Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár-e lakáshasználati jog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár-e lakáshasználati jog ellenérték ha a közösen épített házunkból a férjem elüldözött, lecserélte a zárat? Befolyásolja-e az, hogy hitellel terhelt házról van szó? Most lesz a tárgyalás, közös ügyvédünk erről a lehetőségről elfelejtett tájékoztatni

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a hitelt közösen vettétek fel, a bank mindkettőtöktől egyetemlegesen várja a hitel visszafizetését, ez nem függ attól, hogy Te ott laksz, vagy sem.


Szerintem jár lakáshasználat, ha bizonyítani tudod, hogy nem szabad akaratodból távoztál a lakásból.


Mire jó ilyen esetben a közös ügyvéd, ha Ti rossz viszonyban vagytok egymással a férjeddel? Nem tudom elképzelni, hogy mindkettőtök érdekeit egyformán tudja képviselni, hiszen nálatok érdekellentét van.

2010. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát igen, jó lett volna külön ügyvéd, de az albérlet mellett nekem nem telik arra, és közös megegyezéses válást szerettünk volna, de rájöttem átvágtak.

2010. okt. 21. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
"A lakásból távozó házastárs a lakáshasználati jog ellenértékének rá eső részére jogosult. Közös tulajdonban vagy valamelyik házastárs tulajdonában álló lakás esetén A lakáshasználati jog ellenértéke a lakás beköltözhető és lakott forgalmi értékének különbözete."
2010. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2010. okt. 21. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha kifizeti a lakáshasználati jog ellenértékét az egyik fél, akkor azzal automatikusan megkapja a teljes tulajdonjogot is, vagy az csak egy időre szól?
2010. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A zárat nincs joga úgy lecserélni, hogy neked nem ad kulcsot, még akkor sem, ha nem laksz ott, amíg nincs bírósági végzés a lakáshasználatról. Emiatt hívhatsz rendőrt és hivatalosan töresd fel velük. Ez bűncselekmény, akár le is csukhatják érte.
2010. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!