Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új életet kezdeni, egy egyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új életet kezdeni, egy egyszerű életet?

Figyelt kérdés

Mindig egyszerű gyerek voltam, szüleim értelmiségi vállalkozók, de soha nem volt a családban igény a luxus dolgokra. Pl. megtehették volna, hogy 5 csillagos szállodákba járunk nyaralni, de mindig azt mondták, minek ennyi pénzt kiadni, úgyse a szálláson leszünk. Autóban, mindenben az egyszerűséget keresték. Anyám kaliberű más nők Mercedes terepjáróval járnak, ő egy nagyon jó Hondával. Apám meg tömegközlekedéssel, mert 65 éves korában leadta a jogosítványát inkább. Minket is ebben a szellemben neveltek, soha nem kaptuk meg amit akartunk, de nem is vágytunk már rá. Sajnos nekem lett egy párom akibe szerelmes lettem. Az elején semmi sem kellett neki, majd szépen a tudatalattimra hatva mindent úgy intézett, hogy egy kicsit jobb, egy kicsit jobb. Mára oda jutottunk, hogy éjjel-nappal gürizek, gyomorfekélyem lett, állandóan beteg vagyok, rosszul festek. Állandó stressz, hajhullás, stb. Mindezt azért, hogy ő luxusban legyen. Eleinte jó volt a nagymamámtól örökölt zuglói polgári lakás, aztán adjuk el, kicsit jobb-kicsit jobb, ma már egy budai 80 m2-es panorámás luxuslakás se felel meg neki ahol élünk, minden nap szídja, hogy mások házban laknak mi meg itt. Autóban is tömegközlekedett, most meg kb azért is dolgozok, hogy fizessem a Mercedese lízingjét. “Fizetjük” ahogy mondani szokta. Van közös gyerek is, vele kapcsolatban is magánovi, de csak azért mert az van közel és oda járnak a barátnők gyerekei, mennyivel könnyebb neki, stb. Elhittem ezeket az indokokat! Persze semmi sem elég, mert a legjobb barinő neres milliárdos feleség, mindent hozzá kell nézni, teperni kell utána minden áron, én meg dögöljek bele a munkába, kérjek a szüleimtől, hogy el tudjunk menni velük nyaralni.

Elegem lett ebből és ezekből a körökből! De nagyon! Semmi kedvem a lépést tartani sznob, gyökér emberekkel! El akarok válni és új életet kezdeni! Egy egyszerű életet! Egyszerű munkakörrel. Azon gondolkodom, hogy beadom a válást és kalandként fogom magam és beadom a jelentkezést a Balaton partra valahova, a legegyszerűbb munkakörbe! Ahol 0 felelősség van kb a mostanihoz képest. A feleségem meg csináljon amit akar, nekem nem kell pénz, csak a minimum. Elvagyok 250-300 ezer forintból is akár remekül. Meg akarok gyógyulni és ez jelen pillanatban nem megy. Most is belázasodtam, de reggeltől estig jövök megyek intézkedek, egy jó szót nem kapok otthon, csak hogy hazaérve ne a gyerekkel játszak estig, hanem álljak neki takarítani vagy vegyek fel egy takarítónöt. Mert én nem veszem ki a részem a házimunkából és ö nem takarítónö! Persze nem dolgozik amúgy, otthon van, az egyedüli feladata, hogy hozza-vigye a gyereket, de ezért is kapom az ívet, hogy könnyes szemmel nézi minden nap, hogy más apák hozzák viszik a gyereküket én meg nem. A másik irányban dolgozom, reggel 6-tól bármeddig minden nap, a feleségem meg otthon van. Néha el szoktam vinni-hozni, heti 1x legalább de hatalmas szívás nekem a dugó, elkések olyankor sajnos.

A feleségem olyannak állít be aki semmiben nem segít és egész nap szórakozni jár. Valójában évek óta ki se tettem a lábam otthonról szórakozni, barátom már egy darab sincs. Neki a munkám szórakozás. Neki meg az alvás a hobbija! Mindig csak alszik, pihen. Mert ö fáradt!

