Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1.5 éve élünk házasságban, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1.5 éve élünk házasságban, az anyósom házában (övé a haszonélvezet is), van egy egy éves gyermekünk, de nem jövünk ki sehogy sem és közös megegyezéssel el szeretnénk válni. Szóval ha elválunk én mit kaphatok, és mivel számolhatok?

Figyelt kérdés
Felvettünk jelzálog hitelt az én nevemre a feleségemmel adóstársként, a házra. Ebből vettünk egy autót is ami az én neven van, a többit ráköltöttük a ház felújítására.
2009. jan. 7. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a házból semmit. a jelzálogot átvállalhatná afeleséged, te meg elvinnéd az autót. nem tudom mennyire lehet vele egyezkedni a többi közös szerzemény tekintetében, de amit irtam, az reális elgondolás lenne.
2009. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sokat nem kaphatsz, azaz megtartatod az autot es fizetheted is. Gondolom a feleseged ki akar majd szallni az adostars szerepbol, ami ertheto az o reszerol, erre szamits. A jelzalog mire van bejegyezve? Ez fontos kerdes lehet.
2009. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

A házból semmit, de az autóból a fele a tied, már ami nem a banké.


Azért csak a fele, mert hiába van a neveden, a házasság ideje alatt szerzett dolog közös vagyonnak minősül.Így pláne, hogy nem korábbi saját vagyonodból vetted

2009. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
még nem is éltetek egyutt igazán ezek szerint!és tényleg el akartok válni?a kicsit nem sajnáljátok?neki mind a két szulore szuksége lenne!nincs más kiút?esetleg máshol megpróbálni
2009. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!