Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szakítás után milyen indokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után milyen indokkal veheti el apuka a gyereket?

Figyelt kérdés
4 hónapja külön költöztünk volt párommal. Már több mint 1 éve nem voltunk együtt, de a költözés csak szeptemberben történt meg.Van egy közös kisfiunk aki fele időben nálam, fele időben nála van. Nekem időközben lett egy új párom, akit mint egy jóbarátot bemutattam a kisfiamnak, játszottunk, sétáltunk közösen, jól éreztük magunkat. Volt párom ahogy megtudta azóta azzal fenyeget hogy el fogja tőlem venni a kisfiamat és kizárólagos felügyeletet kér mert én rossz hatással vagyok rá hogy máris bemutattam neki az új páromat.( nyilván nem így csak mint egy barátot). Apuka naponta zaklató üzeneteket küld, fenyeget folyamatosan a fiammal és bírósággal. Mit tehetek ebben az esetben?

jan. 15. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9 nem mindegy mert a valas esetén egy bírósági eljárásról van szó, még az egyezséggel lefolyó egyszerűbb eset is úgy megy csak végbe ha pl a gyerekek elhelyezéséröl sikerült úgy megállapodni hogy mindkét fél elfogadta.


Az élettársak szakításánál nincs automatikusan ilyen, az egy tény alapú dolog.


Most gyakorlatilag annyi van hogy van egy anya meg egy apa és a szülői jogaik ami mindkettőjüket megilleti, de semmilyen hivatalos írásos dokumentum arról hogy mikor hol legyen a gyerek, csak egy szóbeli megbeszélés van aminek a felrúgásával most a férfi fél fenyeget. Valamilyen hivatalos végrehajtható okirat nélkül elég nehéz vagy legalábbis lassú lesz reagálnod arra ha esetleg tényleg megszegi a megbeszélteket.

jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kezdeményeztél bírósági eljárást a gyermek elhelyezés megállapítása iránt?
jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!