Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új életet kezdeni, egy egyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új életet kezdeni, egy egyszerű életet?

Figyelt kérdés

Mindig egyszerű gyerek voltam, szüleim értelmiségi vállalkozók, de soha nem volt a családban igény a luxus dolgokra. Pl. megtehették volna, hogy 5 csillagos szállodákba járunk nyaralni, de mindig azt mondták, minek ennyi pénzt kiadni, úgyse a szálláson leszünk. Autóban, mindenben az egyszerűséget keresték. Anyám kaliberű más nők Mercedes terepjáróval járnak, ő egy nagyon jó Hondával. Apám meg tömegközlekedéssel, mert 65 éves korában leadta a jogosítványát inkább. Minket is ebben a szellemben neveltek, soha nem kaptuk meg amit akartunk, de nem is vágytunk már rá. Sajnos nekem lett egy párom akibe szerelmes lettem. Az elején semmi sem kellett neki, majd szépen a tudatalattimra hatva mindent úgy intézett, hogy egy kicsit jobb, egy kicsit jobb. Mára oda jutottunk, hogy éjjel-nappal gürizek, gyomorfekélyem lett, állandóan beteg vagyok, rosszul festek. Állandó stressz, hajhullás, stb. Mindezt azért, hogy ő luxusban legyen. Eleinte jó volt a nagymamámtól örökölt zuglói polgári lakás, aztán adjuk el, kicsit jobb-kicsit jobb, ma már egy budai 80 m2-es panorámás luxuslakás se felel meg neki ahol élünk, minden nap szídja, hogy mások házban laknak mi meg itt. Autóban is tömegközlekedett, most meg kb azért is dolgozok, hogy fizessem a Mercedese lízingjét. “Fizetjük” ahogy mondani szokta. Van közös gyerek is, vele kapcsolatban is magánovi, de csak azért mert az van közel és oda járnak a barátnők gyerekei, mennyivel könnyebb neki, stb. Elhittem ezeket az indokokat! Persze semmi sem elég, mert a legjobb barinő neres milliárdos feleség, mindent hozzá kell nézni, teperni kell utána minden áron, én meg dögöljek bele a munkába, kérjek a szüleimtől, hogy el tudjunk menni velük nyaralni.

Elegem lett ebből és ezekből a körökből! De nagyon! Semmi kedvem a lépést tartani sznob, gyökér emberekkel! El akarok válni és új életet kezdeni! Egy egyszerű életet! Egyszerű munkakörrel. Azon gondolkodom, hogy beadom a válást és kalandként fogom magam és beadom a jelentkezést a Balaton partra valahova, a legegyszerűbb munkakörbe! Ahol 0 felelősség van kb a mostanihoz képest. A feleségem meg csináljon amit akar, nekem nem kell pénz, csak a minimum. Elvagyok 250-300 ezer forintból is akár remekül. Meg akarok gyógyulni és ez jelen pillanatban nem megy. Most is belázasodtam, de reggeltől estig jövök megyek intézkedek, egy jó szót nem kapok otthon, csak hogy hazaérve ne a gyerekkel játszak estig, hanem álljak neki takarítani vagy vegyek fel egy takarítónöt. Mert én nem veszem ki a részem a házimunkából és ö nem takarítónö! Persze nem dolgozik amúgy, otthon van, az egyedüli feladata, hogy hozza-vigye a gyereket, de ezért is kapom az ívet, hogy könnyes szemmel nézi minden nap, hogy más apák hozzák viszik a gyereküket én meg nem. A másik irányban dolgozom, reggel 6-tól bármeddig minden nap, a feleségem meg otthon van. Néha el szoktam vinni-hozni, heti 1x legalább de hatalmas szívás nekem a dugó, elkések olyankor sajnos.

A feleségem olyannak állít be aki semmiben nem segít és egész nap szórakozni jár. Valójában évek óta ki se tettem a lábam otthonról szórakozni, barátom már egy darab sincs. Neki a munkám szórakozás. Neki meg az alvás a hobbija! Mindig csak alszik, pihen. Mert ö fáradt!

Mit gondoltok egy ilyen váltásról? Már mondtam a tervem a feleségemnek egy vita során, amire röhögött, hogy viszi mindennek a felét és majd eljönnek a lángosozóba kiröhögni engem. Hát inkább lennék ott büszkén, mint ami most van!


2023. máj. 11. 05:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokásom a nőket szapulni, de hasonló cipőben járok én is. Kiégve érzem magam. Elsősorban lelkileg, ami már-már rámegy az egészségemre is és a munkámat sem mindig élvezem. A feleségem nagyon megváltozott, aztán a gyerek óta csak a gyerek van a központban. Engem már meg sem hallgat, nem is érdeklődik. Nekem pedig fogóval kell belőle bármi infót kiszedni, nem mond el semmit, hogy mi történt. Van, hogy napokkal később tudok meg olyan dolgokat, amik engem is érintenek. Már bevallotta, hogy nem szeret. Persze néha próbál kedveskedni, tenni magát. Ilyenkor én hülye el is hiszem. A következő alkalommal pedig teljesen rideg, 2-t nem szól. Én is azt érzem, hogy azért voltam jó neki, hogy legyen hová elmenekülnie az előző kapcsolata óta. Az anyjával sincs jóban, az is egy lelki szegény teremtés. Hát van kire lennie... Pedig az elején kedves volt az asszony. Régen mikor panaszkodott az előző párjára, akkor hogyan sajnálom. Most az van eszemben, hogy az előző párját sajnálom, hogy vele is így viselkedett.