Mit gondoltok egy ilyen váltásról? Már mondtam a tervem a feleségemnek egy vita során, amire röhögött, hogy viszi mindennek a felét és majd eljönnek a lángosozóba kiröhögni engem. Hát inkább lennék ott büszkén, mint ami most van!


2023. máj. 11. 05:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
De imádom az ilyen #8-féle "látnokokat"... Mi az, hogy nem hagyományos módon? Basszus, akármi történik, az megváltoztat(hat)ja a sorsodat. Marhára bölcs vagy!
2023. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged kihasznál, de nagyon! Élvezi az életet, amit teremtettél neki. Amit örököltél, abból neki nem fog járni váláskor. Ha ezt így folytatod, úgy jársz mint egy rokonom, aki egyszer csak kapott egy infarktust és összeesett, elhunyt. Ne hagyd magad kihasználni, kezdj el tervezni nélküle szerintem.
2023. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves idióta exférjek!

Mielőtt azt gondolnátok, hogy a harácsoló nőket védem, nem, de azért nem kell ez a mártírság se. 21.században vagyunk. Gondolom, senkinek nem szorítottak fegyvert a fejéhez, hogy vegye el AZT a nőt.

#2! A feleséged lélekben sose volt egyszerű falusi lány! Mit gondoltál, miért az a vágya, hogy budapesti legyen? Jobban mutat a lakcímkártyáján? Ha nem vagy ennyire buta, akkor azért vetted el annak ellenére, hogy tudtad, hogy ilyen, mert nyújtott valamit cserébe. Mondjuk jól szopott, vagy mit tudom én. Neked az akkor fontosabb szempont volt, szóval nem vagy áldozat, te döntöttél.

#3! Süt az írásodból, hogy mennyire lenézted a feleséged munkáját. Tetszett volna másik tanárt választani és boldogan halnátok éhen együtt.

Amúgy szerinted az egyedülálló tanárok munka után pihennek? Képzeld, ők is végeznek házimunkát munka után, sőt a nem tanárok is. Durva, mi? Én is pedagógus vagyok. Amikor még suliban dolgoztam, mellette magánban IS+ házimunkát végeztem, mivel nőként nem állt módomban elvenni egy bejárónőt. Amíg a feleséged otthon volt, a gyerekkel foglalkozott, az volt a MUNKÁJA. Utána pedig nem pihent, hanem takarított, amit neked is kellett volna. De ha szerinted azt simán elvégezhette volna napközben, hogy a here délután már pihenhessen, miért nem te maradtál otthon a gyerekkel? Úgy már nehéz meló, ugye? Ki ne találd, hogy a hatalmas tanári fizetésedből így jobban kijöttetek😂

2023. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

Neki a közösen töltött nyolc évből még egy évnyi munkaviszony sem jött össze. A kisfiunk KIZÁRÓLAGOSAN nálam maradt. Két hónapja nem is érdeklődött felőle az anyja. Miről beszélsz te? MIlyen álomvilágban élsz, te ostoba, bunkó paraszt?????? Mellesleg a kicsi bölcsis volt, amit a keresetemből és örökségemből fizettünk,. Nem, nem másból.


Nyomorult ostoba senki!


A hármas

2023. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
50%

Mint idióta exférj, kulturáltan közlöm a 13-as válaszolóval,hogy a kedves nekem bevallotta a lányomnak,hogy mindig pesti akart lenni,nem falun porosodni.Csak ehhez kellett egy balek,aki beleszeretett és őszintén. Nem tehetek erről,érzelmek voltak - részemről.

Még annyit,hogy nemhogy nem szopott,de ilyen fagyasztott halat,amit ő nyújtott az ágyban,nem kívánom senkinek.

Persze mindez azután,hogy elvettem és odaköltözött.

Ugyanezt tette az utánam jövővel. Egy mocskos érdekszuka volt,ha így jobban tetszik.

És igen,egyetértek az előttem szólóval.hogy nyomorult ostoba senki a 13-as.

2023. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, a 2-es voltam.

