az exxel szemben, de nem működött. Napi 5 telefon, mindenféle semmitmondó dolgokkal. Nyilván felvette mert sose tudni, hogy baj vane?! Aztán ha együtt mentünk a gyerekert szándékosan akkor kezdte el etetni, vagy még be kell fejezni a tanulást vagy bármi... De minimum 1 órát mindig vártunk 😂Úgy hogy jelezve lett hogy péntek 10 óra pl.Aztan ha a párom egyedül ment, akkor egyszerűen meg szaladt az autó után és mondta neki mindig mondanivalója volt... Én nagyon belefaradtam ebbe, mert semmi életunj nem volt, mindig kellett valami, mindig közölt valamit, este 10 simán odatelozott. Aztán amikor a párom már nem vette fel neki, akkor ugye még a családot is ellenem fordította, h én eltiltom a gyerektől. Én nagyon meguntam ezt a jatszmazast, és elengedtem... Azóta volt vagy 3 barátnője meg, azokat is elmarta a kedves😀
2023. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!