Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy válhatna el anya apától?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy válhatna el anya apától?

Figyelt kérdés

Sajnos anyának nincsen munkája 2009 szeptembere óta, pedig folyamatosan keres és járkál állás interjúkra. Apának meg szúrja a szemét h nem dolgozik, csak otthon főz mos takarít.

Apa vállalkozó, neki vmikor van vmikor nincsen munkája.

Apa az utóbbi időben (kb fél év) nagyon sokszor üvöltözik és bántja anyát, minden kis semmiség miatt. (pl miért vettél hajfestéket, miért vettél még1 kenyeret, cigit v könyvet ...) anya nem szokott sokat költeni, sok mindenre tőlem kér kölcsön mivel apának már nem mer szólni. Apabezzeg megveszi magának a több száz ezer ftos érméket . Mi nagyon nem is kapunk tőle semmit, se pénzt se ruhát, én már meg se tudnám mondani h mikor adott nekem vmit.

Szóval tegnap is balhéztak h anya csak 1 élősködő, én nem voltam itthon végig, de mire haza értem se áram , se fűtés nem volt, mivel apa kikapcsolta mivel szte nem érdemeljük meg. azt mondta reggel h majd ha kedve lesz vissza kapcsolja .

anya mondta neki h akkor elválik tőle, mivel már nagyn elege van. erre apa "itt fogsz megdögleni mellettem, tőlem senki sem válhat el".

nagyon sajnálom anyát, de nem nagyon tudja h mit tehetne.

3 an vagyunk a gyerekeik ( 21L, 19L és 15L)


mit tehetnénk? vagy anya?


2010. nov. 3. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen helyzetben voltam,tudom milyen szar lehet kiabálásra hazaérni.Sajnos ezeket a dolgokat én sem nagyon értem, de mindenesetre adja be anyukád a válópert.Most nem tudok mást mondani,minthogy kérjen kölcsön nagyszülőktől vagy éppen a banktól.Aztán lesz egy békítőtárgyalásuk, amikor is megpróbálják helyretenni a dolgokat,ha ezután sem sikerül akkor nncs mást tenni,mint egy ügyvédet fogadni.Anyukád jócskán kérjen gyerektartás apukádtól,mivel a szavaidból azt vettem ki,hogy pukád jól keres.De ezeket majd az ügyvéd elintézi.Kicsit sokba fog kerülni a válás, ezért remélem,hogy van aki segítsen nektek.Aztán próbáljátok tartani anyukátokban a lelket,hiszen rengeteget fog sztem sírni és nem lesz valmami vidám.Próbáljátok a zsebpénz minél hosszabb ideig túlélni,és ne mindennap 1000-sekkel suliba menni. Nem valami sokmindent segítettem,de mintmár mondtam nem nagyon értek ezekhez, csak azt mondtam ami velünk is megtörtént. Hálaistennek nálunk már minden rendben. Nektek is ugyanezt kívánom.Jaa és ha van rá lehetőség.akkor üljön le az egész család beszélgetni, és próbáljátok elmondani hogy ti mit éreztek..
2010. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nyersen megfogalmazva : a dolog "egyszerű". Ezt nem tűrhetitek sokáig... :( El kell menni egy ügyvédhez, először akár áttárgyalni a dolgot, a lehetőségeket. Aztán ő majd megmondja, hogy hogyan tovább, de az első lépést ezzel anyukádnak kell megtenni!
2010. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Válóperes eljárással.
2010. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ez nagyon szomoru, mivel a mamadnak igenis, hogy van munkaja!

Ezt kell kozolni a papaddal, akar levelet is irhattok Neki, hogy ezt felfogja. A mamad elvegzi a haztartasi munkat, ami nem 8 orai munka, hanem a nap 24 oraja arra megy el, mivel sosem lesz vege!

A mamad legyen hatarozott es ne feljen a papadtol, mivel a papad ezt hasznalja ki. Amikor latni fogja, hogy nem fel a mamad, akkor talan megvaltozik, de ha nem, akkor ellehet valni, mivel nincs kenyszer hazassag.

A papad hallani sem akar a valasrol, mivel akkor termeszetesen lesz vagyon megosztas is, ezt pedig nem akarja.

Tehat a mamad legyen hatarozott es eros, nem szabad gyengenek mutatkoznia, es ha a papad nem ad penzt, akkor pedig elkell menni egy ugyvedhez, Aki tud Nektek informaciot adni arra vonatkozolag, hogy mit tudtok tenni, mivel koteles penzt adni a csaladjanak, ha nem onszantabol, akkor a birosag fogja megitelni.

Tehat ha nem szepen, akkor csunyan, de nem szabad elturni ezt a fajta viselkedeset.

2010. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Tesóid a 21 éves 19 éves dolgozik? Amúgy te nem hiszem sok mindent tudnál tenni. :S
2010. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

én vagyok a legidősebb én dolgozok, a 19 éves hugom középiskolába jár jövőre érettségizik, idén szerzet szakmunkás vizsgát.

15 éves hugom pedig idén kezdte a középiskolát.

anya nem nagyon mer lépni semmit mivel fél apától :( és sajnos mi helyette nem tehetünk semmit.

2010. nov. 3. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Segítsetek neki már mindegyikötök elmehet valami diákmelóra, anyud kérjen kizárolagos lakáshasználatot, a gyerektartást apudnak fizetni kell és erre rájönn a cs.p. is. Anyud a munkaügyi központban kérjen valamijen átképzést azután is fizetnek valamit, és talán melót is biztositanak. Esetleg a 2 felött menyen koleszba, albérletbe ök már meg tudják oldani az életüket.
2010. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
anyukád tényleg próbáljon elmenni a munkaügyibe, onnan sokkal inkább felveszik az embert mert 1 évig nem kell fizetnie a munkaadónak valami plussz költséget a munkavállaló után, inkább innen veszik fel az embert, nálunk is igy volt, majd miután elment ide anya, rá 3-4 hónap után talált is munkát és válljon el nem egy családot ismerek ahol az apa nem akart vállni majd miután elválltak sokkal jobban kijöttek, mint például nálunk is, persze nem mindig van igy
2010. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jo lenne elöször csaladi tanacsot tartani es pontosan megbeszelni(Anyuval),hogy mit szeretne ö.A valashoz nagyon sok erö kell es csak ha Anyukad mar eldöntötte,hogy mi legyen fog tudni lepni.Mindenesetre probaljatok meg higgadtan beszelni Apukaddal. Nem tudom van e edesanyadnak Battya vagy el e meg az Edesapja(a te nagyapad),de neha egy kis raijesztes nem art.Ha a testi epsegetek forog kockan jobb ha külön valnak. Mi is csak akkor nyugodtunk meg amikor a szüleim elvaltak.Monnd meg az anyunak, ne feljen töle, legyen hatarozott es ti meg tamogassatok.
2010. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kriszti83 ***** válasza:
Válóper. Anyud beadja, apud vagy elgondolkozik azon, ahogy viselkedik és változtat vagy elválnak.
2010. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!