Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben vagyok és van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben vagyok és van közös lakásunk (1/2-1/2), de én költöztem el. A lakásba bemehetek bármikor ettől függetlenül, vagy lecserélheti a zárat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg közös tulajdon, bármikor bemehetsz, az elköltözés a saját döntésed, de a saját lakásodba bármikor jogod van bemenni
2009. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha elhagyod a lakást, akkor elveszíted. Mindenképpen járkálj vissza, és ne hangoztasd, hogy elköltöztél, csak látogatóbanvagy valahol, mert esetleges vita esetén azt mondhatja a bíróság, hogy te elhagytad a közös tulajdont, így lemondtál a további sorsáról, tehát nincs szükséged rá. És minden a párodé lesz!! Vigyázz, ezzel én nem egy ilyen esetet láttam és hallottam. A szomszédból a nő elment a férjétől 3 gyerekkel, mert bántotta őket, a váláskor, ezt el is ismerte és minden a férjéé lett, ő meg maradt semmi nélkül a gyerekekkel.

Ha lecseréli a zárat, akkor vigyél magaddal tanút és alátamaszthatod vele, hogy lecseréltette. De ne törődj bele, mert nem teheti meg!

2009. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez képtelenség!

Azzal, hogy valaki nem használja a tulajdonát, nem mond le a tulajdonjogáról, és az nem is szűnhet meg.


Az elbirtoklásnak nagyon szigorú kritériumai vannak, azzal, hogy kiköltözöl, nem veszted el a részed, az más kérdés, hogy a jogos részarányhoz jutni körülményesebb lehet

2009. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd vagy??!! Hogy ezt gondolod? Mert én igen. :)
2009. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor vajon melyik paragrafus szerint veszti el valaki a háza tuladonrészét, ha elköltözik belőle?

Nagyon érdekelne.köszi

2009. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem veszíti el a tulajdonjogát, de azzal, hogy elköltözik, lemond a közös vagyon további sorsáról. A kettő nem ugyanaz. Válás esetén ilyen esetben a bíróság azt mondhatja, hogy neki nincs rá szüksége, ezért hagyta el. Ezért problémás esetekre ügyvéd előtt le szokták fektetni, hogy külön-külön szobában élnek, a házastársak, de egy fedél alatt, vagyis a saját házukban.Igen kínos és kegyetlen a törvény, de ez van. Látogatóba a családhoz pl el lehet menni, de elköltözni nem szabad. Nem vagyok ügyvéd, de ugyanebben a cipőben járok és nekem az ügyvédem mondta ezt. Tehát nem ismerek mélyen paragrafusokat, de egy válóperes ügyvéd gondolom nem mond marhaságot pénzért egy ügyfélnek. Vagyis nem költözök, csak néha vagyok otthon. Van olyan eset, ahol évekig eltarthat, mire elválnak és addig bizony együtt kell, élni a közös lakásban.
2009. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Ilyet bíróság nem mondhat, ezen az alapon egy agresszív férj elől nem szabad elmenekülni, mert a bíróság szerint ezzel lemond a közös házról? na nee!
2009. jan. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a közös vagyon további sorsáról mond le, maximum arról, hogy a továbbiakban ott éljen. Ez megint nagyon nem ugyanaz.

Keress jobb ügyvédet!

2009. jan. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!