Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után elköltöznél külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után elköltöznél külföldre ha gyereked van?

Figyelt kérdés

Nincsenek szüleim, gyerekkoromban elhunytak. Nincsenek rokonaim akikkel kapcsolatom lenne. A volt feleségem családja volt a családom, 15 évig. Aztán amikor a feleségem el akart válni, megváltoztak. A válási ok az volt, hogy jó, de kiszámítható, unalmas az életünk. Neki izgalom, kaland kell és az nem az, hogy együtt megbeszéljük hova menjünk el. Ja és már ne változtassak mert utólag már késő. Neki olyan élet kell, ahol a párja azzal ébreszti, hogy 9-kor indul a repülőgép, megyünk Milánóba reggelizni. Ezt szó szerint így mondta 36 évesen, egy óvodás gyerekkel. Neki az unalom, hogy együtt leülünk, hogy akkor jövő hét pénteken kiutazunk. A családja elkezdett gyűlölködni. Most ők ott laknak náluk.


Nekem közben lehetőségem lett életünk álmára. Mindig is ki akartunk költözni az USA-ba, kirándulni is többször voltunk ott. Most munkát kaptam kint, a cégem kitelepítene úgymond. Nem tudom mit csináljak. A gyereket alig láthatom, akkor se egyszerű elhozni, teljesen telebeszélik a fejét ellenem!


Most fogjam magam, hagyjam itt a gyereket és költözzek ki? Az a másik érvem, hogy ha kiköltözök, akkor oda kijöhet majd mindig hozzám nyaralni. Akikhez mennék, a legjobb barátom felesége napközit üzemeltet, így szerintük simán megoldható, hogy 2-3 hónapra is kijöhetne hozzám. Amíg dolgozok, addig ő a napköziben lenne, angolul is tanulna kicsit. A volt feleségem is mehetne egész nyáron spontán kirándulni az egész világban. A barátomnak pont így van a kisiskolás gyereke, hogy itthon maradt, ő meg kiment és a nyarakat nála tölti.


Mit gondoltok?


2023. okt. 19. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom azt írni, hogy csak úgy hagyd itt a gyereked, mert nem. De ha hosszútávon sikerül kint maradnody akkor ez a gyerekednek óriási esély az életében, mert akár később lehet ő is ki tud menni, akár tanulni, akár csak ösztöndíjra, akár dolgozni, megtanulni rendesen angolul stb.
2023. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy egy ilyen lehetőséget ne hagyj ki, főleg, ha ilyen rossz a családi élet. De arra számíts, hogy ha már most is ellened hangolják, akkor kézzel-lábbal akadályozzák majd, hogy kimenjen hozzád, főleg hónapokra.
2023. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben gondolkodás nélkül húznék a vérbe. Az ilyen mérgező szülők olyan szinten tudják manipulálni a gyereket, hogy szívből gyűlölni fog és/vagy félni fog tőled. Anno anyám velünk is ezt csinálta, felnőtt fejjel jöttem rá, hogy apám tök jó fej.

Úgyhogy pakolj össze és menj. Sok sikert az életben!

2023. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennék.
2023. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha most is nehézkes elhozni a gyereket akkor hónapokra se lesz veled majd, meg lehet hogy az ex sem menne bele.😬Ezt azért kalkuláld bele.
2023. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Kimehetsz de elég nagy fejszebe vagta a fejét USA a haborukkal.

Ez el fog fajulni , ez 💯%, elemző vagyok, nem fog jól alakulni ez Amerikanak.

Bele fog sodrodni a háborúba megjobban stbstb, a lényeg most nem jó.

De te dönts ahogy érzed.


A gyerek lathatassal kezdj vmit mert jogod van hozzá.

2023. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a váltott szülői felügyelet tökéletes lehet.A gyereked lehetne magán tanuló.Abból ahogy az életedről írtál anyagilag megoldható.Nektek meg mind kettőtöknek lehet szabad gyerek mentes időszaka lelkiismeret furdalás nélkül.A gyerek nálad jól meg tanulhatna angolul sok hejre elviheted láthatna olyan dolgokat amit egy átlag gyerek nem.Egy ilyen lehetőséget nem dob ki az ember az ablakon.

Az sem árt ha minnél messzebb kerülsz az Extől hogy új életet kezdeni tudjál ahol éjjel kettőkor nem ég ki villany körte és azt segítsd kicserélni.

2023. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
7# persze majd ingázik a gyerek hetente az USA meg Magyarország között :D
2023. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hetente, negyed évenként.Megoldható!Csak a nem akarásnak nyögés a vége!!!

A másik szülővel meg tartja a kapcsolatot a világhálón.Hogy ő se hiányozzon.

Mindenki csak nyerne vele.

Nem kell vaskalaposnak lenni.A gyereknek joga van mind két szülővel kapcsolatot tartani időt tölteni.

2023. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Menj az USA-ba és válj el.
2023. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!