Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A bíróságtól lehet kérni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bíróságtól lehet kérni, hogy a tartásdíjat, amit megállapít a gyermek nevére nyitott bankszámlára fizessem? Muszáj neki adni?

Figyelt kérdés
Az anya mikor kifizetem megy: szolárium, kozmetikus, fodrász, körmös...
2011. szept. 26. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor is ugyanott vagy,hiszen az anya a gyám,leszedi róla a pénzt és arra költi amire akarja.

Amíg a gyerek nem szenved hiányt,addig nem tartozik az anya elszámolással neked,hogy mire költötte a pénzt.

2011. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Megőrülök ezektől a kérdésektől. Apám ugyanezért nem fizet nekünk gyerektartást, vesz helyette inkább ruhát. Nem képes megérteni, hogy a amit anyukám befizet, az FONTOS mert nekünk is rossz ha elzárják a vizet, vagy kikapcsolják az áramot stb. Meg ennünk is kell.

A gyereket kérdezd meg, hogy szenved-e hiányt valamiben (és itt nem legóra gondolok), és ha nem, akkor nem mindegy mire költi az anya a maradék pénzét?


Tényleg, neharagudj, hogyha valami hihetetlen számító dög lenne az exnejed, de az én apám UGYANÍGY tudja előadni a semmit. 17L

2011. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a gyerekem rovására megy, hiába szemüveges és félévente kontroll kéne, még arra se viszi el, de kéthetente szombat 9- vasárnap 16 óra közt hova vigyem? Plusz allergiás tojás, szója, tej diétát se tart neki, ezért asztma gyógyszert szed, mert fullad.
2011. szept. 26. 18:54
 4/7 anonim válasza:
84%
Akkor szépen bíróság, és majd ők megmondják, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni.
2011. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj a bíróságra a allergia elhanyagolása,szemüveg ki nem váltásával simán mehetsz.
2011. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pedig jogod van tudni mi lesz a pénzeddel.

Ezt a pénzt az anya köteles teljes egészében a gyerekre költeni és tudtommal igazolni is kell, hogy rá költötte.

Ha a gyerek elhanyagolt és te bizonyítani tudod, hogy a pénzzel, amit te adsz nem úgy bánik, ahogyan kellene, akkor szerintem még a gyereket is elvehetik tőle.

És szerintem jogos is. Beteg gyereket nem orvoshoz vinni, de a kozmetika meg a szoli oké? Az én szüleim soha nem csináltak volna ilyet.

2011. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, mert a gyerektartás célja nem az, hogy pistike megvegye a cigit és a piát a szombati buliban, hanem hogy buli után tudjon hova hazamenni és legyen víz zuhanyozni, meg fűtés, stb.

Ha azt érzed, hogy az anyja a minimumot sem nyújtja pistikének, akkor szépen kérheted azt, hogy nálad helyezzék el, anyucinak meg szépen a körmére nézzenek kiskorú veszélyeztetése miatt.

2011. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!