Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki gyerekkel vált el: milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki gyerekkel vált el: milyen félelmed tartott vissza legjobban?

Figyelt kérdés
Tehát akik úgy döntöttek, hogy elválnak, mi volt a legnagyobb félelmük, ami esetleg késleltette vagy megnehezítette a döntést? Szöveges válaszokat is szívesen olvasnék.

2023. okt. 18. 02:59
A kérdező szavazást indított:
Féltem, hogy anyagilag nehéz lesz egyedül
Féltem a magánytól
Féltem, hogy megviseli a gyerekeket
Féltem a párom reakciójától
Féltem, hogy az ismerőseim megszólnak, elítélnek
Féltem, hogy a családom ellenem fordul
Féltem, hogy elveszítem a gyerekeim
Féltem a felelősségtől
Egyéb - hozzászólásban
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyrészt a volt férjem reakciójától féltem, másrészt attól, hogy képtelen leszek magunkat fenntartani egyedül. Az utóbbihoz elég közel állok, az exférj reakciója már sokszor lepereg rólam, mert csak akkor találkozunk, kis időre, mikor a gyerekért jön. Bízom abban is, hogy a kisfiam így boldogabb (mintha folyamatos ordibálást kellene hallgatnia). A gyermekkoromat végigsírtam, mivel a szüleim "ölték" egymást, és szartak arra, hogy a testvéreimmel ezeket a balhékat miként éltük meg. Megfogadtam, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, elválok. Meg is tettem, most viszont kisebb csodára lenne szükségem, mert anyagi szempontból teljes csőd az elmúlt fél év.
2023. okt. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy minden 100% ban egyedül rám hárul. Amikor az ember szó szerint senkire …egy szál maga a vilàgban.

Még a szegènységtől sem féltem ennyire.

2023. okt. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig ugyanaz tart vissza.

A félelem. Es ez nem jó.

Mi van ha elvesztem a munkahelyem? Mi van ha penz nélkül maradok? Mi van ha nem tudom fizetni az alberletet? Mivan ha nem bírok mindent magam megcsinálni? Mivan ha pl.nem lesz áram, internet , hogy tudom lefoglalni, nem -e fog sirni a magánytol.

Nem akarom hogy egyedül érezze magát.

Mivan ha nem tudom rendesen megvédeni?


Erossebbnek hittem magam, aki a jég hátán is megél, aki minden problémát megold.

De ha a gyerekemrol van szó aki kicsi, törékeny legyengülök. Vállalom szükségem van segítségre, ráadásul nem jó alvó sem. 2eves csak

2023. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekkel költöztem el tőle.

A kicsinyes bosszújától féltem amit azóta is tapasztalok nap mint nap. Más gondom szerencsére nincs mert a gyerekek körül mindent meg tudok oldani. Viszont a gyermekek elhelyezése még folyamatban van, a jogi dolgokat a végtelenségig húzza, a tárgyalásokat végig hazudja, a gyerekeket ellenem fordítja, engem sokszor zaklat.

Igazából pont azt kapom tőle amitől féltem. Talán még durvábban, de lassan megtanulom kezelni. És így is úgy gondolom hogy jó döntést hoztam amikor elhagytam.

2023. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Akkor kérlek, hogy azt jelöld be, hogy a párod reakciójától féltél. Úgy látszik, nem volt érthető, hogy ilyenekre gondolok, hogy hisztériázik, bosszút áll, bántalmaz stb.
2023. okt. 30. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Féltem hogy az ismerőseim ellenem fordulnak????

Hülye egy válaszadási lehetőség. Ne a környezetemtől féljek már! Mi köze az én életemhez? Csak a jót kell vállalni, a rosszat nem? Én életem, én döntöm el hogy jó nekem az életem, nem a környezetem!

dec. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyagilag nem rázott meg, eleve csak úgy vállaltam gyereket, hogy meg tudjam oldani egyedül is, ha kell (tudom, hogy ezt nem mindenki teheti meg, nálam ez szigorú elv volt). Én attól féltem, hogy mennyire lesz kínlódás egyedül vinni az összes feladatot, logisztikát, felelősséget, mindent is megoldani.

Aztán rájöttem, hogy a férjem eleve annyival kevesebbet vállalt az egészből mindig is, hogy a különbözet kis ár lesz a nyugalmamért cserébe. Otthagytam, azóta nincs napi kötekedés, passzív-agresszív megjegyzések, vita a semmin és így viccen kívül több energiám marad még úgy is, hogy csak én intézem a gyereket.

dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apjától féltem. Nem alaptalanul. A távoltartási végzés aztán megoldotta, hogy ne hőzöngjön többet.
márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Féltem hogy megviseli nagyon a gyemekem, de nagyon nem éreztem magam jól abban a kapcsolatban. Szerencsére békében, kultúráltan váltunk szét. Még alig volt 6 éves, de szerencsére könnyen alkalmazkodott a helyzethez. A volt párom azóta férjhez ment, közös gyerekük is született. Nekem csak a magány maradt...
márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!