Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy ilyen nyilatkozat lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen nyilatkozat lehet hatással a közös megegyezésre?

Figyelt kérdés

Válni akarok. Férjem azt állítja, hogy támogatná a közös megegyezést (ill. azt látná önmaga számára is jónak), ha írok egy nyilatkozatot, hogy ÉN akarok elválni, hogy ezt megmutathassa az embereknek, hogy senki ne gondolhassa róla, hogy ő kezdeményezte a válást. Azt nem fogadja el, hogy a válás kimondása után írjam ezt meg. Ha rákényszerülök megírni, ez a dokumentum megzavarhatja a közös megegyezést? Úgy értem azzal, hogy látszik belőle, hogy nem értünk abban egyet, hogy ez a házasság menthetetlen?

Azt mondja, hogy csak onnantól hajlandó tudomásul venni, hogy írásba adom.



2022. dec. 23. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy, hogy ő mit hajlandó tudomásul venni és mit nem. Nem kell ilyen nyilatkozatot írnod, hogy ő ezt mutogathassa bárkinek. A bíróságon beadod a válási keresetet és kész, + keresel egy jó ügyvédet. Nem is értem, hogy hova gondol. Ne hagyd magad, a végén még belezsarol valami olyanba, ami utána téged hátrányosan érintene.
2022. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A férjed óvódás? Eléggé röhejes, hogy ezzel a papírral rohangálna körbe.
2022. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
+ elfelejtettem írni, hogy ha ő nem is akar elválni, az a bíróságot nem fogja érdekelni. Lesz egy békítő tárgyalás (a közös megegyezéses válás esetén is van, kötelezően), ott is kinyilvánítod hogy válni akarsz. Ha hajlandó ő is ezt megtenni, akkor már ezen a tárgyaláson kimondhatja a bíróság a válást, ha genyó és cirkuszolni akar, akkor lesz még tárgyalás, de teljesen mindegy hogy ő mit akar, el fogtok válni, csak kérdés hogy mennyi hercehurca után.
2022. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

EZ rohadt nevetséges. Ne írj ilyent. Mégis kinek akarja mutogatni? :D


"Ha rákényszerülök megírni, ez a dokumentum "

Nem kényszerülsz rá. És ilyen nincs is. Ez baromság. Ha nem tetszik ez így neki, akkor add be te a válást.

2022. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy. Eleve van felperes, alperes. Az első mondatban benne lesz, ki a felperes. Tehát kár ilyet írni.
2022. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Viszont akkor nincs is ellentmondásban a beadvánnyal, ez jó hír.

Milyen egyéb területen árthat(na) nekem egy ilyen nyilatkozat? Engem csak az zavart volna, ha közös megegyezésnél amúgy nem derülne ki a kezdeményező.

A férjemnek tengersok számomra irreális félelme van, de én már nem is szeretném megérteni, hogyan jut hajmeresztő következtetésekre, meg miket feltételez, nekem az is nagy teher, hogy ezek mentén élünk, mert csak a saját elképzelései alapján fogad el bármit. Pl. a párbeszéd ismeretlen nálunk, mert ő csak leszabályozott disputa formájában képes dolgokat “megbeszélni”. A nyilatkozattal ő be akarja biztosítani magát, mert szerinte én utólag hazudoznék(!) arról, hogy ő hagyott ott. Ebben a legszomorúbb nekem, hogy ilyen szinten nem ismer, meg hogy milyen sötét, rágalmazó gondolatai vannak és nem is értem, hogy ha így vélekedik rólam, akkor ragaszkodna hozzám… Szerintem a barátainak, kollégáinak, családtagjainak akarja ezt mutogatni, s ebben is máshogy gondolkodunk, mert ha nekem egy barátom az orrom alá tol egy papírt, amin a felesége kijelenti, hogy válni akar, azt a barátom részéről érezném extrém kínosnak, meg hogy minek reklámozza, hogy ott akarják hagyni?!

2022. dec. 23. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj alá ilyent. Minek? Mutogatni kollégáknak egy ilyen papírt?

Nem csodálom, hogy válni akarsz egy ilyen zakkant embertől.

Semmit nem kell aláírnod, amit nem akarsz.

2022. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Váltam közös megegyezéssel. Én indítottam, tehát felperesként szereplek a dokumentumokon, ennyi. Nincs mit ezen beszélni.
2022. dec. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Írd meg ha a hülyélyének ez megnyugtató. Bolond, tényleg válnotok kell már ez alapján is.


Mit számít mit gondolnak rólad és ki kezdeményezte? Nem a középkorban vagyunk. Nem szégyen és bűn válni.Jogilag nem számít ebben a formában, és Magyarország.


Én megmondanám neki, mutogassa csak meg, mert én büszke vagyok, hogy beadtam a válást, vagyok annyira tökös,hogy egyedül is boldogulok.

2022. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!