Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi ez a sok a válás, szakítás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a sok a válás, szakítás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 évben nem tudom, mi történt.

Csak idén 3 exem "került elő" a 2005-2010 közötti időszakból.

Mind3 átvágott, de most válnak/válnak 1-2-3 gyerekkel.


Kollégám 50 évesen válik, mert a 45 éves felesége egy 21 (!!) indiai kollégájával összekutyulódott.


Volt osztálytársnőm 15 év házasság után válik, mert alig, hogy kiderült hogy a 10 éves gyerekük autista, apa megbolondult és becsajozott.


Egyik szomszéd csaj, meg a boltban panaszkodott, hogy goromba lett a férje, aki el is kezdett inni. Tavaly született meg a 3. gyerekük. De ott válásról szó sem lehet, mert ott a CSOK.


Mi történik itt? Mi idén leszünk 10 évesek a feleségemmel, és jövő tavasszal leszünk 7 éves házasok, de eddig nincs semmi gond (kopp kopp). CSOK és minden más kényszerítés nélkül :) Kislányunk 4 éves, sose okozott konfliktust, én is kivettem, kiveszem a részem a gyereknevelésből.


Ti mit tapasztaltok?



2023. szept. 27. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ide is eljön akkor a szakítos hullám mert már kivagyok a szomszedoktol. Ha kulonmennének csend lenne.🙏
2023. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Igaz én soha nem voltam feleség, de több zátonyra futott házasságot is sikerült végignéznem. Egyesek olyan számomra nevetséges indokkal váltak el, miszerint az egyik fél nem élte ki magát, a másik pedig nem hajlandó belemenni, hogy másokkal is lefeküdjenek. Azt veszem észre, hogy az emberek élete egyre jobban a vágyaikra koncentrálódik és elfelejtik becsülni azokat az értékeket amiket a másikban láttak meg, amikor az oltárnál igent mondtak. Talán és csak talán mert ezek csak feltételezések, az emberek elfelejtik hogy mindenkinek vannak hibáik és hogy a párunkat ezekkel együtt kell szeretni. De nem, ők keresnek mást aki szerintük többet ad, mint lelkileg, mint fizikálisan is. De a forgatókönyv vége mindig ugyanaz, nem talál az illető jobbat. Csak ugye van amikor már késő helyre rántani a hibánkat.
2023. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
2. Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget.
2023. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Aki lépni mer, ahelyett, hogy megcsalná a párját, azt is megbélyegzik. Hihetetlen, hogy a többség számára még mindig csak az élethosszig tartó monogámia jelenti az egyetlen járható utat. Csőlátás és elvakultság.


Az, hogy a másikat értékesnek találom, egy dolog, de ha nem tesz boldoggá, mi mást tehetne az ember? Annyira kevés dolog van, ami örömöt okoz, én arra buzdítok mindenit, hogy ésszerű keretek között keresse meg, ami őt boldoggá teszi.

2023. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Azert azt tegyuk hozza, hogy aki az elozo kapcsolatabol nem csak kivett, hanem bele is tett, fejlodott kozben, tapasztalt, javult az emberismerete es kepes volt onreflexiora is, az siman talalni fog jobbat az elozonel. Csak ehhez az kell, hogy jelentos fejlodesen menjen keresztul.
2023. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Fej/ész nélkül házasodnak, ennyi.
2023. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyik ismerősöm mondta, hogy azért alakul ki hullám mert sok embernek nincs mersze de amikor meghallja, hogy xy válok felbátorodik és ő is elhatározza magát. Pszichológia.
2023. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Körülöttem olyanok vannak akik nagyon ragaszkodóak és elkötelezettek egymás iránt, ahogy mi is. Tiszteljük egymást és egyszerűen egymás mellett akarjuk leélni az életünket, mert nekünk a másik pont elég jó, nem vagyunk úgy, hogy lehet van jobb tovább keresünk.


A 2#-es viszont szépen leirta.

2023. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinel van jobb/szebb/okosabb/penzesebb stb. Nem kell az elso akadalynal riadot fujni, de a sokadiknal mar erdemes. Mindenkinel egyeni, mikor telik be a pohar. Lehet nekem ugy tunik, mas sokaig turt, de az a szemely aki benne van, o mashogy elte meg. Vagy pont forditva, mas azt mondja, en mit rinyalok, ez semmiseg, en viszont ugy elem meg, hogy nem javithato a hazassagom.

3,5 eve vagyok egyutt a ferjemmel es tavasszal hazasodtunk ossze, akarmennyire is szeretjuk egymast, ha lennenek olyan problemaink amiket nem tudunk megoldani, elvalnank. Addig nem kuzdenek, amig belerokkanok.

2023. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta ez megy Mo.-n.
2023. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!