Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan hogy szeretjük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan hogy szeretjük egymást, mégis tönkremegy a házasságunk? Aki már elvált, visszagondolva hogy érzi mikor kezdett elromlani, meddig tűrt és így utólag megbánta e?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Mi a szerelem? Mert a rózsaszín köd, meg a tomboló hormonok nem tartanak sokáig. Egy házasságot ennél hosszabb időre köt az ember, de akkor már ez a fajta szerelem nincsen, hanem átalakul egy mélyebb szeretetté, megbecsüléssé. Jó esetben barátsággá, amiben testi vágy is van. Ezek viszont önmagukban nem tartanak össze egy házasságot.

Szóval igen, van olyan, hogy őszintén szereti és becsüli egymást két ember, mégsem működik a házasságuk, mert 1000 más dologban nem jönnek ki. Én is így váltam el a férjemtől, tányérdobálás és dráma nélkül, azóta is a legjobb barátok vagyunk (kb. 10 éve), de a házasságot nem kellett volna tovább erőltetni.

2010. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pontosan ez a helyzet :(

Több, mint öv év izzó szerelem után a babavállalásnál kezdődtek a gondok. Nehezen jött össze, és így visszagondolva ott valami már megpattant... A terhesség alatt még látszólag minden rendben volt, aztán a gyerek születésénél előjöttek a gondok. Boldogtalan voltam már a kezdetektől, pedig a legboldogabbnak kellett volna lennem a világon, hiszen gyönyörű, egészséges gyermekem született. de éreztem, hogy ő lélekben máshol jár (nem nőre gondolok). Az én életem felfordult gyökeresen, az övé meg nem változott szinte semmit. Alig töltött velünk szabadidőt, volt, hogy amikor szombaton dolgozott, három egymást követő vasárnap elment ugyanahhoz a haverjához, mert meghívta ebédre. persze ott volt estig. Ahelyett hogy velünk lett volna... És még sorolhatnám napestig az ilyen eseteket. Szóltam sokszor, hogy ez így nekem nem pálya, változtasson. Különben el fogom hagyni. Nem azt kívántam, hogy ne menjen sehová, hanem hogy három esetből legalább egyszer döntsön mellettünk. 14 hónapos volt a gyerek, mikor döntöttem: elég volt, túl fiatal vagyok ahhoz, hogy boldogtalanul tengődjek. Én mindent megpróbáltam, de nem volt változás, mártír meg én sem vagyok, boldog szeretnék lenni. Szeretem még most is, és viszont, de nem szeretném visszacsinálni. Ugyanolyan boldogtalan lennék, és ez frusztrálna, félek, hogy a gyereken vezetném le.

2010. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ugyan nem nekem szól, mert boldog házasságban élek, de ha nem baj elmondom a véleményem. :)


A házasság működéséhez édes kevés az, hogy a két fél szereti egymást. Alkalmazkodás, lemondások a javára, kedvéért, a másik iránt való tisztelet, érdeklődés a dolgai iránt, ezek mindig sokkal fontosabbak.

De ha a szeretetet úgy értelmezed, ahogy Pál apostol ír róla akkor abban alapvetően minden benne van. Ha vkit szeretünk csak azt akarjuk, hogy NEKI jó legyen. És ha mindkét fél így viszonyul a másikhoz, akkor jó a házasság.



(A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem fogy)

2010. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi házasságunk talán most van a mélyponton, néha nem vagyok biztos abban, hogy folytatnunk kellene, bár szeretjük egymást. Nálunk is a gyerek születése után kezdődtek a gondok, háttérbe szorult a férjem, és ugy érzi azota is ott van. Szinte mindennapiak a viták minden aproság miatt. nem akarjuk felrugni az eddigi életünket, osztoszkodni a gyereken, lakáson, autón stb. De valahogy nem vagyok boldog, és látom ő sem. Tudom jól 10 év után nem lehetünk olyanok mint 17 évesen, de nem is türhetek el minden sértést, kötöszködést, és állandoan én esedezem bocsánatért. Elválni meg félek. Inkább türök, bár más az én helyemben már megtette volna. És az valoban jo megoldás lenne???
2010. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval.Nálunk is a gyerek születése után kezdődött minden,akkor volt a pici másfél éves.Túljutottunk rajta.Rá öt évre jött a következő baba,aki most másfél éves,megint kezdődtek a gondok,ugyanaz.Úgy érzem ezen nem leszünk tul,de két gyerekkel félek lépni,a házunkat is csak 3 év mulva adhatjuk el,amit nemrég épitettünk.(még be sem fejeztük)Szóval nemtudom.Mindennaposak a veszekedések.Csak egymás mellett élünk.Nem tudom van e ebből más kiut.Számtalanszor átbeszéltük,2-3 hétig tartjuk is magunkat,aztán kezdődik előlről minden.Az idő megoldja.Elfáradtunk.Inkább kerülgetjük egymást,a nagy balhés viták is elcsendesültek,már nem harcolunk.Fura,de szerintem csak ki kéne mondani valamelyikünknek,és lépni.
2010. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!