Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a feleségem maszekolt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a feleségem maszekolt, akkor válás után számon kérhető rajta?

Figyelt kérdés
Nem vagyok házas... Félre ne értsd... Csak volt egy kérdés valamikor és kíváncsi lettem... Ott arról vitáztak a válaszolók, hogy a közös vagyont felesbe kell megosztani, meg, hogy a házasság előtti vagyonnak semmi köze a váláshoz... Ez addig ok, de mi van, ha mondjuk egy feleség(tegyük fel, hogy az enyém) a házasság alatt a férj tudta nélkül "összekapar" 3-4-5 milliót és mondjuk a válás után 5 hónappal vesz egy vadi új házat... Erre van valami törvényes út? Vagy már cseszheti az illető?
2010. okt. 10. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Jogilag biztosan felezhető ez is. Erkölcsileg égne a pofámról a bőr, ha azt a pénzt feleztetném vele, hisz semmi közöm hozzá.
2010. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Egyet értek az előző válaszolóval.Azért a pénzért Ő dolgozott meg,sosem venném el másét,főleg ugy,hogy Te ffi vagy Ő pedig nő...
2010. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy értem, hogy a házasság alatt mondjuk a férjnek nagyobb a keresete és a közös kasszából vennék ki a havi x összeget és vinné be a bankba... Szóval a férj tudta nélkül készül a külön életre...
2010. okt. 10. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
törvényileg az is közös vagyon, mert házasság alatt szerezte. pl ha a feleség otthon van gyerekkel és csak a férj dolgozik attól még váláskor a férj által félretett pénz is oszlik. az már más kérdés, hogy erkölcsileg ocsmány dolog elszedni azt, amiért a másik egyedül dolgozott meg, de törvényileg meg lehet tenni(bár el tudja úgy tenni a pénzt, hogy nem találják meg válás előtt).
2010. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én számon kérném az biztos.

Ácsi, ott kezdődik a dolog ha valaki egy házasságban "maszekban" összekapar ennyi pénzt, akkor ne haragudjatok de a másik pénztárcájának a rovására megy, hiszen ő keres addig magának, a másik fél amit keres az elmegy a közös életre, tehát a maszekoló fél használja a másik keresetét.

Akkor miért is ne illetné meg őt is a pénz fele????

Számon is kérném, hogy a házastársam hogy a fenében tett félre milliókat, miközben elméletileg közös kasszán voltunk.

2010. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a maszekolt meg a félretett a férj keresetéből az 2 külön dolog. ha az első, akkor tényleg ronda dolog elszedni, bár tényleg közös vagyon. míg a másodiknál egyértelműen osztani kell(szerintem ez lopás amúgy).

minden, ami házasság alatt jött közös. bár el tudja úgy tenni a pénzt bankban, hogy nem kerül meg váláskor. találkoztam ilyen párral, ismerőseink, a férjnek több milliója volt olyan számlán, amit senki sem ismert és hát ez nem hagyatéki eljárás, nem kutatnak fel mindent. igaz megértem, mert a felesége egy ügyvéddel karöltve mindenéből kiforgatta, majd összeállt az ügyvéddel.

2010. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen így már más a helyzet de én ugy értelmeztem közbe a nő is dolgozik és közös kasszán vagytok.Ha Te tartod el és Ő ugy gyűjtöget az már más.
2010. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
A házasság alatt szerzett összes vagyon és jövedelem közös, ugyanígy a felvett hitelek is. Ez alól csak a különvagyon körébe tartozó dolgok (házasságkötés előtt szerzett ingatlan, öröklés útján keletkezett jövedelem, a házasság alatt kifejezetten a házastársnak szánt ajándék stb.)képeznek kivételt. Még a különvagyon hasznai is közös tulajdont képeznek (pl.bérleti díj). Hiszen az állagmegóvásra, felújításra fordított összegek is a házasság alatti közös kiadások. Amennyiben ezt valamelyik fél eltitkolja a vagyonmegosztás során, az rosszhiszeműen jár el. Ha sikerül bizonyítani, nyert ügyed van. (Ha nem, akkor aránytalan vagyongyarapodás címén az adóhivatallal lehet megnézetni, de ez már csak zárójeles lehetőség.)
2010. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
aha a férj keresete mellett anyuci meg otthon ingyen rendbe tartotta a háztartást, gondolom fizut nem kapott érte , csak kosztot és kvártélyt....
2010. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11:52 teljesen igazad van, pont ezért közös a férj magasabb keresete is. De jogilag úgy van, ahogy az előbb leírtam. Ezzel pont védik az alacsonyabb keresetű házastársat.
2010. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!