Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet kérni pszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kérni pszichológus véleményét?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömék válnak, az apuka szeretné magához venni a kisfiukat, az anyával sajna elég komoly gondok vannak (egy házaspárral él szerelmi viszonyban, velük is lakik a kicsivel, ha beteg a kicsi, az apának adja, mert ő nem akar foglalkozni vele, stb...)

Lehetne-e a bíróságon egy független gyerekpszichológus véleményét kikérni, hogy végre döntés szülessen az ügyben!

A kicsi nem szeret az anyjáékkal lakni, az apukájához sokkal jobban ragaszkodik!

Kérem, aki tud segítsen!


2010. okt. 13. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem sok esélye van az apukának,hacsak a bírónő nem tér el a szokásoktól. Független pszichológus véleményét pedig nem fogadják el. Az igazságügyi pedig nem biztos,hogy foglalkozik egy pici gyerekkel,(igaz a bíróság sem hallgatja meg) De az igazságügyis is csak negyedórát szán rá,és csak sablonos véleményt fog adni.

Sajnos,ez a tapasztalat több elvált család esetében is.

2010. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor gondok vannak két család gyermekelhelyezésével, kimennek környezettanulmányt végezni.A szakértők megfogják állapítani kell e gyermekpszichológus vagy nem. Viszont az apa ragaszkodhat a pszichológusi szakvéleményezésre, akit a bíróság fog kiküldeni.
2010. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet kérni, a bíróság elrendelheti.

A kérésre mindhármunk pszichológiai vizsgálatát elrendelte a bíróság. Én a gyerekkel egy napon voltam, de 10- este hatig voltunk az igazságügyi szakértőnél.Az anyuka egy másik napon egyedül.Nekem ítélték a gyermeket, én neveltem fel.

2010. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha jól értelek, az apuka gyerekelhelyezés megváltoztatása iránti keresetet akar indítani a bíróságon, ugye?


Ez esetben lehet - sőt, jelen ügyben kell is - kérni igazságügyi pszichológus szakértő kirendelését.

Jobb, ha a bíróság maga rendeli ki, mintha az apuka vinne ilyen szakvéleményt, mert a fél által megrendelt szakvéleménynek pont annyi a súlya, mint a fél saját előadásának.


Sajnos, a szakértő drága, készüljetek úgy 200 ezer Ft körüli költségre, ezt valószínűleg előlegezni kell, viszont ha az apuka biztos az igazában, megéri.


Az eljárást befejező határozatban (azaz ítéletben) a bíróság rendelkezni fog arról, hogy a szakértő költségét ki viselje, feltehetően az anyukát fogja a viselésére kötelezni.


egy ügyvéd

2010. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!