Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apa vagy anya? Miért nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa vagy anya? Miért nem tud két éve dönteni a bíróság?

Figyelt kérdés

Novemberben volt két éve, hogy válunk. Akkor volt a gyerekünk öt éves. Az óvoda és a pszichológus szakértő is mellettem, az anya mellett tette le a voksot. A bíró mégsem helyezte el nálam a gyereket, új szakértőt rendelt ki és úgy érzem az apához húz a szíve. Egyik rokonom bíró, szerinte olyan ritka, amikor az apa normális (nem iszik, nem verekszik és jól keres) és akarja a gyereket, hogy csupán ez is meghatja a bíróságot.

Én is normális anya vagyok, kvalitásaim legalább olyanok, mint az apjának. Akkor miért nem dönt a bíró mellettem?


2008. dec. 29. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ha sokáig húzza a bíróság, akkor szegény gyerek szívja meg legjobban ezt a hercehurcát, nem értem, arra miért nem gondolnak, hogy ez neki a legrosszabb, őt viseli meg legjobban, hogy nem tudja, mi van.
2008. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
akkor már iskoláskorú a kisgyerek. az ő akaratát nem veszik figyelembe? nagyon örvendetes, hogy normális az apa, de szerintem egy ekkora gyereknek az anyukájával van a helye. Nem lehet új bírót kérni bírói elfogultságra hivatkozva?
2008. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem döntötök közös felügyelet mellett? Egyik ismerősömék is azt csinálják, egyikük sem akart megválni a kicsitől, így szerdától szombatig az egyiküknél van a gyerek (ovis), vasárnaptól keddig a másiknál. Persze ha a kicsi a másik helyre akar valami miatt menni, szó nélkül átviszik, meg ha programjuk van, akkor is megbeszélik, mikor ki vigyáz rá. Végeredményben a gyerek szinte minden nap látja az anyját is és az apját is.
2008. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp ez a kozos felugyelet lenne a legjobb megoldas tenyleg. Ezt nem szeretnetek?

Nagyon sajnalom a kicsit, mert tenyleg az meg, a birosag nem gondolkozik ilyenkor? Nem szamit ilyenkor a nyomorult gyerek lelkiallapota?

Nem tudom a valaszt a kerdesedre, ilyet meg nem is hallottam. Nekem egyik munkatarsnomtol a ferje elperelte a gyereket, de ott konnyen ment. A csajnak semmije, a ffi milliomos volt. En nem ertek hozza, de a kicsidet nagyon-nagyon sajnalom. Az enyem is ennyi idos, es annyira erzekenyek ok!!!!

Remelem jol alakul minden!

2008. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédhez nem is fordultál?Ő biztos tudna mit kell tenni.
2008. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Te is leírtad a választ... Mert ugyanolyanok a kvalitásaid, mint az apának. Miért lenne neked több jogod a gyerekhez, mint az apának? Tudod, 50-50% a gyerek genetikai állománya. Csak azért mert te szülted, még nem lehetsz előnyben.

De a legnagyobb probléma az, hogy ezt nem a bíróságnak kellene eldöntenie, hanem nektek. Ez lenne a gyerek érdeke, de sajnos sok szülő leragad a saját érdekeinél, és nem a gyereket nézik...

2008. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Látom, néhány dolgot kihagytam:

- a felügyelet közös, az elhelyezésről megy a vita. ez két különböző dolog.

- mi nem tudunk dönteni semmiben, sajnos még a köszönésemet sem fogadja a volt férjem és meg van arról győződve, hogy csak nála lehetne megfelelő helyen a gyerek (összejött az óvónőjével és ő is erre biztatja - a csajt meg persze szereti a kicsi, melyik gyerek nem szereti az óvónőjét?!) amúgymár igen, iskolás.

- ügyvédem van természetesen, de nem tudja gyorsítani a dolgot.

- elfogultságból másik bíró?! necces. a mostani bíró a városi bíróság elnöke, ő ellene másik bíró nem ítélne...

- jelenleg egy ideiglenes intézkedéssel hétközben nálam van a gyermek, hétvégenként pedig az apjánál. időben így nagyjából egyenlő az elosztás, igaz, nekem csak a kötelezettségek jutnak, de nem baj. tőlem véglegesen is maradhatna így, de az apja szerint nem.


Mikor lesz ennek vége és hogyan? Lassan tönkremegyek ebben.

Van még ötletetek?

2008. dec. 30. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én anyukám 7 évig vált...de hozzá helyeztek el, csak ugye apának nem tetszett, innen jött a többi bonyodalom, stb. stb. A különbség annyi, hogy 1500 km-re vagyunk, apa olasz, ahogy én is. EZ a gyereknek a legrosszabb...vigyázni kell vele, és nem szabad kimutatni előtte semmi olyasmit, ami bántó a szülőnek...ezt így lehet, hogy elég érthetetlenül írtam le. Látom egy éves a topic, úgyhogy már lehet túl vagytok rajta, de mesélhetek, ha írsz privát üzenetet... Ami még nagyon fontos, hogy a két szülő MINDIG kedvesen beszéljen egymással, és emberként tiszteljék egymást, legaláb a gyerek előtt.
2009. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!