Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miként lehet újrakezdeni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként lehet újrakezdeni az életet válás után ötvenes férfiként, albérletbe kényszerülve, két gyerekre tartást fizetve, miközben számtalan betegségem van, ami gátol többféle munkavégzésben?

Figyelt kérdés

Nagyon megromlott a házasságunk! Évek óta nincs intimitás, de mára a barátság is megszűnt, sőt, kamasz csemeték nehéz természete okán a családi béke is odavan. Kész káosz a lét itthon!

Jelenleg munkám sincs! Home office-ban dolgoztam már a covid előtt is (nagyjából hat éve), ám egy ideje nincs melóm. Informatika speciális területén tevékenykedtem, de a fiatalok kifúrnak. Más végzettségem is van, de ahhoz fizikai kondíció szükséges, amit gátolnak betegségeim.

Teljesen kilátástalannak látom a létemet!

Ha sikerül is munkához jutnom, akkor sem leszek képes albérletet + rezsit, gyerektartást fizetni és fentartani önmagam. Képtelenség ennyi bevételt produkálnom! Nem akarok utcára kerülni, csövesként élni! Akkor inkább... :-(



2022. máj. 13. 09:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
É mi van az ingatlannal ahol most éltek? Abban nincs részesedésed?
2022. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nincs! Az nejemé! Nekem volt egy örökölt vidéki házam, amit régen eladtunk és feléltük. (a vidéki ingatlan értéke itt a fővárosban egy szobát sem érne)

Ha valamilyen formában figyelembe is venné a bíró válásnál, akkor sem lenne jelentős segítség. :-(

2022. máj. 13. 10:05
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ne add fel az informatikai szakot. Lehet most több helyről elutasítanak, de biztosan lesz olyan ahova felvesznek. A home office előnye hogy kisebb településen is kereshetsz albit, ott lényegesen olcsóbban tudsz találni. Milyen szakmád van még, és milyen betegséged?
2022. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát haver, ha minden így igaz, ahogy leírtad, és nincs esélyed normális fizetésre a betegségeid miatt, akkor ez marad, ami most van. Meg kell próbálni jobbá tenni az otthoni helyzetet, hátha még menthető valami köztetek.
2022. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Komolyan nem értek egyes embereket. Fiatalok kifurtak a helyedről? Baromság! Ők tanultak, fejlesztették magukat, míg te ültél a babérjaidon a 20 éve megszerzett tudásoddal. De még így is kell lennie új munkalehetőségnek, akkora hiány van ezen a területen. A munka mellett meg fejlesszed magad, hogy normálisabb fizetést kapj.
2022. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

5 Nem ilyen egyszerű

Én is programozó vok.

48 voltam amikor a különadók miatt kibuxtak. Fél évig nem találtam melót a fővárosban. Utána megpróbáltam Németországban. Itt a 2. helyre felvettek azóta is itt vagyok immár 59 évesen. 50 évesen már nem tanul az ember könnyen és szívesen új dolgokat. Egyébként bérelt lakásban jól megélek. Informatikában szerintem azért ha beszél az ember németül nem nehéz munkát találni. UK.-ban is nézelődtem annak idején. Háátt.. Amilyen pénzeket kínáltak és amilyen lakásbérleti árak voltak... Éhalál... Most nem tudom hol tartanak, de annó 1000+++ + rezsi volt londonban egy kutyaól és kínáltak huszonezer font bruttót.

2022. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A home office hátránya viszont, hogy bizonytalan, mint a kutya vacsorája. Ráadásul, sok az eszkimó, kevés a fóka! :-( Amióta jött a covid olyan nagyra nőtt a home office meló iránti érdeklődés, hogy lehetetlenség megélhetés szintű munkákhoz jutni. (megfelelő díjazás + hosszútávú szerzőséd) Hacsak nincs valami különleges zseni faktorod. Mindez mellett még hardver és szoftver befektetéssel is jár a dolog, amit ki kéne termelni. (nekem is előkéne rántanom egy 1 - 1,5 milliós új hardvert, pár százezer kéne új szoftverekre is, akkor nagyobb esélyem lenne megbízásra)


