Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megállapíthat-e a bíró a férj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megállapíthat-e a bíró a férj jövedelménél nagyobb tartásdíjat?

Figyelt kérdés

A férjem saját cégében dolgozik, papiron a bére nettó 60.000 ft. E szerint viszont csak 24.000 forint tartásdíj járna a két gyerek után. Az ügyvédem szerint viszont a bíróság ennél jóval nagyobb összeget, is megítélhet, mivel több háza is van, van autója, és nekem is felajánlott megváltásként egy igen jelentős összeget. Ha valóban csak 60 ezret keresne, nem tudná fenntartani a házat, tehát tuti hogy többet keres, de ez nem igazolható.

És a törvény szerint a tartásra a saját megélhetésének kockáztatása árán is kötelezhető a férj.

Mennyi tartásdíjat ítélhet meg ez esetben a bíróság?


2011. aug. 26. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
60 ezerből annyi ház, stb? Kűgyed rá a nav ot. Mingyá fizetni fog.
2011. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Forintosítani nem hinném, hogy bárki is tudna neked. 2 gyerekre a jövedelmének 50%-a terhelhető. ha a vagyona valóban nagyobb, mint ami a jövedelméből kikövetkeztethető lenne, az életszínvonala sem ezt az alacsony jövedelmet tükrözi, akkor a bíróság egy magasabb összeget fog megítélni. Mondjuk kérdés, hogy ezek az ingatlanok, ingóságok az ő nevén vannak e. Én megpróbálkoznék egy kicsit nagyobb, de nem irreális összegben megegyezni vele, tárgyaláson kívül, pl 50e két gyerekre az megfelelő lenne. Pláne, ha mellette még gondoskodik is a gyerekekről. Ha túl sokat követelsz, oda juthatsz, hogy még a 24-nél is kevesebbet fogsz kapni, mert kiskapuk mindig vannak...
2011. aug. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen kiskapukra gondolsz?
2011. aug. 26. 06:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagyontárgyak átíratása, pl. De azzal is érvelhet apuka -mellesleg jogosan- hogy a gyermeket nem neki kell eltartania, hanem a két szülőnek közösen. Tehát gondold végig, hogy neked mennyi a jövedelmed, abból mennyit tudsz a gyerekekre fordítani és annyit kérj tőle is. Ha te mondjuk nettó 100e-t keresel, abból tudsz 50e-t plusz a családit csak rájuk költeni?
2011. aug. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

csak óvatosan ezzel, mert a bíróság simán ítélheti a gyereket az apukának is, és akkor te fogsz fizetni tartásdíjat.


jobb inkább kulturált ember módjára megegyezni.

2011. aug. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A cég jövedelme NEM a férj jövedelmének számit, mert abból azért elég sok költsége is van. A házak szintén nem tekinthetök jövedelemenek. Az autó egy cég esetében munkaezsköz, ezen kivül könnyen lehet, hogy nem saját tualjadon, hanem a cégé.

Ha neked ad egy nagyobb öszeget megváltásként - ugyan nem egészen világos, hogy MIT kell megváltania?), az szintén nem jövedelem.

Azt sem értem, hogy ha a férjed (volt), akkor eddig nem tünt fel, hogy mennyit keres?

De hivatalosab csak a 60000-et lehet elszámoltatni. AZ, hogy a saját megélhetésén felül is köteles fizetni, annyit jelent, hogy a megitélt gyerektartás után fennmaradó összeg lehet kevesebb, mint amiböl valaki meg tudna élni, DE ez gyerekenként 20%, és összesen MAXIMUM a jövedelme fele (azaz 50%) lehet, ennél több nem.

Ha nem tudod bizonyitani, hogy ennél több jövedelemmel rendelkezik, akkor nem sokat tudsz tenni.

2011. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
26%
Ha nem birod eltartani Őket,add át apukának hátha jobb sorsuk lesz.
2011. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk még nem zárult le a dolog, szóval a gyakorlatban nem tudom biztosan, hogy figyelembe veszi - e a bíró, de a mi esetünkben úgy néz ki, hogy "apuka" közölte, hogy ő 0 forintot akar fizetni,mert nincs munkája. Én érveltem a bírónka, hogy van több ingatlan, külfödi nyaralás tavaly, stb. Azt mondta, hogy elvileg ezeket figyelembe veszi. Hát kíváncsi vagyok, hogy valóban, vagy megítéli a munimálbér 20%-t?
2011. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A közös lakást akarja megváltani, azaz ki tudna fizetni engem.

A hivatalos jövedelme 60e, de el tudott menni nyaralni és a cég is az övé, tehát annyi fizetést ad magának amennyit akar, persze ő azt mondja, hogy mostanában nagyon rosszul megy a cége.

2011. aug. 29. 08:10
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

" a cég is az övé, tehát annyi fizetést ad magának amennyit akar"


Ez azért nem igy van, mert a cégböl nem vehet ki akármennyit, ugyanis akkor tönkremegy. Ennyi pénzügyi és gazdasági ismereted azért lehetne - ILYEN naiv nem lehet egy felnött ember.

2011. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!