Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Páromnaka lánya betölti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnaka lánya betölti a 18-at neki is oda adhatja a gyerektartást vagy csak az anyjának? Most sem a gyerekekre költi hanem magára.

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 08:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen, pont ezért irtam, hogy biztos fényevő a gyerek. Etetik, nevelik, iskoláztatják, öltöztetik, lakik, fürdik valahol, de a gyerektartást tutira nem rá költik... tehát fényevő. Azok kevéssel is beérik... Igy marad anyukának elherdálni való a gyerektartásból.
2010. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jaja...
2010. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Ha a párod lányát az anyja saját háztartásában tartja el, úgy neki kell adni a gyerektartást tudomásom szerint. Persze bíróság előtt meg lehet már nagykorú gyereknél állapodni, hogy ezek után a gyerek kapja a bankszámlájára, de ebbe gondolom az exfeleség nem menne bele.

Viszont pert indíthattok gyerektartás megszüntetésére, ha nagykorú lett a lány. Ha még tanul, rokontartásra jogosult, ami általában fix összeg (nem százalékos és mindenből járó levonás), és ennek jóval lazábbak a feltételei.

Ezt találtam egy ügyvédi oldalon:

"Tartásra a munkaképes, nagykorú gyermek is igényt tarthat, ha erre rászorul (pl. szükséges tanulmányai végzése miatt). Ebben az esetben az igényre a rokontartás szabályai az irányadók, amelyek enyhébbek, mint a gyerektartás szabályai (pl. fizetheti közvetlenül a gyermeknek is, nemcsak a gondozó szülőnek)."

2010. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Költözzön hozzátok!Ruházzátok, etessétek és még ott van a többi, mint zsebpénz,rezsi, talán majd főiskola/egyetem, esetleg tanfolyamok, szóval ami kell egy gyereknek.Akkor nem kell fizetni az anyjának semmit, legfeljebb ő ad nektek havi 15-20E Ft-ot.
2010. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom úgy értette a kérdező, hogy az anya keveset keres, annyit amiből nem tudna ilyen mértékben magára költeni, de agyereket simán el tudná tartani, csak mondjuk nem lenne annyi bevásárlókörút, meg fodrász meg műköröm, ha az apáról nem gombolna le annyit havonta.

Amúgy adhatja neki is, csak vigyázzatok, nehogy az legyen, hogy nem is adott, mert az anya nem látta.

2010. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan nem értem a kedves válaszolókat. Ez egy tök egyértelmű kérdés, nem lehet félreérteni és a jog is világos: a gyerektartás a szülőt illeti, nem a gyereket.

Nem adhatja a gyereknek.

Ennyi.

2010. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom 18 éves kora után igenis megkaphatja a gyerek, feltéve ha betöltötte már a 18-at.
2010. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!