Gépszerelő - karbantartó géplakatos szakmám is van, amit néha előtudok venni, ám rég nem dolgoztam benne, mert fizikailag nem megy már a tempó. Ahogy segédmunkát sem tudok végezni. Régen másod és harmadállásnak jók voltak ezek is. Sokáig bírtam, hogy nappal irodái munkát végeztem, majd utána éjjel fizikait. pl. plakátot ragasztottam az időjárási viszonyoknak kitéve. Volt, hogy mínusz 15-20 fokban fél kiló só kellett a tapétaragasztóhoz, hogy ne fagyjon meg. De sok kemény munkám volt még, ahol kellett a fizikum. Sajnos megvan az ára. Gerincmeszesedés, nyaki sérv (rendszeres migrénnel), visszaújuló vállízületi gyulladás, magas vérnyomás, reflux, cukorbetegség, jobb kézfejem balesetben sérült, amivel nehezen emelek súlyt és megérzem az időjárásváltozást. Habár utóbbit nyakammal is, akkor jön a migrén. Nagyjából tíz éve hozom a klasszikus, mindig fáj valahol életérzést.

2022. máj. 13. 10:48
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
És ha nem lenne gyerektartás, meg tudnál élni? Csak mert ha kamaszkorúak a gyerekeid, akkor pár éven belül elvégzik a középiskolát, betöltik a 18 évet. Utána, még ha nappalin is tanulnak tovább, csak rokontartás jár, ami lényegesen kisebb összeg. Persze szarszemét leszel a szemükben meg a feleséged szemében is, hogy nem öntöd rájuk teli zsákkal a pénzt, de ennyit le kell nyelni.
2022. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

5#

Fiatalon én is hasonlóan láttam a világot. Feketén és fehéren! De az élet szürke és annak különböző árnyalatai!

Igenis fejlesztettem magam, különben nem lett volna munkám. A köztévében dolgoztam videógrafikusként közel 20 évig, majd a fidesz leépített több száz kollégámmal egyetemben. Képzelheted, folyamatos tudásfrissítést jelentett a munkám. Minden évben újabb és újabb tanfolyamokat. Újabb és újabb szoftvereket és persze hardvereket. Főként, amikor jött a HD átállás és a tévé költözése. Az RTL-nél dolgoztam egy ideig, de csak egy gyesre került hölgy helyén, ami nem tartott örökké. Utána jött a home office. Befektettem hardverbe, szoftverekbe. De nehéz önfenntartóként követni az amortizációt, ha mellett családot is el kell tartani. Tanfolyamokra már nem jut pénz. Autodidakta módon nehéz követni a tempót.

Azt tegyük hozzá, a fiatal azért naprakész az informatikában, mert az éppen aktuális trendeknek megfelelő tudással rendelkezik a friss végzettsége okán. Amivel nem nehéz követni a változásokat. Evvel jobb pozícióból indul, mint egy idősebb szakember. Hamarabb munkához jut, lendületben van az élete, a pályája. Többségüknek (még) nincs családja, nem vált el, nem tart el gyerekeket, kevés szabadsággal beéri, rugalmasan beosztva, nem hiányzik betegség miatt, bírja a terhelést, dolgozik napi 10-16 órát is akár, elég naiv még, nem pofázik vissza, szót fogad a munkáltatónak... (Nem sértésnek szántam! De ez a valóság, még ha nem is érzik, értik a fiatalok. Mikorra felfogják, addigra már az idős kollégák közé tartoznak maguk is.)

2022. máj. 13. 11:07
 10/22 A kérdező kommentje:

8#

Egyszer már elváltam és ott is van két csemetém. Utánuk is fizettem felnőtté válásig a gyerektartást. (20 - 20 százalékot, amit a harmadik, negyedik csemete születés után 15 - 15-re csökkentettek) De akkor még bírtam másod és harmadállást, amivel kiegészítettem a főállású bevételemet. Mára örülök, hogy élek. :-( Home office-ban is képes vagyok túltolni és keveset pihenni, aminek utána megvan a böjtje. :-(

Azért a 13 - 15 éves kor még messze van a gyerektartás végétől. :-( Addig még el kéne jutnom, meg kéne élnem.

2022. máj. 13. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!