Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretném meg kérdezni mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném meg kérdezni mi a menete az állam által megelőlegezett gyermektartásdíj kérésének?

Figyelt kérdés
A volt férjem több mint egy éve nem fizet a gyerekek után(2 gyerek van fejenként 10000-t kellene fizetni).Már fel ajánlottam neki hogy legalább csak az iskolai kiadásokba segítsen be,osztálypénz vagy színház bérlet meg néha cipőt vagy ruhát vegyen nekik,de sajnos arra sem hajlandó.Munkahelye nincs,és nem is akar elmenni dolgozni mondván hogy azért nem dolgozik hogy a fizetéséből vonjanak.Én úgy gondolom hogy még így is türelmes és megértő voltam,de már sajnos én sem bírom anyagilag.Kérem aki tudja hogy kell kérvényezni az állam által megelőlegezett gyermektartást az írjon.Köszönöm szépen!
2010. okt. 11. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de nálunk így volt:

a bíróságon a végrehajtási osztályt kell megkeresni, bevinni a gyerektartásra vonatkozó papírokat (mármint az ítéletet), és ott kitölteni egy végrehajtási lapot. Akkor megpróbálják behajtani az eddigi tartozást (maximum fél évre visszamenőleg), ha ezt nem tudják megtenni, és nem találnak rendszeres jövedelmet sem (lekérdezik a bankoktól), akkor erről kapsz egy jegyzőkönyvet. Ezzel kell bemenni a gyámügyhöz, ott is kell az ítélet, meg a jegyzőkönyv, ki kell tölteni egy papírt, plusz jövedelemigazolásod is kell majd. Ha ezt mind bevitted, akkor eltökörésznek vele egy kicsit, ha minden stimmel, akkor megállapítják, hogy jár, felszólítják a volt férjed, hogy fizessen (ezt kétszer teszik meg), ha nem fizet, akkor utána küldik neked a pénzt két évig (ha addig egyszer sem fizet). Két év után újravizsgálják a dolgot, és megpróbálják az apán behajtani a tartozást (mert ezzel a pénzzel az államnak tartozik), asszem úgy mondták, hogy adók módjára hajtják be. Ez azt is jelenti, hogy volt már arra példa, hogy valakit ezért le is ültettek. Mármint azt, aki nem fizetett és nem tudták behajtani rajta.

2010. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2010. okt. 11. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!