Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Októberben elköltöztem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Októberben elköltöztem, következő év áprilisában váltunk. Ott hagytam 3 gyereket akikre fizetem a gyerektartást. A volt páromé az ingatlan tulajdonjoga, de az egészre haszonélvezeti jogom van. Lakáshasználati díjra igényt tarthatok-e? Visszamenőleg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Lehet én vagyok hülye: de ha a volt párodé a tulajdonjog, akkor te nem szedhetsz tőle lakáshasználati jogot. A haszonélvezet azt jelenti hogy lakhatsz ott, de arra tudtommal nem ad jogot hogy a tulajjal fizettesd az ottélést
2011. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Volna képed pénzt kérni, amikor ott hagytál 3 gyereket nevelni? Nem kellene még mosson s főzzön is rád?
2011. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Saját lakásában ingyen és bérmentve lakik. Nem is értem, hogy fordult meg ez a fejedben :)
2011. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nos, én személy szerint aljas dolognak tartanám tőled, de a törvény több jogot ad a haszonélvezőnek, mint a tulajdonosnak...
2011. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
És milyen összegre gondoltál, gondolom, hogy a gyerektartást fedezze. Szép kis apa vagy.
2011. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pí-pí-pillanat. A jog ezt mondja:

"A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. "


Az etika persze azt mondja, hogy elég faramuci dolog lenne, esetleg meg kellene egyezni valamilyen formában. De a haszonélvezeti jogodra hivatkozva utólag kiróni valami díjat az nem járható út.

2011. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
etikus vagy sem, de ha haszonélvezeti jogod van, akkor ki is rakhatod a tulajt és akár albérleti díjat is szedhetsz tőle...
2011. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ffi


Miért hagytad el őket?

2011. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!


Utolsó előtti :: Ne adjunk már hülye tippeket ennek a gondoskodó apának!!!!

Kérdező, neked csak gratulálni tudok, hogy ilyen forog abban a pihent agyadban. Szégyelhetnéd magad!!

2011. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%

"

Utolsó előtti :: Ne adjunk már hülye tippeket ennek a gondoskodó apának!!!!

"


nem hülye tipp, jogilag teljesen rendben van...az, hogy a helyében felfordulna a gyomrom magamtól, az egy másik kérdés...persze, mivel a háttérsztori nem ismert számunkra, ezért ítélkezni nem feltétlen kell

2011. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!