Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás elött vagyunk.Mik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás elött vagyunk.Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Válás elött vagyunk.7 éve vagyunk együtt ebből 2 év házasság.A házasság elött (azaz 7 éve) én kölcsönt vettem fel a házra a párom mint adóstársként szerepel a szerződésben.A kölcsönhöz hozzáadtam minden megtakaritásom,pénzem ő semmit.A törlesztést én fizetem.Gyerek nincs.A házban szeretnék maradni mivel minden pénzem benne van.Mik a lehetőségeim?

márc. 26. 16:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A közös vagyon a házasságban az együttéléstől számít, nem a házasság megkötésétől. Mióta éltek együtt? Az önerőt, azt írtad, csak te fizetted. Tudod igazolni, banktól, hogy ez a pénz már neked előtte is megvolt? Vagy ha örökség, akkor az is magánvagyon. Sajnos a hiteltörlesztés már jogilag közös pénzből ment, hiába mondod, hogy az atied volt. Az közös volt. A férjed számláján mennyi pénz van? Mert az is közös, nyilván nem csak a tied közös.
márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
7 éve élünk együtt.Igen tudom igazolni hogy az az én pénzem volt.A számláján kb 0 ft van minden hónapban,ő nem is tudná fizetni a törlesztést.Én tudom fizetni a törlesztést.Lehetséges megoldás lehet ha én fizetem tovább a törlesztőt és az ő hitelrészét úgymond átveszem?
márc. 26. 19:50
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, értsd meg, hogy házasságban vagyonközösség van. Tök mindegy, kinek a számláján mennyi pénz van, akkor is közösen fizetitek a hitelt. De a tulajdonjog átruházása működhet. Ehhez kell az ügyvéd és a bank.
márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fele házat ráirattad, akkor már csak kivásárolni tudod, és a maradék hitelt átvenni. Sürgősen beszélj ügyvéddel.
márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az müködhet ha a maradék hitel terhére(ami nem kevés) lemond a feléről?Tehát fizetem tovább a hitelt de ő már nem szerepel mint adóstárs?
márc. 26. 20:05
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha maradni akarsz, akkor a férjedtől egy módon szabadulhatsz meg, ha kifizeted a részét a házból. Tehát annak az összegnek a felét amit eddig már törlesztettél. A leírásod alapján egy sz_rrágó, szóval minimális az esélye, hogy önként és dalolva lemond a házról a részedre. Ráadásul nem kötelezheted az része eladására sem. Az ő tulajdona is a ház, így ha akar akkor ő is élhet ott továbbra is. Sajnos iszonyatosan megszo_pattad magad, mikor ráírattad ingyen a felét.

Egy jó ügyvéddel esetleg annyit ki tudsz harcolni, hogy az önrészt a te különvagyonodként ismerjék el, ha mondjuk lekérsz akkori bankszámla kivonatokat és azokon látszik, hogy a kapcsolat előtt is meglévő megtakarításodból fedezted.

Az hogy most kinek a számláján mennyi van és melyikről fizetitek a hitelt lényegtelen, mert vagyonközösség van.

márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15: ezt te sem gondolhatod komolyan.
márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

"Az müködhet ha a maradék hitel terhére(ami nem kevés) lemond a feléről?Tehát fizetem tovább a hitelt de ő már nem szerepel mint adóstárs?"


Ilyesmiben meg lehet egyezni, de készülj fel rá, hogy ebben az esetben kérhet az eddigi befizetett hitelek miatt ellentételezést, ugyanis jogilag a hitelek felét ő fizette, mivel közösvagyonból ment-

márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egyezne már bele. Lemondjon az eddig kifizetett feléről a semmiért? Kicsit gondoljátok már át.
márc. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!