Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös felügyelet, hallottatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös felügyelet, hallottatok róla? Állítólag most szavazhatják meg törvényként! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Nincs info-m, várom ha vki tud róla bármit!
2011. szept. 16. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem volt eddig is??? Vagy új értelmet nyer a dolog??? vagy csak én vagyok eltájolódva???
2011. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam róla, de én is úgy tudom, ez volt eddig is!? Esetleg újítanak rajta?
2011. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi 16 évvel ezelőtt váltunk el,a gyerkőcünk 3 éves volt akkor,és mi közös felügyeletet kértünk.A gyámja én voltam(és velem élt),de közös felügyelettel neveltük.Ez azt jelenti,hogy mindenben közösen döntöttünk(iskola,nyaralások,továbbtanulás,stb.)38/N
2011. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
annyit hallottam hogy ki akarnak hozni egy törvényt ami az apa kérésére különösebb kitétel nélkül engedélyezheti a közös felügyeletet, 1 hét anyánál, 1 hét apánál. nyugtassatok meg hogy ez nem igaz. így sosem tudok elválni. ez nem lenne családközpontú, mert sok anya inkább ott maradna egy rossz kapcsolatban és nevelnének még több lelkisérültet.
2011. szept. 16. 14:55
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam róla. Viszont sok apának kiutat is jelenthet a törvény az édesanya önzőségéből. Nem rád céloztam csak úgy általánosságban írtam.
2011. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért ne lehetne kikötés nélkül közös felügyelet az apával? Nem értem, miért mindig az apákat akarják automatikusan kizárni a gyereknevelésből?
2011. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
értem a feltevést és az apák védelmét, egyet is értek vele! De a kérdés az, hogy tényleg LÉTEZIK OLYAN TÖRVÉNY, MELY EGYBŐL FELAJÁNLJA AZ APÁNAK HOGY HETENTE FELVÁLTVA ÉLJEN A GYEREK?
2011. szept. 16. 15:03
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
A legnagyobb hulyeseg. Kulfoldon mar evtizedek ota van. Most akkor a magyar gyerekek is inga jaratban fognak jarni? Ok sem fogjak tudni, majdd hogy hol is elnek, hol az otthonuk. Kulon baratikor, apanal es anyanal? Persze, mindez mellett, szulok nem lakhatnak tul tavol, mert mi lesz akkor bolcsivel, ovival, sulival? Azt hiszem ez ki is van kotve, hogy mennyi tavolsagra elhetnek egymastol. Egy ilyen szitu akkor jon vegre, mikor elcitromosodott felnottek nem tudnak megegyezni, gyerekeket rakjak kozepre, celpontnak. Felhasznaljak a gyerekeket a vitajura.
2011. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

A közös felügyelet csak akkor működik, ha a felek képesek kommunikálni, egyeztetni egymással, és mindketten igényt tartanak a gyerekre, valamint mindketten egyformán alkalmasak is a nevelésére. Ha például az egyik szülő veszélyezteti a kiskorú gyermek fejlődését, nyilván nem fog így ítélni semmilyen bíróság.


A te félelmeid tehát általában alaptalanok, azokban az esetekben van igazad, ahol az anya a gyereke(ke)t kisajátítja, fegyverként használja a válás során stb. Annak egy ilyen felfogású ítélkezés alaposan keresztbe tesz.


Én a közös felügyeletet a kirívó esetektől eltekintve a legkisebb rossz megoldásnak látom. (Nem a szülők, hanem a gyerek szempontjából.) Persze, kényelmesnek nem kényelmes. Viszont igazságos, mert a gyerek nem válik el egyik szülőjétől sem, ha azok között romlott meg a viszony. A szülők válnak el egymástól.


Ui.: Ha pedig az egyik szülő a másikban látja minden baj okát/forrását, akkor ott ez amúgy sem tud működni. Nálunk most is működik, mindenféle jogi döntés nélkül. Nem kell ettől együtt maradni. Miért is kellene? Megmagyaráznád? Szerintem ez a kirohanásod nagyon demagógra sikeredett.

2011. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon remélem, hogy létezik és életbe lép. Undorító és igazságtalan ez a kéthetente hétvége.
2011. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!