#15

2023. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Én nő vagyok és nem, nem védem a nőket, de ahogy más is irta, itt bizony az exférjek is hibásak, mert belementek a játékba. Az elején kellett volna nemet mondani, és ha nem felel meg asszonykának, akkor kereshet mást. Ennyi.

Aki másokhoz hasonlitgat, az sztem hamar lejön, de a rózsaszin ködtől nyilván nem érzékeltétek...

Engem pl szoktak cikizni, hogy miért nem vágyom többre (???), miért jó a pici házikó (40nm2-en élünk ketten a párommal, a kocsim 22 éves...gurul A-ból B-be pont úgy mint a Merci terepjáró szoktam felelni 😀). De nagy ivben tojok rájuk. Imádom a kis egyszerű életünket, nincs wellness mert egyikünk se szereti, nincs flanc, nincs Maldiv sziget...de mindenünk megvan!! ...ez a világ sajnos ilyen lett, de belül nagyon sokan boldogtalanok mégis, hiába van több anyagi javuk mint nekünk.

2023. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

A 17-es válaszoló hölgy válasza nagyszerű és jó olvasni!

Bár nekem lett volna ilyen nő az életemben,akkor nem itt tartanék.

Sok boldogságot Nekik,ismeretlen is!


#2

2023. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

#2,#3! Ugyanazt írtam, mint #17, csak közben nem simogattam a lelketeket. Azzal kezdtem, hogy nem védem ezeket a nőket. De ti ugyanúgy benne voltatok. Ha jól értem, szabad akaratotokból vettétek el őket. Úgy nyígtok itt, mint azok a nők akik arra panaszkodnak, hogy a férjük semmit nem segít a háztartásban és nem bírják 3 gyerek és munka mellett. És mikor segített? Ja, soha. Akkor biztos nem lehetett rá számítani 🙄 Vagy amikor 2gyerekünk van, de semmit nem foglalkozik velük az apjuk. Ja, ez az elsőnél biztos nem derült ki, szüljél még ötöt, hátha.

Játsszátok itt a szuperhőst, de felénk az ilyet nem szuperhősnek, hanem baleknak hívják.

#2! Pont erről írtam. Tudtad, hogy "pesti" akar lenni. Mit gondoltál, miért? Hogy tyúkokat neveljen? Igen, azért, mert arra számított, hogy több a pénz, haverok, buli, Fanta...Ezzel együtt kellett neked. Ha nem tetszett, miért vártad meg, amíg kiderült, hogy megcsal. Bármikor otthagyhattad volna.

#3! Arról a #3 hozzászólásodban egy szót nem írtál, hogy nem dolgozott, épp ellenkezőleg, több munkakört is felsoroltál, amit mind le is néztél. Nehogy már neked álljon feljebb, hogy észrevettem.

Ha a 4 szobás lakást 1szobás albérletre cserélte, akkor csak nem lehet annyira pénzéhes érdekember. Lehet, hogy csak szereti a másik pasit, mert mondjuk ő nem nézi le, hogy "csak" egy műkörmös vagy bolti eladó. Egyébként meg akkor is itt sírtál, amikor összejött a biztonsági őrrel, hogy vissza akarod kapni. Akkor csak nem lehetett olyan szar, ahogy most leírod.

Nagyon szép tőled, hogy állod a sarat, vagyis neveled a saját gyereked. Hova állítsunk neked szobrot, hogy azt teszed, amit többmillió egyedülálló anya? Ott jó lesz, ahol az övék van?

A nyomorult ostoba senki😁

2023. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

19-es, meg a többi!


Ez annyira alja, önmentegető, önigazoló feminista fos, hogy egy gondolat született meg a fejemben: húzd már le magad, ha a szó szerint prosti anyát véded nőként egy pici gyerekkel szemben? Hol vagy te, hogy ítélkezz? Hol vagy te, hogy átlásd? Csak gyárilag jobban tudod...persze.


Nyugodj már bele, hogy az ilyen senkiházi ostobák nélkül is forog a világ.


És sírt a fene. Örülök, hogy nem eszik férgek - mint te - az életem!

2023. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!