Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekenként mennyi tartásdíja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekenként mennyi tartásdíjat tartanál reálisnak?

Figyelt kérdés
Nyilván normális gondolkodással, arra is tekintettel, hogy a volt párodnak is meg kell élnie még valamiből.
2010. okt. 18. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én 1 gyermekre amikor elváltunk 9000 forintot kaptam,ez ma 14.000 forinttá emelkedett..Ha reális összeget kapnék akkor mondjuk 20-30.000 forintot lenne az..
2010. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 40 ezer ft-ot ad a férjem a két gyerekre. Mivel elég jól keresek mondtam neki, hogy ne adjon ennyit, mert neki sokkal kevesebb pénze van egy hónapban, mint nekünk. De ő makacs, és hajthatatlan. Ennyi saját jövedelem mellett nekem elég lenne 20 ezer ft is.
2010. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Basszus, én ennyiből a két gyerekkel meg sem tudnék élni. Szerencsére nincs is ilyen veszély.A kérdés egy előző provokatív kérdés miatt merült fel bennem, a 180.000-es gyerek és asszonytartásos. Mi a gyerekekre havonta elköltünk 40-50 e-t (szerencsére még megtehetjük), igaz, mind a kettő pelusos még.
2010. okt. 18. 12:25
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
20-30.000 Ft-ot én is reálisnak tartok. nem ennyiből kell eltartani a gyereket, hanem az Apa kb. a felével hozzájárul. így 60.000 FT/gyerek elég kell, hogy legyen. Plusz van még emelt családi pótlék egyedülálló szülőnek. Azért nem kellene lehúzni a másikat, azért mert elváltak.
2010. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos fizetés mellett havi kb. 20-30-at gyerekenként. Ezt megduplázva jön ki a gyerek havi költsége.


Az asszonytartás intéményét nem nem értem: miért kellene engem bárkinek is eltartani (pláne a volt férjnek), ha egyszer életerős és munkaképes fiatal nő vagyok? Ennyire azért nem kellene felmagasztalni az anyaságot. Mintha az lenne a világon elérhető legnagyobb teljesítmény, hogy valaki gyereket szül és nevel...

2010. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem attól is függ, mennyi idős a gyerek, mennyibe kerül a nevelése.

Például nekem volt tehetségem a zenéhez, tánchoz, szerettem is csinálni, ezért zene- és táncórákra jártam. Ez mai árakon simán 70-80 ezer ft havonta, főleg ha beleszámoljuk, hogy hangszert kellett venni, táncruhát kellett csináltatni a fellépésekre, egy tánccipőm max. fél évig bírta...

Ha nem lett volna ilyen tehetségem, akkor nyilván nem lettek volna ezek a kiadások. De ez befektetés volt a jövőmbe.

Szóval szerintem nincs ilyen, hogy mennyi a reális. Amennyire a gyereknek szüksége van, annak kb a fele. De ez nem egy egyértelműen meghatározható összeg.

2010. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12:44 és azt is figyelembe kell venni, hogy az Apa milyen életszínvonalon él. mert ha minimálbérből élt volna, te se várhattál volna el tőle havi 80.000-t mivel nem is keres annyit. a kettőt kell összevetni.
2010. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Utolsónak igaza van!

Figyelembe kell venni hogy az apa milyen színvonalon él,hiába szeretne valaki Amerikában tanulni saját lakásban mert tehetséges ha apuka minimálbérből él!!

2010. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Én maximum 10 000 Ft-ot kérnék, de ha a volt férjem mondjuk rossz helyzetben van, megszorul akkor ennyit se. Élni és élni hagyni...
2010. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anyám egyedül nevelt hármunkat, és havi 6 ezret kapott fejenként, tehát összesen 18 ezret három gyermekre.

Amíg kapta, ugyanis egyre ritkábban érkezett, s minthogy apám munkanélküli lett, már nem is fizet.

Volt a bíróságon, ahol megelőlegezték nekünk a gyerektartás, tehát az állam fizette volna, dehát apukánk akkor küldött egy szerény 6 ezer forintos csekket, mai azonban felfüggesztette az állami támogatást minimum félévre... és ilyen egy élő apa...

2010. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!