Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyibe kerül ma egy válás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül ma egy válás, ha leszámítjuk a kötelező költségeket? (illeték+ névátírás stb. ).

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nekem van egy ügyvédem, aki ezt intézi, de mivel elég különleges a helyzetem az illetékmentességet valószínűleg megítéli a bíróság, tehát marad az ügyvédi költség. Csak egy kb összeget szeretnék tudni, tól-ig, hogy tudjak kalkulálni. (az ügyvédem egyenlőre nem tudta megmondani)
2010. okt. 25. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem biztos, hogy olyan ügyvédet bíznék meg, aki semmit nem tud mondani. Honnan tudhatnám akkor, hogy ki tudom-e fizetni?
2010. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de fogalmam sincs, csak egyszerűen bosszant, hogy neked kell utána kérdezni, hisz neked tapasztalatod nincs, az ügyvéd meg gondolom már jó pár válópert lebonyolított, tehát azért valamilyen elképzelésének már kellene lennie...


Annyira bosszantanak az ilyen dolgok, hisz Te egy szolgáltatást veszel, nemde? Akkor illene tájékoztatni Téged, hogy mégis mire számíts, nemde? Számomra ez olyan mintha egy hiéna éppen méregetné, hogy mekkora húst szakíthat ki az áldozatból...és ez pedig gusztustalan...


Én azt tanácsolnám neked, hogy keress egy olyan ügyvédet, aki legalább tud tól-ig számot mondani...és válts ügyvédet...


Minden jót, és sok kitartást az elkövetkezendő nehéz időszakra!

2010. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12:38-nek tökéletesen igaza van. Ha erre bármit válaszolnom kéne, csak beollóznám ugyanezt. Ilyet még az életben nem hallottam, hogy egy ügyvéd nem mond árat...
2010. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer fürödtem be ilyennel, hogy nem mondott az elején semmit, csak jaj hát szívességből meg ilyenek, erre a végén közölte, hogy akkor 120 ezer. Anyád.
2010. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha illetékmentességet kapsz, akkor anyagilag szarul állsz, ekkor kérheted akár azt is, hogy a felperes fizesse az ügyvédi költségeket.

De az ügyvédnek meg kell mondani az árat, amiért dolgozik.

2010. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy minden városba van ingyenes ügyvéd.

Pécsen úgy tudom,hogy a Király u.-ban...

2010. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy válás elhúzódhat évekig és az ügyvéd díja függ attól is, összesen hány tárgyalás lesz. Van, hogy a vesztes félnek ítélik az ügyvéd költségeit is, nálam is így volt, de persze hiába volt róla papírom, attól még a férjem nem fizette ki nekem. Ha minden simán megy, 100000 Ft körül tippelek, ha zűrösebb, akkor lehet akármennyi is.
2010. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is egyetértek a 12:38asssal


nekem 4éve volt a válásom. az ügyvéd teljesen korrektül megmondta az elején h mire számitsak

3xvoltam nálla, egyszer a volt férjemmel, egy tárgyallás volt és 60ezret kért. amit az elején meg is mondott.

2010. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13:26os vagyok. a párom válása rázosabb volt, 3 évig tartott. az ügyvéddel jo viszinyban volt/van melozik nekik mint ügyvédi irodának- és nem került semmibe a válása, de mig tartott a válás addig a munkadijat ő sem számolta fel a melojáért. kéz kezet mos alapon volt az egész. csak az a baj ezzel a bartel üzlettel, h a válásnak már vége a munkadij még mindig nulla :S jo nem sokat kell melozni de akkor is.
2010. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nagyjából erre számítottam, bár nálam is az a dolog áll fenn, hogy családi barát és ezért baráti áron vállalja, de fogalmam sincs, hogy az mit jelent. Annyit mondott, hogy az első tárgyalás után meg tudja mondani, mert ugye ez függ a tárgyalások számától, meg stb. Azért köszönöm a válaszaitokat.
2010. okt. 26. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!