Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem akar különválni, ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar különválni, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

9 éve vagyunk együtt, nekem van két kamasz gyermekem, akiket együtt nevelünk az előző házasságomból. 5 éve építettünk közösen egy házat, amiben élünk, ez 50-50% tulajdonjogú. Sajnos megromlott a kapcsolat, másfél évig küzdöttem érte, de elmúltak az érzések. 2 hónapja megkértem, hogy szépen váljunk el, adjuk el a házat. A könyörgés és a fenyegetőzés folyamatosan váltja egymást. Többször elmondtam azóta, hogy nem szeretném folytatni, de tudomást sem vesz róla. Külön alszunk, semmilyen fizikai kontakt nincs köztünk már hónapok óta. Pár naponta megismétlődik a műsor, vagy könyörög vagy őrjöng.Egyszer megrángatott, de nem bántott ezen kívül. A gyerekek előtt sosem csinálja, előttük normálisan viselkedik,úgy él, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Programot szervez, tervez teljesen irreális a viselkedése. Megfenyegetett, ha megtudja, hogy van valakim agyonveri őt is és engem is (nincs egyébként) Nélküle nem tudom eladni a házat, elköltözni nem szeretnék, ez minden vagyonunk a gyerekekkel. Ügyvédnél voltam, a pereskedés évekig tartana. Nagyon nehéz lelkileg megélni a hétköznapokat. Úgy érzem patt helyzetben vagyok. Mikor nincs otthon megnyugszom, amikor jön haza már összeugrik a gyomrom. Nem hajlandó lépni a ház eladással kapcsolatban semmit. Volt valaki hasonló helyzetben? Lesz ennek bármiféle megoldása?

Köszönöm a válaszokat!


ápr. 19. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

"Megfenyegetett, ha megtudja, hogy van valakim agyonveri őt is és engem is (nincs egyébként)"


Na, ez bűncselekmény, ez szúrt szemet elsőre.

Ezt el kellene híresztelned önvédelemből a környezetedben, ha nincs más lehetőséged, kiírni közösségi oldalra, felhívni ehhez értő segélyszervezeteket és a rendőrségen is bejelenteni.

Ez a legnagyobb veszély azokból, amiket leírtál.


Én mentális szakembereket is megkérdeznék, háziorvost, pszichiátert, akit csak el tudsz érni a szakellátásban a lakhelyeden.

Még az is lehet, hogy hivatalból értesítik a rendőrséget.


"Nélküle nem tudom eladni a házat, elköltözni nem szeretnék, ez minden vagyonunk a gyerekekkel."

Kettéosztani van lehetőség fizikailag?

Két bejárat, vagy legalább csak az előszoba lenne közös, 2 helyrajzi számra tenni? Ha a tied a nagyobb lakrész, akkor kifizetni őt?


El tudod adni, bizonyos jogi lépések után.

Házasok nem vagytok, ugye?


Ha viszont életveszélyben vagy, akkor kénytelen leszel elköltözni.

ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Indítsd el a válást, ahhoz nem kell a beleegyezése. Amíg csak fenyegetőzöl nem fog komolyan venni. Igen, lehet hogy a vagyonmegosztás évekig is elhúzódik majd, de ha még maradsz és tűrsz 3-5-10 évet, utána sem lesz kevesebb. A válást magát pár hónap alatt le lehet zavarni. Ha ő nem akar válni, az csak annyival hosszabbítja, hogy nem 1 tárgyalás lesz, hanem kettő.
ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok hála Istennek, így válni sem kell. Nagyon egyszerű lenne a folyamat, ha hajlana rá, hogy békésen elengedjük egymást.

A házat kettéosztani sajnos nem lehet, és egymást kifizetni sem tudjuk, mert viszonylag nagy értékű az ingatlan. Az eladás jöhet szóba egyedül.


Köszönöm nagyon hasznos dolgokat írtok.

ápr. 19. 14:19
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha jogos és kapsz egy távoltartási végzést esetleg, akkor az még a vagyoni jogi folyamatot is teljesen más alapokra helyezi.
ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd, ügyvéd, ügyvéd...!!
ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy akarod eladni, ha nem akarsz elköltözni? Ha te sem akarsz addig kiköltözni, amíg nincs eladva, akkor miért várnád el tőle, hogy hagyja ott az ingatlanát? Te akarsz tőle megszabadulni, nem ő tőled, nem fog elmenni.

Ha kifizetni nem tudod, és pert sem akarsz, mert hosszadalmas, akkor - őszintén kérdem - milyen tippet vársz? Engedned kell valamiből, különben nem fogsz tudni ebből kimászni.

ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kényszer-értékesítés lesz a megoldásod, és én mennék a helyedben-a gyerekekkel együtt. Vagy a maradék éveidet cirkuszban, stresszben fogod leélni, és előbb utóbb meg is fogsz betegedni.
ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen ház pont olyan mint egy zárt aranykalitka. Ahol sosem nyilik ki az ajtó, a madár meg csak vergődik, egy idő után már nem fog, majd egy reggel...
ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Egy jó ügyvéd és minél gyorsabban indítod el a pert, annál gyorsabban lesz vége, de gyakran elég az is ha egy ügyvéd szembesíti a lehetőségekkel, következményekkel. Bírósági per, kényszerértékesítés a vége ha nincs megegyezés.


Gondolom hitel is van rajta, azt is ügyvéddel kell megvizsgáltatni, ki az adós, milyen a szerződés, együtt vettétek fel azonos kötelezettségekkel vagy esetleg van főadós és adóstárs stb., ezeket érdemes a bankkal is tisztázni, milyen jogi lehetőségeid vannak a szerződés alapján, mi történik ha nem fizetitek a törlesztőt (egyáltalán ez hogy van megoldva technikailag) stb.


Gyerekeimet ennek én nem tenném ki, ilyen helyzetben, hogy konkrét fenyegetés és testi erőszak képbe került - szívás vagy sem - mennék onnan velük, szülők, albérlet, akármi. Lehet - LEHET - hogy csak a szája nagy, de ha nem?

ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudsz mást csinálni, minthogy elmész az ügyvédhez és beadod a kérelmet és kész. Ha kézhez kapja, esetleg felfogja, hogy komolyan ez a vége, ha csak könyörögsz meg ígérgetsz, semmi nem fog történni, minek történne?


Ha nem lépsz semmit, az sem jobb.


De én se értem, most azt akarod, hogy ö menjen el a közös házatokból?

ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!