Megszakad a szívem. Leginkább a gyerekünk miatt. Persze, itt mindenki dobálózik a szavakkal, hogy váljak el, de hagyjam a gyerekem az anyjával nyomorogni? Ha elválnánk mindenkinek csak rosszabb lenne anyagilag. Lelkileg sem lenne sokkal jonb. Max annyi, hogy nyugi lenne. De ezek után új kapcsolathoz semmi kedvem nem lenne, másrészt kinek kellenék elváltan? Szarul érezném magam, hogy nem lehetnék a gyerekem mellett. Szóval úgy gondolom ez már el van rontva. Rossz nőt vettem el, örökre helyretette az életemet...Nem minden arany, ami fénylik.

2023. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

#20!prosti anyát véded nőként egy pici gyerekkel szemben?

Hol védtem a nőt? Pláne, hol védtem a gyerekkel szemben? Áruld már el légyszi!

"Nyugodj már bele, hogy az ilyen senkiházi ostobák nélkül is forog a világ."

Ezt is álmodtad valahol?

Az utolsó bekezdésed hagyjuk is. Csatolhatnám azt a kérdésed, de nem érsz annyit, hogy keresgéljek.

A kommentjeid tökéletesen mutatják, miért is kerültél oda, ahol vagy. Egy normális nő se bírna elviselni, persze, hogy csak olyat találtál, amilyet. 2 pipáig is művészet eljutni. Biztos naponta ontod itt magadból a sok okosságot.

A stílusod meg bicskanyitogató. 19-es meg a többi! Többi mi? Hiányzik az alany. Önmentegető🤣 Mégis mitől kéne mentegetni magam? Én sose voltam és nem is leszek ilyen f@szkalap felesége, szóval nem tudom, miről beszélsz. Ismersz talán? Az ítélkezés szót ismered, vagy csak használod?🤔

#19

2023. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Főleg 21-estől kérdezem, hogy hány éves vagy, hogy egy életre elásod magad? Azok után, hogy az arcodba vágja, hogy már nem szeret? Én 50+-os, csóró apuka vagyok, nekem se túl jó a házasságom, és én tuti nem lennék jó parti senkinek sem, de ha ilyet kapnék, és így viselkednének velem, tuti átgondolnám érdemes-e ezt még folytatni?
2023. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

En masodik feleseg vagyok.

A ferjem 35 eves volt amikor osszejottunk. Az exfelesegevel 6 evet voltak egyutt, 5 eves volt a kozos gyerekuk. Nem huzom ra a vizes lepedot egyikukre sem, mindketten hibasak voltak. Epeszu ember nem vallal gyereket az elso szembejovovel akivel 5 honapja van egyutt. Plane ugy nem, hogy 2 honap utan a mostmar ferjem odakoltozott az exanyos hazaba, ott eltek eveken at eloszor harman, majd ertelemszeruen negyen. Az elejen elkovettek az osszes hibat amibol tudni lehetett, hogy ez nem lesz hosszu eletu, csak mar ott volt egy gyerek is. A kapcsolatuk 3.eveben osszehazasodtak, aztan meg tovabbi 3 evig kinlodtak egymas mellett, de elfaradt a kapcsolatuk. Kozos ismerosoktol tudom, a ferjem belefaradt abba, hogy lapatolja haza a penzt, szex konyoradomany cimen havi 1x volt (aztan persze tobb amikor a volt feleseg kitalalta, hogy legyen masodik gyerek, akkor hirtelen megjott a kedve) a fiuk koztuk aludt, es a tobbi amiket az elottem valaszolok leirtak, ugy latom ez rendszeres problema.


En csak azt uzennem mindenkinek aki belesupped a boldogtalan hazassagaba, hogy ne tegye, nem eri meg mert hamarabb eltemetnek titeket mint gondolnatok. Merjetek valni, es valtani. Persze ahol gyerek van ott mas a helyzet, a ferjem is orlodott a kisfia miatt, es buntudata volt sokaig, de a gyerekek hamar elfogadjak es megnyugszanak.

2023. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban,hogy totál új életet lehet kezdeni. A múltat mindig visszük magunkkal,attól,hogy valaki elválik, új életet kezd esetleg mással, vagy egy ideig egyedül marad, attól még az életének egyéb része ugyanúgy megmarad. Pl ahol gyerek van eleve nem lehet megszakítani minden kapcoslatot a másik féllel mert a láthatások, a gyerek tanulmányai, a gyerektartás miatt beszélni kell egymással.

Az már más kérdés,hogy egy mérgező kapcsolatból ki kell lépni, azt a részét le kell zárni az életének, és tanulva belőle tovább kell lépni.

2023. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mondom, lépj le a fenébe. De tényleg.
2023. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nahát. Az én férjem, még a bevásárlást is elfelezteti velem az összeget. Ő jóval többet keres, többet tud félretenni. Én pedagógus vagyok, ezen a hétvégén pl nem tudtam főtt ételt adni a gyerekemnek, 36 éves létemre anyámhoz mentem ebédelni :(

Mennyi különböző felfogású ember él...

2023. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, mi lett azóta a kérdezővel? Sikerült újrakezdenie az életet?
jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!