Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás elhalasztása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás elhalasztása?

Figyelt kérdés

Jön az új tanév, mi meg válnánk. Most megy a gyerek gimibe, minden új lesz neki, ő meg elég introvertált, nem lesz könnyű.

Mi a véleményetek, elhalasszuk a válást? Nem lesz balhé, szép csendben elválnak útjaink. A gyerek maradhat az otthonában, ez nem változik.



2023. aug. 6. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Még nem tud róla?
2023. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Eleve a bejelentésre gondoltam, rosszul fogalmaztam. Ha kell, kibírunk még egy kis időt.
2023. aug. 6. 10:33
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudom, ezt miből szűrted le, nyilván nehéz lesz mindenkinek. Attól, hogy nem balhézunk, még nem lesz boldogság.
2023. aug. 6. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

#3

Na,mi pont ebben a helyzetben voltunk egy éve. Halasztottuk, de nagyon megbántam. Ha újra döntenem kéne nem tenném.

#2 Olvasd vissza, amit írtál ember és szállj magadba egy kicsit...

2023. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért váltok el? Nem úgy volt hogy jóban rosszban együtt? Csak kérdem..
2023. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Maximum pár hónapot húzzatok, többet nem érdemes. Ha megtalálja a helyét a gimiben, akkor is jobb, ha meg nem, akkor is addig váljatok, mielőtt a suli miatt is elkezd stresszelni.

Mindenképpen megviseli, főleg, ha derült égből villámcsapás lesz a bejelentés, mert ő eddig azt hitte, hogy minden rendben. Talán az segít, ha fokozatosan adjátok be. Sok esetben a gyerek is már sejti, hogy válás lesz, nem rázza meg annyira. Sőt, esetenként inkább megkönnyebbül, ha otthon mindig áll a balhé. Ez utóbbit ugye nem javaslom, csak mondom.


Esetleg beszéljetek előbb egy gyermekpszichológussal, hogy lehetne legjobban megoldani.

2023. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nincs megfelelő időpont a válásra, ezért, ha már eldöntöttétek, legyetek túl rajta minél hamarabb. A gyerek is tudja, hogy nincsenek rendben a dolgok köztetek, és ez neki sem jó.
2023. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Legyetek túl rajta. A gyermekpszichológus jó ötlet
2023. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiam ötödikbe megy, ami nagy váltas, lányom nyolcadikba, tehát felvételire készül. 1 hete mondtuk el nekik, hogy elválunk. Nem is hinnéd mennyire érzik a gyerekek mi a helyzet a szülők között. Szerintem felesleges húzni, mert nem tudod elkerülni hogy megérezze, valami nincs rendben. A bizonytalanság pedig a legrosszabb neki.
2023. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem halasztottam, annak ellenérr, hogy a kisebbik elsős lett tavaly szeptemberben, a másik meg iskolát váltott. A gyerekpszichológust én is jó ötletnek tartom, ha láthatóan küzd a terhekkel a gyerek.
2023. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!