Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás elött vagyunk.Mik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás elött vagyunk.Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Válás elött vagyunk.7 éve vagyunk együtt ebből 2 év házasság.A házasság elött (azaz 7 éve) én kölcsönt vettem fel a házra a párom mint adóstársként szerepel a szerződésben.A kölcsönhöz hozzáadtam minden megtakaritásom,pénzem ő semmit.A törlesztést én fizetem.Gyerek nincs.A házban szeretnék maradni mivel minden pénzem benne van.Mik a lehetőségeim?

márc. 26. 16:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképp ügyvédtől kérdezd meg! Itt fogsz olvasni mindenféle véleményeket, de lehet, köztük sem lesz a valóság.
márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédhez is és a bankba is menj be érdeklődni!
márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyszerű helyzet. Ne itt érdeklődj. Ügyvéd először is, aztán egyezkedhetsz a bankkal. Arra viszont gondolj, hogy ha házasok vagytok, akkor a kölcsönt nem TE törleszted, hanem TI (egyéb szerződés hiányában).
márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
4%
Ha gyerek nincs, te fizettél mindent, ez pedig látszik a bankszámlakivonataidon és ő sem tudja bemutatni, h bármit fizetett volna, akkor nem látok rá valós okot, hogy ne maradhatnál te a házban.
márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az nem számit hogy a házasság előtt vettem fel a hitelt és csak én törlesztettem?
márc. 26. 17:44
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

A közös vagyon a házasság előtti együttéléstől kezdődik.


A házasság alatti törlesztés pedig a közös vagyonból ment mindenképp, de már az együttéléstől is.



Adostarsnak jó volt, ugye? Az biztos, hogy ez nem csak a te vagyonod.

márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Kezdjük ott, hogy kinek a nevén van a ház? A tulajdoni lapon szerepel a férjed is?
márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdoni lapon mindegy, hogy ki van egy válás vagyonmegosztásánál. Nem az dönt, hanem hogy mikor vették, miből fizették a hiteleket. És azt közösvagyonból.
márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Fele-fele a tulajdonjog amit én ruháztam rá mert megbiztunk egymásban (már megbántam).
márc. 26. 18:17
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
A fele az övé így. Próbalkozhatsz ügyvédnél de sok esélyed nincsen.
márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!