Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Létezik gyors, nem hónapokig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik gyors, nem hónapokig tartó "fájdalommentes" válás? Van egy 17 hónapos kislányunk.

Figyelt kérdés

A családjával annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy már öljük egymást. A férjem pedig őrlődik, néha ide húz néha oda. Elegem lett.

Nem mellesleg az egész úgy indult, hogy a férjem nevén lévő lakásból az anyósom(sem tulajdon sem haszonélvezeti joga nincs) 3 hetes kisbabával simán utcára tett. Azóta még tovább rosszabbodott a helyzet.


2010. nov. 12. 15:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek


Sajnos akkor nem fog "gyorsan" menni. Válni sem akar, hallani sem akar a dologról.


Igazából én is kínlódok...nem szakíthatom el a családjától, nem kérhetem, hogy döntsön köztünk és az anyja-testvére egyéb rokonsága között, mert tudom, hogy szereti őket...viszont már kész vagyok idegileg az állandó megaláztatások miatt.

2010. nov. 12. 16:40
 12/17 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nincs jó megoldás ha nem bírod a gyerek érdekében vállj költöz add be a pairokat onnantól nem kell beszélgetni a raokonsággal, ha a gyerköcöt akkarja vigye de a bíroság a láthatást, gyt*st szabályoza.
2010. nov. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyon durva, hogy anyósék miatt váltok. És hány ilyen eset van. Akkor meg majd mennek a fiukhoz bocsánatot kérni, ha meglátják mennyire szenved a válás miatt. A férjed is hibás, hogy befolyásolható, de azért valljuk be nem nehéz egy olyan családnak hinni, akiben egész életében megbízott és felnevelték, szóval a fő bűnös nem a férjed. És utcára tenni sincs joga, csak a férjed tehetett volna ki, mivel az övé az egész.


Én azt mondom még ne válj el, hanem költözzetek el, nem te és a baba, hanem te a férjed és a baba. Ha van pénzetek egy lakásra máshol, akkor vegyetek, de direkt írjatok róla szerződést, hogy a férjedé, mert különben az anyósék azzal a dumával fognak jönni, hogy azért vetetsz házat, hogy megkapd a felét. Vagy ha nincs erre pénzetek, akkor költözzetek a te szüleidhez.

Rettenetesen sajnálom, hogy így áll a házasságod anyukádék miatt. Én a válás előtt még egy párkapcsolati tanácsadót is megpróbálnék. 21/N

2010. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos, fél éven belül nem lehet elválni két tárgyalással, és kötelező 2 tárgyalást tartani, ha közös gyermek is van, ez jogszabály.

A két tárgyalás között legalább 30 nap van (azaz a folytatás iránti kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül nem tűznek tárgyalást).


Erre számíts.


egy ügyvéd

2010. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát...sajnos hétvégén nem tudtam jönni.


21N annyit javítanék, hogy nem az én szüleimmel van a baj, hanem "kedves" anyóspajtással és rokonságával.


egy ügyvéd szintén köszönöm, lehet nem úszom meg olyan könnyen.


Volt egy-két elbeszélgetésünk. :( A férjem kijelentette, ha elmerem hagyni és a gyerekét elrabolni, akkor kicsinál és gondoskodnak a családjával az enyémről is...


Teljesen megdöbbentem és már félek is...nem ilyennek ismertem meg, direkt kerültem a mellkasát döngető díszhímek udvarlását annak idején...úgy látszik nagyon félre lehet ismerni a másikat közel 6 év után is.

2010. nov. 15. 15:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia!Gondolom anyós pajtás meg dörzsöli a tenyerét kárörvendésében....Azt kell eldöntened,szereted e ,ill.ő szeret e titeket.Ha igen,akkor tartsa ő a kapcsolatot a saját rokonságával,téged hagyjon ki.Nálunk működik.Köszönőviszony,ennyi.Ha jönnek a szüleink,a párom nincs itthon.És mi eggyütt vagyunk,szeretjük egymást.Egymással élünk,nem a nagyszülőkkel.A mi életünk,a mi gyerekeink,mi felelősségünk.Nincs beleszólás semmibe egyik oldalról sem.Nemtudom hogy a válás gondolata azért borzolja e az idegeit,mert nem akar titeket elvesziteni,vagy az elhagyott férj titulusa,mint olyan nem tetszik neki,mert sérül az egója,hogy otthagyták,egyedül marad anyucival...Nagy beszélgetés,nyugodtan.Anyósékat meg levegőnek nézném.De ezt mindkettőtöknek akarni kell,de ha nem megy,akkor mielőbbi válás,mert a pici ragaszkodni fog,és sérülni!!!!
2010. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szerintem minden válásnál van fájdalom. Egyszerűen a csalódás a sikertelenség az elmúlás miatt.

Később sokkal nehezebb lesz válni. Ahogy nő a baba egyre fontosabb lesz a családnak és akkor már miatta kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy nem lesz erőd pontot tenni egy rossz kapcsolatra.

2013. jún. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!