Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A bíróság által megítélt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bíróság által megítélt láthatástól el lehet térni?

Figyelt kérdés

Ha papírban le van írva, hogy csak 2 hetente egy hétvégére láthatja a másik szülő a gyermeket, attól el lehet térni közös megegyezéssel?

Ha látszólagos "közös megegyezéssel" a másik szülő a meghatározott láthatáson kívül is elviszi a gyermeket, az támadható?


2023. jún. 28. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt csináltok, amit akartok, amíg csak egyetértetek.

Senki nem fogja ellenőrizni, hol a gyerek.


Ki által lenne támadható...??

2023. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

El lehet térni, ha mindenkinek megfelel. Tapasztalat, hogy ezeket jobb írásban megbeszélni, akkor nincs belőle vita, hogy te ezt mondtad, de nem ezt mondtam. Ott van feketén-fehéren. Az e-mail ilyen szempontból optimális.

Az gáz, ha az egyik fél önkéntesen eltér. Célszerű előbb egymás között megpróbálni rendezni, aztán ott a hivatalos bírósági ítélet, amihez innentől mindenki betű szerint tartja magát.

2023. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja úgy érted, hogy elviszed a gyereket, anyuka meg rendőrt küld hozzád, hogy elvitted jogellenesen a gyereket...? Szerintem igen. Azért ez nem túl valószínű.
2023. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as pontosan így. Anyukától sajnos kitelik, csinált már más témában hasonlókat.
2023. jún. 28. 14:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 2-es írja: írjátok le e-mailben vagy egy papírra ezeket a külön megállapodásokat.

Mi jártunk így, hogy a férjemhez jött az ex 2 rendőrrel, lobogtatva a végzést, miközben megbeszélték, hogy pótolják azon a héten a láthatást. Ő másképp emlékezett és nem volt leírva.

2023. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A 2 hetente láthatja azt jelenti, hogy a felügyeletet gyakorló szülőnek 2 hetente biztosítania kell a láthatást akár tetszik neki, akár nem, akár akarja a gyerek, akár nem. Máskor nem kell biztosítania, plusz a szülőnek vissza kell vinnie a gyereket időre, hacsak másban nem egyeznek meg.

Közös megegyezéssel el lehet térni bármitől. Én anyámnak voltam megítélve, de amikor nagyobb lettem, és önjáró, már a hetek felét apámnál töltöttem. Kutyát nem érdekelte. Szép is lenne amúgy, hogy egy normális apuka nem vihetné el a gyereket nyaralni.


Viszont mi az, hogy látszólagos közös megegyezés? Ha engedély nélkül viszi el láthatáson kívül, az problémás, szerintem bőven támadható is. A szóbeli megegyezés meg olyan, hogy az egyik fél szava a másik ellen, arra biztos nem próbálnék alapozni. Ha kitelik a másikből, hogy elviszi a gyereket és azt kamuzza, hogy közös megegyezés, vagy ha megegyeztek szóban, és mégis rád küldi a rendőröket, én minden ilyen jellegű kommunikációt írásban intéznék.

2023. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jogilag fel is jelenthető ha eltér a bírosági hatarozattól.

A közös megegyezéses doksit pedig nem bzitos hogy elfogadják, mivel azt akármelyik szülő is, de tehette fenyegetés hatására is, nem lehet mérvadó.

2023. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy anyuka eljátsza, hogy persze, viheti a gyereket, utána meg bejelenti, hogy az nem úgy volt.
2023. jún. 28. 14:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha engedély nélkül viszed el a gyereket, akkor persze, hogy rendőrt küld rád. Nem is értem ez hogy lehet kérdés.

Ha meg megbeszéltétek, akkor legyen írásban rögzítve és akkor nincs félreértés.

2023. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Engedéllyel viszi el az apuka a gyereket, mondjuk egy hétköznapon. De utána ezt anyuka letagadja, azt mondja, hogy ő nem egyezett bele, hiába is írta le, letagadja.
2023. jún. 28. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!