Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha beadom a válást, elindithat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha beadom a válást, elinditható e azonnal, az első tárgyalástól függetlenül a gy. T. levonása az ex keresetéből, és mennyi lenne az az összeg amit a biróság elfogad, vagy megitél?

Figyelt kérdés

6 hónapja élek külön a férjemtől három gyermekemmel.

Külön költözéskor megállapodtunk egy összegben (50e ft)

a gyerektartás füügvényében.Ő rendőr jó pozicióban.

Nos ezt az összeget több részletben és igen megkésve adja a kezembe.És a gyerekek sem töltenek nála sok időt-

havi 1 hétvége.


2009. márc. 24. 14:59
 1/5 anonim válasza:
100%

Az én párom fél éve válik... egy gyermek van 6 éves havi 40e. gyerektartás + a lakás fennmaradó hitelének felét kifizeti 7millió ft... a gyereket minden héten elhoztuk mióta sajnos az anyuka ellenünk hangolja 2hetente pénteken ként óviból hozzuk és szombat este visszük haza... a 40e. gyerektartást addig kell fizetni amíg a gyermek 18 éves nem lesz illetve, addig amíg nappali tagozaton felsőoktatásban részesül!

a fizetés 20%-át ítélik meg gyerektartásként mondjuk én csak egy gyermek esetén tudom mert egy gyermeke van a páromnak... de az tuti ha ti nem állapodtok meg akkor a bíróság szabja meg, ami a férjedre nézve nem túl jó hír... láthatás is szabhat de nem köteles annyiszor elhozni őket, de azaz ő lelki szegénysége és személyiség torzulása ha havonta 1 szer kiváncsi a gyerekeire... mert tőled válik nem a gyerekeitől...! hiddel tapasztalatból beszélek és a havi 1szer elhozatal szerintem kevés... de hát ha megtudod vele beszélni,hogy az Ő érdeke is a gyermekei látogatása, elhozatala , szeretete... sok erőt és sok sikert mindenhez!!!

2009. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát jobb is megszabadulni egy rendőrtől.Nekem is rendőr volt a párom de itthon is egyenruhában érezte magát,állandóan parancsolni akart.Szerintem eltorzul a személyiségük a munkájuktól.2gyerek ut 40% a tartás,de ugy tudom csak a válás kimondása ut perelhetsz.
2009. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, a keresetlevélben lehet kérni az ideiglenes intézkedést, amely azonnal végrehajtható, a gyermektartásdíjra.

De csak a jövőre nézve rendezik ebben az ideiglenes intézkedésben, a hátralékra - amely a keresetlevél benyújtásától számított 6 hónap lehet visszamenőlegesen - nem, azt majd a bontóperi ítéletben rendezik.

2009. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


azt azért elmondanám még - mert látom, némi fogalomzavar van -, hogy a láthatás és a gyermektartásdíj kérdése nem függenek össze, gyerektartásdíj akkor is jár, ha a gyerekek nem mennek az apjukhoz, vagy az apjuk erre nem tart igényt.

2009. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az első válaszhoz annyi kommentem lenne,hogy a gyermekek

4-9-12 évesek,és nekünk is van közös lakáshitel,amelynek rám eső részét a gyerektartásból levonja,így nekünk az 50-ből 30 marad.És annak ellenére,hogy én próbáltam a gyerekkel elfogadtatni a helyzetet és az új párját,nem csak az apjuk nem erőlteti a láthatást,de a gyerekek sem szivesen töltenek náluk egy napnál többet.


A második kommentben nagy az igazság. :)

2009. márc. 25. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!